Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ha rajtatok múlna, mikortól...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha rajtatok múlna, mikortól engednétek meg a szexuális élet elkezdését?

Figyelt kérdés
Én nem engedném meg gyerekeknek, kerek-perec betiltanám, s aki megszegi, azt megbüntetném. Tudom, szigorúan hangzik, de aki nemi életet élne a 18 éves aluliak közül, azt legszívesebben elvitetném javító-nevelő intézetbe, a szüleit meg megbüntetném. Hogy lehet egy 18 éves aluli kiskorúnak ezt megengedni? Amikor még saját szavazóképessége sincs, cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes, még 17 évesen is a szülei a gyámjai, de már felnőtteskedik. Nem gyerekeknek való ez, éppen elég nagy felelősség. Aztán meg van a nyávogás, hogy jaj, ugye nem vagyok terhes, hogy mondjam meg a szüleimnek, meddig lehet elvetetni (!). Ettől tudnék a falra mászni, hogy egy ártatlan élet bánja azt, hogy ő felelőtlenkedett. Nyilván nagykorúak is követnek el abortuszt, de a legtöbb a felelőtlen kiskorúak játéka miatt van (utána lehet nézni). Nemhogy felvilágosító programokat meg óvszerautomatát (!!) nem adnék, hanem adnék helyette két nagy pofont, hogy menjen vissza a könyveihez tanulni. Ebben a korban a szerelem megélése kell, hogy legyen, nem a szexualitásé. Így nevelik ki a jövő k.váit. Miért nem szép egy 16 évesnek pl a Margit-szigeten sétálni vagy filmet nézni ketten, a csókjára várni, vagy a bókjaira? Nem véletlen ez a házasságon belüli szexuális élet, amit ha elfelejtették volna a kedves kiskorúak: házaséletnek hívnak nem véletlenül. De még ha valaki ezt nem is várja ki, az azért joggal elvárható, hogy 18 éves korára már ne képzett lepedőakrobata legyen. És akkor csodálkoznak, ha a fiú nem veszi őket komolyan egy idő után, ha dobják őket. Miért, a fiú mire várjon még? Hiszen mindent megkapott. És ha ennyi vagy annyi éve szerelmesek is, gyerekeknek akkor sem való ez az egész. Bocs, ha hosszúra sikeredtem, de régóta nagyon kikívánkozott már belőlem. A gyerekeket nevelni kell, nem hagyni elkanászodni. Magánélete meg majd felnőttkorában legyen, addig a tanulás a kötelessége.
2009. aug. 2. 09:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/214 anonim ***** válasza:
62%

Ilyn kérdést már én is szándékoztam feltenni.Met ki vagyok akadva a mai 16 éves korosztályon. És sajnos a nagyátlag már aktív nemi életet él, úgy pl hogy azt sem tudja hogy zajlik egy rákszűrés. Persze itt is igaz a tisztelet a kivételnek. Azt hiszem ez a korosztály most tanulja majd az első meg második világháborút, 2 éve végeztek az általánosban, nulla élet tapasztalatuk van, és sajnos az olvasás és saját maguk felvilágosítása, művelése sem az erőssége a többségnek. Úgy ugranak bele szexuális kapcsolatokba, hogy alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában. Azt sem tudják a fogamzásgátló hogyan hat meg hogy nem, napi 40 ilyen kérdés jelenik meg ebben a témakörben ettől a korosztálytól, pedig rá van írva a használati útmutatóra, de ennyire sem veszik a fáradtságot, nem hogy arra hogy a védekezés 40 fajtája közül az egyiket normálisan tudják művelni.

Ebben a korban igen tanuljanak, persze randizgassanak meg minden, na de a nemi élet....én 16 évesen persze lestem a pasikat, de eszem ágába nem lett volna belebónyolódni velük semmibe, aztán itt meg ordenáré barom kérdéseket kiírni, hogy hogyan kell jól szopni, meg egyéb nyalánkságok.

Ez a szülők hibája is, velem anyám annak idején leült és mindent elmondott a szexualitásról a menstruációról, a veszélyekről és a védekezésről. Talán ezért nem lettem ilyen idióta. A mai kiscsajokat meg nem is érdekli, barátnőik csinálják aztán nehogy már ők kimaradjanak. És ezek után nagypofával oktatnak ki minket tapasztaltakat, hogy milyen maradiak vagyunk, és hogy képzeljük hogy ők ilyen korban nem tehetik amit akarnak.....

