Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Vallásos. Nagyon szeretem,...

Vallásos. Nagyon szeretem, felnézek rá, el tudom képzelni az életemet vele. De annyira vallásos, hogy nem érhetek hozzá. Fél éve ismerjük egymást, s kb ugyanennyi ideje együtt vagyunk. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
15 évek korától megfogadta, hogy a házasság szentségének megkötése előtt nem lesz szex. És a szexbe a petting is, avagy minden nemű izgatás is beletartozik. Mondtam, hogy akkor így a csók is beletartozik. Azóta nem mer csókolni... Olyan érzésem van, hogy neki az első az Isten. Próbáltam izgatni, nyakcsókokkal, de azt is elutasította, mert akkor lelkiismeret furdalása lesz tőle, hogy azzal Istent megbántja. Holott én is vallásos vagyok, de én úgy tudom, hogy mindennek a lényege a szeretet. Rengeteg áldozatot hoztam ezért a lányért, és még kész vagyok várni addig, míg egy évesek leszünk. Én már a tényleges szexről lemondtam, max a pettingig jutnék el. Multkor annyira pattanásig feszűlt a húr, hogy szakítani akart. De annyira megszeretett, hogy "nem akar elveszíteni". De ha én ezen tovább húznék, akkor az kihasználás lenne, amit nem akarok. Próbáltam érvelni, hogy én nagyon szeretem, és hogy kezdek emiatt már szenvedni. Erre megkaptam, hogy zsarolom. Így már azt se mondhatom, hogy érzem magam, pedig krónikus betegségem is van... már volt két barátnőm előtte. Az első beleráncigált a szexuális életbe, de annyira forróvérű volt, hogy megcsalt 19 hónapon át. Én meg barom szerelmes voltam belé nagyon... Nem akarok több lánnyal megismerkedni, szeretném ha ő lenne az utolsó az életemben. Hamár az első nem lehet.... :(

2013. ápr. 9. 10:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
49%
Én -lányként- teljesen megértem a barátnõdet, és egyet is értek vele! Én is szűz szeretnék maradni a házasságig. Szerintem örülj, hogy egy felelősségteljes, istenfélő lányt találtál, és ha tényleg szereted, akkor várj rá! :)
2013. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim válasza:
28%

Én is megértem a barátnődet, pedig fiú vagyok, és én is várok a házasságig. Véleményem szerint lehet csókolózni, de ezt a barátnődnek kell megbeszélnie Istennel.

És nem igaz annak a válaszadónak a válasza, aki azt írta, hogy Isten megengedi a házasság előtt.

A Bibliában ez van: "Legyen megbecsült a házasság mindenki előtt, és a házasélet legyen TISZTA!(Zsidókhoz írt levél 13:4)

Én azt tanácsolom, hogy adj egy esély Istennek, mert Ő tényleg a legjobbat akarja neked. Gondolj bele mennyi probléma nem lenne, ha csak házasságon belül lenne szex. Nem is beszélve a nemi betegségekről és a nem kívánt terhességről. De az is Isten terve, hogy mindenki megmaradjon tisztán annak, akit Isten neki szán és ezt a házasság köteléke biztosítja be

2013. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
53%

"Olyan érzésem van, hogy neki az első az Isten"

És ez baj? :( Ha valaki úgy él, ahogy a Biblia írja, az Istent követi, tehát ő az első. De ez nem azt jelenti, hogy attól még nem szeret Téged szíve legnagyobb szeretetével.

Viszont volt egy fogadalma, amit betart, ez egy nagyon becsülendő dolog. Téged is megértelek, férfiként ez biztos nehéz, de hidd el, mi nők sem vagyunk fából.

Én azt javaslom, hogy támogasd, és becsüld meg, biztos nagyon értékes ember. És Te is az vagy, mert akkora szeretettel beszélsz róla!

Megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok? Mert akár az esküvőn is gondolkozhatnátok;)

2013. ápr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
3%

Ja bocs, látom a korotokat.

Tényleg nem tudok mit tanácsolni, Neked kell eldöntened, hogy tudsz e rá várni. Szerintem kéne :)

2013. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
63%
szívasd meg, majd rájön, meg mond neki hogy a szeretet kifejezését akarja Isten nem a rideg távolságtartást, a szex az meg megint más (mármint isten szerint :D)
2013. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 Noydra ***** válasza:
53%

Mennyire ki tudnak akasztani ezek a kérdések... De inkább a válaszok.

Kezdjük ott, hogy a nagyszerű hitetek miatt a csaj azt sem tudja mit jelent az hogy szex. Ugye elvileg a szex nem engedett házasság előtt, ez van bele írva abba a ... Könyvbe. Erre te azt mondtad neki, hogy a csók is egymás izgatása, ezért aaazt sem lehet. Hát ez fantasztikus :D

Fogalma sincsen a dolgokról, attól fél hogy frigid ... Azta rohadt ilyet még életemben nem hallottam.


Aztán a kedvencem : 22es válaszoló, te szerinted mennyi baj nem lenne, ha csak házasságon belül lenne szex. Áhá. Lehet hogy kevesebb lenne a nem nemi betegség meg a nem kívánt gyerek, de elmondjam mi lenne még kevesebb? Boldog házasság :)

Mondhatják a nagy vallásosok, hogy "mert nem csak a szex a lényeg", ja nem hát, de hiába tagadjátok, emberek vagytok, emberi szükségletekkel és egy egészséges (felnőtt) ember életében kell a JÓ szexuális élet. Na most házasodgassatok csak egymás testének megismerése nélkül, nyugodtan, aztán ha xar a szex, mehetnek a megcsalások meg a válóperek. Rengeteg erre a példa, tessék utánanézni.


Utolsó (titeket bizonyára fárasztó) godolatom: Sokan írták, hogy becsüld meg, meg házasodj össze vele, meg hogy meg kell becsülni az ilyen embert. Erre azért nem írok semmit, mert a moderátorok visszakézből törölnék, amit összeírtam 890 perc alatt telefonnal.


Sokat szántam az életemből ennek a megírására, gondolkodj el kérdező :)

2013. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
65%

nincs mas shatra hazasodjatok ossze ket tanuval aztan majd ha lessz egisztencia lessz lagiz is.

sok boldogsagot

2013. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
44%

ma 22:42

Szerintem majd egyszer csinálj egy közvélemény kutatást, hogy a válások hány %-át teszik ki a hívő párok. És akkor majd nem beszélsz butaságokat.

2013. ápr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 panini ***** válasza:
68%

#28

A hívő párok nem válnak el. Csak egymás életét keserítik meg földi létezésük végéig. Valóban sokkal jobb megoldás.. :))

2013. ápr. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
69%

Igen, gond lesz a szexel, nem működik a kémia, de elválni nem fognak, mert amit egyszer Isten egybekötött...

Élnek majd egymás mellett, ellesznek életük végéig, de nem sok örömük lesz benne, tényleg ez a megoldás, nem a válás, teljesen logikus.

2013. ápr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!