Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 20 éve kondizok, de sürgősen...

20 éve kondizok, de sürgősen segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Kérem előre is csak azok írjanak akik tudnak segíteni, és tudnak is egy kicsit áldozni az idejükből hogy segítenek.


20 éves vagyok korábban már kondiztam de soha nem tudtam egy igazi rendszert vinni az egészbe. Extrém ektomorf vagyok ez is sokat nehezít a dolgon. 191 cm vagyok kezdetben 65 kg, mostanra 70. de ez nem túl jó eredmény mert már 2 éve kondizok. Heti 4szer járok le kb de sztem az edzéstervemmel vannak problémák. Erőre kicsit fejlődtem külsőre semmi. nagyon zavar az alakom.

Itt tartok kb, és ez nagyo ngyenge:

Bicepsz egykezes 10-10 kg

Tricepsz lórúgás 6-6 kg

Guggolás 30kg plusz rúd

Fekenyomás 5kg plusz rúd (egykezessel 10-10)

Vállból nyomás 11-11 egykezessel stb.. Kezdetben is hasonlóak voltal egykét kg-al tudtam feljebbtornászni az eredményimet. Volt amikor kihagytam több hónapot.


Sztem táplálkozással nincs sok baj, nagyon nagyon sokat eszek, CH, fehérjebevitelje is külön odafigyellek.



2015. nov. 2. 14:28
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
85%
te mar az anyamehben is gyurtal
2015. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
2 éve bocsi:DDD haha
2015. nov. 2. 14:39
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántani akarlak, de ez így tényleg elég gyenge. Nem mint két éve testépítőtől, úgy általában egy felnőttől. Az egy dolog, hogy szerinted eleget eszel, viszont 2 év alatt 5 kilót híztál, az még tömegelésnek is kevés. Két év után először jut eszedbe, hogy valami nem jó? Heti fél kiló plusz tömegre számíthattál volna, az akkor is 10 hét, azaz 2,5 hónap szemben a 24-gyel. Írd már le a pontos étrendedet.
2015. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Tudom, igaz egy évig csak otthon edzettem egy évet teremben. de az nagyon trehány egy év volt. most akarok igazán kezdeni
2015. nov. 2. 15:23
 5/54 anonim ***** válasza:

Nekem például öt, de abból három év kemény edzés kellett, mire "megtanultam" edzeni. Engem is bosszant, hogy nem nagyon látszik rajtam. Nem olyan "teltnek" látszanak az izmaim, hanem olyan átlagosnak... 180 cm magas vagyok, 77 kg, fekvenyomás 110 max, guggolás 110-be 5, felhúzás 140 kg volt a maximum, bicepszre 55 kg-val szériázok francia rúddal, tricepsznyújtást fekve 45 kg-val csinálom. A combomon látszik valami erősen, de a karom... Az kb 2 centit nőtt két év alatt. Én sem növök látványosan, csak erősödök.


Viszont: Én is ektomorf vagyok, de: Sikerült elérnem körülbelül 15 kg-os hízást, olyan 3 hónap alatt, nem tudom mit csinálhattam másképpen. Zabáltam rengeteget, sok szénhidrátot. Én mindig a nagysúlyos edzés híve voltam, 5-ös szériákkal, és az összetett gyakorlatokat kell erőltetni. Jó, hogyha van egy haverod, akivel azonos szinten vagytok, a testsúlyhoz képesti eredményekben, és versengést alakítatok ki egymás között például. Mindig kell, ami motiváljon. Próbáljál meg minden edzésen emelni súlyon, és kialakítani az agy-izom kapcsolatot a lehető legjobbra, és visszább venni az ismétlésszámot. Most ennyi jutott eszembe hirtelen. Remélem hasznos volt valamennyire.

2015. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy 10kg-al bicepszrzel, de hány ismétlés?
2015. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
Keveset eszel, ilyen nincs. Napi 4000 kalória.
2015. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:

Nem olvastam mit írtak már ide.

Ha nem fejlődsz és az edzés okés (most csak feltételezem), akkor a kaja az ami szr.

Számold a kalóriát, és az legyen meg az alap (2000kcal) + a napi mozgásod + 300-400kcal. Ez elengedhetetlen ahhoz hogy gyarapodj.


Szénhidrátot ne növeld 5 nél tovább, teljesen hasztalan, lehet 4 is elég, főleg hogy nincs nagy izomtömeged, így nem nyelné el a glikogénraktár. Szal legyen mondjuk 2g/ttkg fehérje, 4-5g/ttkg szh, a zsírokból pedig annyit, hogy a kalóriatöbblet meglegyen. Ez edzőnapokon akár 4000 is lehet mint előző írta (ezt még épp láttam)


Szal a zsírok lennének fontosak, abból is telítetlen legyen a lehető legtöbb.

Olajos magvakból tudod bevinni: mogyoró, mogyoróvaj, földimogyoró, szotyi (hehe), kókuszolaj, olivaolaj.

A zsírosabb húsokat se vesd meg, csak könnyebb lesz bevinni a tápanyagot (szóval nem kell csirke rizs 0-24/7)


Ektomorfként ezt tudom tanácsolni.

2015. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:

ICF 5x5

Megoldás minden problémára.

2015. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
Kaját tedd rendbe és vezess edzés naplót. Hétről hétre növeld a súlyokat. Nem kell sokkal, elég ha csak 2,5 kilóval, de fejlődj.
2015. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!