27/N

2009. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/214 anonim ***** válasza:
59%
ja és még annyit, hogy valaki lehet a koránál érettebb, de azért egy 16 éves csaj is ha nagyon érettebb és okosabb és felelősségteljesebb is max 18 éves szinten van nem pedig egy 30 éves tapasztalataival rendelkezik, ennyit még arról amit mondani szoktak "hogy érettebb vagyok a korosztályomnál"
2009. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/214 A kérdező kommentje:
Kedves 12:02! Az én szüleim is tudták, hogy milyen az, amikor az ő szüleik bezárkóznak a hálószobába (elég gyakran, ahogy visszaemlékeznek), és milyen az, amikor utána boldogan jönnek ki. És milyen az, amikor 80 és 82 évesen egymás karjában betegeskednek és halnak meg. Hát innen. Angyalcsináló meg már akkor is a butábbak közt volt divat, az én nagyszüleim köztiszteletben álló értelmiségiek voltak. S egy gyereket sem raktak el, pont annyi született, amennyit akartak.
2009. aug. 2. 12:12
 44/214 A kérdező kommentje:
Kedves 12:11, ezt mindegyik mondja, ha jól megfigyelted. Csak azt nem tudom, hogy ki tartozik akkor a korosztályukba, ha mindegyik "érettebb".
2009. aug. 2. 12:15
 45/214 anonim ***** válasza:
57%

Én a dolgot értelmi cenzushoz kötném. Pl. mi 12 évesen orgiát rendeztünk, és semmi bajunk nem lett. Ha megnézed, ezeket a kérdéseket általában rossz helyesírással rendelkező emberek teszik fel. A mai fiatalságot nem a gyakorikerdesek.hu tükrözi.

16/F

2009. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/214 anonim ***** válasza:
69%

Kacc kacc kacc . "lehettek még eleget felnőttek"! ja igen és ha teszem fel bringázás közben elcsap egy autó? szöktetés közben meghalok- akkor? kérdem én haljak meg úgy hogy az élet egyik legszebb oldalát még ki sem próbáltam?

ne felejtse senki egyszer élünk és nem tudhatjuk hogy meddig!!!!

2009. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/214 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező,

azt ugye tudod, hogy a szüleid gyerekkori emlékei azért elég messze vannak? Szóval nem kell éppen mindent készpénznek venni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a nagyszüleid nem szerették egymást, vagy hogy nem figyeltek volna egymásra, távol álljon. De a nagy átlag nem ez volt, és szexuális felvilágosítás sem volt.


Annyi gyereket, ahányat akartak: egy barátnőm családjában nemrég derült ki, hogy nem hárman voltak testvérek a nagyszülők, hanem öten, csak éppen a két másik nagyon kicsi volt, amikor meghalt, így nem is tartották őket számon. Talán felejteni is könnyebb volt így, nem tudom.


Egyébként tiszteletre méltó, hogy valakik ennyire szeressék egymást, mint a nagyszüleid, de vedd már észre, hogy a köztiszteletben álló értelmiségi kategória messze nem a nagy átlag volt akkoriban. Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy a felvilágosítással, és a sok-sok normális beszélgetéssel rosszat nem lehet tenni. És az sem baj, ha a lányok megismerik a testüket. Tudod, mekkora balhé volt abból, amikor Veres Pálné a leányiskolájában az emberi szaporodásról beszélt?

2009. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/214 A kérdező kommentje:
Kedves 12:15! Hát ehhez csak gratulálni tudok. 12 évesen orgia? No comment. Szerintem ne hangoztasd, mert egyszer még szégyellni fogod (persze, nem 16 éves öntudattal, hanem majd érett fejjel).
2009. aug. 2. 12:19
 49/214 anonim ***** válasza:
58%

"azt hiszem ez a korosztály most tanulja majd az első meg második világháborút, 2 éve végeztek az általánosban"


8. végén, 14 évesen tanuljuk a 2. vh-t.


amúgy pedig neked mi közöd van ahhoz, hogy ki, mikor, miért, mennyit szexel? téged miért zavar ha valaki 16 évesen már nemi életet él?

2009. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/214 anonim ***** válasza:
100%
12:19- érdekes, nekem is most derült ki, hogy a nagyszüleim nem hárman voltak, hanem öten, mert 2 nagyon fiatalon meghalt. Na mind1 :|
2009. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!