Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 20 éve kondizok, de sürgősen...

20 éve kondizok, de sürgősen segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Kérem előre is csak azok írjanak akik tudnak segíteni, és tudnak is egy kicsit áldozni az idejükből hogy segítenek.


20 éves vagyok korábban már kondiztam de soha nem tudtam egy igazi rendszert vinni az egészbe. Extrém ektomorf vagyok ez is sokat nehezít a dolgon. 191 cm vagyok kezdetben 65 kg, mostanra 70. de ez nem túl jó eredmény mert már 2 éve kondizok. Heti 4szer járok le kb de sztem az edzéstervemmel vannak problémák. Erőre kicsit fejlődtem külsőre semmi. nagyon zavar az alakom.

Itt tartok kb, és ez nagyo ngyenge:

Bicepsz egykezes 10-10 kg

Tricepsz lórúgás 6-6 kg

Guggolás 30kg plusz rúd

Fekenyomás 5kg plusz rúd (egykezessel 10-10)

Vállból nyomás 11-11 egykezessel stb.. Kezdetben is hasonlóak voltal egykét kg-al tudtam feljebbtornászni az eredményimet. Volt amikor kihagytam több hónapot.


Sztem táplálkozással nincs sok baj, nagyon nagyon sokat eszek, CH, fehérjebevitelje is külön odafigyellek.



2015. nov. 2. 14:28
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

# 39


A kis ismétlésszámú edzést nagy súllyal kell (kéne...) végezni, különben kb. 0 értelme van.


Amíg nem tudod szabályosan végrehajtani a gyakorlatokat és nincs meg az agy-izom kapcsolat addig k*rvára semmi értelme nincs nagy súlyokkal szenvedni, mert jó esetben csak annyi történik, hogy telibecsalod a gyakorlatokat = xart se fejlődsz, mert nem dolgoztatod meg az adott izmot, rosszabb esetben még meg is sérülsz.

2015. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
értem, sztem akkor először csinálom kis súly nagy ismétléssel, és ha érzem hogy minden alkalomnál ugyanazon a pályán mozgok (j pályán) akkor kezdek növelni a súlyon. mindenkinek nagyon szépen köszönöm a sok hazsnos segítséget! Esetleg van közületek valaki aki bevállalná hogy segít nekem néha, ha épp van kérdésem?
2015. nov. 4. 20:48
 43/54 anonim ***** válasza:
Akkor csináld 1-2,hónapig az átmozgatót utána kezdd el az ICF-et.Az ilyen tárogatás meg izolációs hülyeségek kezdőknél teljesen feleslegesek.Azért gyenge,mert ezeket csinálja,nem az alapgyakorlatokat.Az agy-izom kapcsolat a nagy súlyoktól alakul ki,nem a tárogatástól.Úgy kell megválasztani a súlyt,hogy szabályosan menjen 5x5.Nem kell minden héten emelni,ahogy te érzed.Az ICF rohadt jol hozza a tömeget és az erőt,úgy írták meg,hogy elérd a 100 kilós fekvenyomást,a 140 kilós guggolást és a 180 kilós felhúzást 1 év alatt.
2015. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Utolsó, már nem azért, de ez nem korrekt...


Ha jól válassza meg valaki a súlyt az 5x5 sorozatokhoz akkor kizárt, hogy akkora terhelés mellett meg tudja tanulni szabályosan a kivitelezést!


Ha meg xar a kivitelezés akkor xar az egész.

2015. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
hát ez nekem is túl csábítóan hangzott :D de ha lehetséges hallgatlak :D csak eleve a legagyobb probléám hogy magas, vékony vagyok, őrült gyenge csontozattal és ropog mindenem.
2015. nov. 4. 22:17
 46/54 anonim ***** válasza:
Ezért nem kellene egyből nagy súly. Heti 1-2 kiló az oké. Szoktasd a tested.
2015. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
Én már háromszor írtam le, hogy csináld. Szerintem most már el kellene kezdeni tevékenykedni, nem ezen agyalni még mindig.
2015. nov. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
már elkezdtem :) pontosabban változtatta az edzésemen
2015. nov. 4. 22:33
 49/54 anonim ***** válasza:
Akkor is ez a tárogatás,áthuzás,oldalemelés stb teljesen fölösleges.Ezektől egy kezdő nem fog sem nőni,sem erősödni.A vállból nyomás szétcseszi az izületeket.A mellről nyomást kell csinálni.Nem ártana szűknyomás és tolódzkodás sem.A hiperhajlítást meg mindenképpen csinálni kéne.Ez az a gyakorlat,ami megerősíti a törzsizmokat,hogy bírd a guggolást és a felhúzást.
2015. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

Aha, ez csak a kis buksi fejedben létezik vagy esetleg valamivel alá is tudnád támasztani?


MINDEN, ami megoldoztatja az izmot erősít és növeli is azt. Pont.


Ha meg ezek az alapgyakorlatok bármit is tönkretennének egy testen már a testépítők 80%-a rokkant lenne.

2015. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!