Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 20 éve kondizok, de sürgősen...

20 éve kondizok, de sürgősen segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Kérem előre is csak azok írjanak akik tudnak segíteni, és tudnak is egy kicsit áldozni az idejükből hogy segítenek.


20 éves vagyok korábban már kondiztam de soha nem tudtam egy igazi rendszert vinni az egészbe. Extrém ektomorf vagyok ez is sokat nehezít a dolgon. 191 cm vagyok kezdetben 65 kg, mostanra 70. de ez nem túl jó eredmény mert már 2 éve kondizok. Heti 4szer járok le kb de sztem az edzéstervemmel vannak problémák. Erőre kicsit fejlődtem külsőre semmi. nagyon zavar az alakom.

Itt tartok kb, és ez nagyo ngyenge:

Bicepsz egykezes 10-10 kg

Tricepsz lórúgás 6-6 kg

Guggolás 30kg plusz rúd

Fekenyomás 5kg plusz rúd (egykezessel 10-10)

Vállból nyomás 11-11 egykezessel stb.. Kezdetben is hasonlóak voltal egykét kg-al tudtam feljebbtornászni az eredményimet. Volt amikor kihagytam több hónapot.


Sztem táplálkozással nincs sok baj, nagyon nagyon sokat eszek, CH, fehérjebevitelje is külön odafigyellek.



2015. nov. 2. 14:28
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:

Én is 65 kilósan kezdtem edzeni, de ezek a súlyok amiket leírsz... Ennek így, most a többszörösével kéne tudnod 6-8as sorozatokat csinálni. Ez marha gyenge, már bocsánat.


De szerintem is írd már le egy átlagos napi kajádat, mert akitől én eddig azt hallottam, hogy "nagyon sokat eszik" arról mind kiderült, hogy meg sem közelíti azt, amennyit kéne...

2015. nov. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:

8-as vagyok:

most volt türelmem végigolvasni is, hát ha rendszertelenül edzel az is konkértan szr, és nagyon hátráltat. Kell egy edzésterv amit követsz, hogy ne csak így ímmel ámmal azt csináld amihez épp kedved van.


Ilyen tekintetben azt tudom mondani, hogy olvasd el a powerbuilder e-bookját. Abban van olyan ami neked pont megfelelő lesz. Erősödni is fogsz tőle, és jön majd az izom tömegre is.


Csinálhatod az ICF 5x5 öt is (google és kis angol tudás), mint láttam valakitől ezt javasolva, de az e-bookot mindenképp olvasd el. Fontos infók vannak a mobilitásról, annak ellenőrzéséről, és korrigálásáról. Mivel cula vagy (nem sértés, én is), és vékony, ha nekiállsz nehéz súlyokkal dolgozni könnyen összeszedhetsz valami mozgásszervi betegséget. Ez az ismeret ezt gátolja meg, és ezért fontos.

2015. nov. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
Szerintem itt hormon probléma is lehet, hát ne nevettessél már, 25 kg-val nyomsz fekve? Én is nagyon ektomorf alkalt vagyok, de arra pont emlékszek, hogy olyan 19 éves lehettem, 65 kg voltam, és akkor nyomtam a saját testsúlyomba 11-et. Szerintem menj el egy kivizsgálásra.
2015. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:

Ezeket eszem:

Reggeli 125g gabonapehely+tál tej

11: szelet rántotthús plusz rizs

1: ugyanúgy tál étel jól megrakva

3: u.a.

5: u.a

7: tál müzli



gyenge testalkatom van, ezt örököltem mindenem pálcika, akit érdekel privátban küldök képet. Igen, egy rendszerre lenne szükségem. sajnos csak egyedül tudok kondiba járni. miért ez tök alap hogy egy kezdőnek ki kell nyomnia a saját testsúlyát? valaki aki ektomorf tudna küldeni saját edzéstervet amit követni tudnék: pl hétfő--> mell mellről nyomás 3x6 vagy láb-->guggolás 3x20 ilyenek.. és akk melléírnám hogy mennyivel tudom nyomni, kövi hétnél hozzáadok 1-2kilót

2015. nov. 3. 12:14
 15/54 anonim ***** válasza:

Ember min pörögsz még mindig. Le lett írva mit kell csinál!

Rakd össze a 8-as, és 12 es hozzászólást, és egy komplett edzésterved, + kajád van. Ezért edzőknek már fizetnek.

Olvasd el azt a szrt amit írtunk, és láss hozzá.


Ez az étrend semmire nem jó, mert fingod nincs az adagokról, fingod nincs a bevitt tápanyagok makroiról.

Táplálkozás: 8-as hozzászólás

Edzés: 12-es

2015. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:

Ez az az ICF?


[link]

2015. nov. 3. 14:05
 17/54 anonim ***** válasza:
A "szerintem sok rizs és egy szelet hús" az nem mennyiség. 60g rizs és 200g hús az már mennyiség.
2015. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:

Írok én egy edzéstervet:


1. edzésnap:


Fekvenyomás 5x5; Próbálni emelni! pl +2,5 kg hetente

Tárogatás 4x8; Ha már könnyen megy, emeld.

Áthúzás 4x8; Koncentráltan

Vállból nyomás állva 5x5; Próbálni emelni!

Oldalemelés ülve, hátsó vállra: 5x12;

Előreemelés tárcsával 5x10;

hasprés 2x20;

felülés 2x20;

lábemelés fekve 2x20;


2. edzésnap:


Tricepsznyújtás fekve 3x8; Próbálni emelni mindig!

Tricepsznyújtás fekve 4x12; Durrantó szériák inkább.

Bicepszezés állva két kezes rúddal 5x5;

Bicepszezés egykezessel, koncentráltan 3x6;

hasprés 2x20;

felülés 2x20;

lábemelés fekve 2x20;


3. edzésnap:


Guggolás 8x6; Próbálni emelni minden edzésen!

Húzódzkodás széles fogással 6x amennyi megy;

Húzódzkodás szűk fogással 6x amennyi megy;

Felhúzás 3x5; Próbálni emelni mindig

Döntött törzsű evezés 3x6;

Vádlizás állva, súllyal a kézben 4x20;


A pihenőidők maximum 3 percesek legyenek!

2015. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, aki az edzéstervet írta.

Én is nagyon gyenge voltam mikor elkezdtem, de én inkább mindig a nagy súlyos edzések híve voltam. A robotikus 4x10-ek sose tetszettek. Manapság elértem ilyesmi edzésekkel egy alap erőszintet. Kitartás, következetesség, jó kaja, és menni fog!

2015. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
Biztos jó neki az osztott terv? Nem lenne jobb, ha alapgyakorlatok mennének és heti 3 teljes test edzés? Hozzá kell szoknia az idegrendszernek is a súlyokhoz, két év alatt ez nem biztos, hogy megtörtént. Például ha heti 1x nyom fekve, akkor nem igen fog belejönni magába a mozgásmintába sem. Szerintem is icf 5x5 kellene, azt elkezdenéd ezekről a súlyokról és növelnéd hetente. Továbbá vezess edzésnaplót, hogy mikor mennyivel nyomtál és hányat. Így nyomon lehet követni és nem lesz az, hogy mondjuk egy fél év alatt se növelted.
2015. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!