Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés sportértéke? Célja?

Dogmatix91 kérdése:

Testépítés sportértéke? Célja?

Figyelt kérdés
Szeretném ha kifejtenétek, hogy miért gondoljátok a testépítést a sportok vagy legalábbis a súlyzós edzések királyának. Egy hozzászólásban én is leírom majd a véleményemet, de kíváncsi vagyok, hogy az átlagos, tájékozott és ha van akkor tájékozatlan testépítő/konditerembe járó, hogy látja a sportot. Köszönöm.

2015. febr. 23. 20:55
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Szerinted létezik erre statisztika amikor a profik is azt mondják, hogy természetes úton értek ilyen szintre? És a 99%-od az nem állítás? Már ne haragudj, de olyan hülye vagy, mint két másik. Gondolkozz már mielőtt leírsz valamit mert csak lejáratod magad. Te testépítő zseni!
2015. febr. 25. 13:21
 42/51 anonim ***** válasza:
0%

Kisfiam, nem vagy te akkora agy, hogy ekkora arcod legyen :)


Mondom meg egyszer: tamasztd ala a 70%os kijelentesedet. Nyugodtan mondhatod hogy hasbol irtad, mert nyilvan ugy volt, en is hasbol irtam az enyemet, csak eppen azt alatamasztja a sajat tapasztalatom. 100 hobbigyurosbol ha egy nyul kemiahoz, es meg lehet hogy az is sok.

2015. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
75%

Látom kicsit elharapózott a vita, 1-2-en már eléggé bestresszeltek, hadd reagáljak az eredeti kérdésre.


Szerintem a testépítésben is vannak szintek, ahogy minden más sportban is. Fociban is van totál hobbiszint, megyei szint, hivatásos szint, válogatott szint. Uugyanez megvan a testépítésen belül is. Vannak az újévi gyúrósok, a strandragyúrósok, akik rendszeresen edzenek, de kajára figyelnek, van aki hébe-hóba figyel, van aki normálisan odafigyel mindenre, és vannak a megszállottak. A kokszokást szinttől függetlenítem, mert néha a strandra gyúró kulacsok is tiltott anyagokhoz nyúlnak. Az anyagi honorálásban már vannak különbségek ,csakhogy a labdarúgásos példánál maradjak, ot már megyei szinten is leesik havi pár ezer jó magyar forint, míg testépítésnél relatív komoly szinttől jár a szponzoráció, míg csak a legjobbak tudnak ebből megélni (labradúgásban nb2 is megélhet már a sportból, míg testépítésben csak a "válogatott szint"). Szóval aki nincs ezen a szinten, ő szenvedélyből költ a sportra. És ezen költségek havi szinten magasabbak, mint más sportoknál. A technikai tudás is nagyon számottevő, aki naturál úton átlagos/gyenge genetikával számottevő fizikumot szeretne elérni. Mind edzéstechnika, mind étkezés terén. És itt nem elég lemenni heti 3x edzeni, mint sok más sportnál, itt a fejlődés nagy része a konyhában dől el, ahogy szokták mondani. Viszed magaddal a kajádat, rendszeresen étkezel, stb. Szóval rengeteg munka van mögötte. Jómagam az egészséges arany középút híve vagyok, volt idő, mikor túlságosan belebuzultam ebbe a sportba, de avval egy idő után többet ártottam, mint használtam. Aztán pár hónap kihagyás után elkezdtem edzeni a mozgás örömére, szép lassan visszatértem a normális kajára, és a mai napig így vagyok ezzel, már a fizikumom is picivel jobb, mint amikor totál belebuzultam :) Uugyanúgy élvezem az edzéseket mint amikor először vasat fogtam, imádom csinálni. A kajálás részét meg muszáj csinálnom, ha szeretném, hogy látszódjon a kemény edzés eredménye. Odafigyelek a kajára, de nem para, ha időnként becsúszik ez meg az, nem szabad stresszelni ilyeneken :D összegezve, szerintem egy hobbista, de jó fizikumú súlyzós edzést égző egyén teljesítménye mögött nagyobb munka van, mint más hobbista sportok művelői között (persze meg lehet cáfolni, nem tartom tévedhetetlennek magamat). Meg viszonylag populáris lett a testépítés, 1-2 évtizede nagyon rétegsport volt, mára tömegsport, ez persze a szükséges felhígulást, vadhajtásokat is megával hozta :/ De majd elmúlik ez a divat is, s aki igazán elszánt, azokkal találkozni fogok azután is a teremben :)

2015. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
0%

Íme most láthattátok az "amikor a hülye okoskodik" kategóriát.


Már a kérdés alapvetően is ostoba. "sportok királya" "súlyzós edzések királya". Ki mondott neked ilyet? Ki sugallta neked azt, hogy mindenki így gondolkozik? És ami a legérdekesebb: miért érzed ezt sértőnek?


A másik, hogy te itt nem képviseltél semmit az elmúlt pár oldalban. Egyetlen dolgot tettél: támadtad a testépítést, ilyen olyan okokkal (ebbe nem megyek bele). MIÉRT? Egyszerűen nincs meg hogy téged mi motivált erre az egészre. Lököd a sódert mint a többi ostoba, és észre se veszed magad. Krosszfit? Ki a tökömet érdekli? Más a célja. Itt is, ott is koxolnak. Akkor mi a kérdés?


Úgy érzem te is csak egy vagy a sok majom közül, akik ki akarják hozni azt, hogy melyik a jobb sport.

Hogy lehet ilyet kérdezni amúgy is hogy mi a testépítés célja? Benne van a nevében: testet építeni. És itt lehet jönni nyimmegni-nyammogni hogy jaj funkcionalitás, meg hogy állóképesség. NEM EZ A CÉLJA. Sakkozókhoz is odamész és ráordítasz hogy szakítson 100 kilóval 10x? Egyszerűen értelmetlen amit csinálsz.


Letojom a CF-et meg mindent, téged kérdezlek hogy neked mi a célod? Mert szerintem a fent vázoltakon kívül nem volt semmi. Flame generálás, utána meg ujjal mutogatás, hogy "jaj a testépítők mind bunkók, itt a bizonyíték".

2015. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

#43 Úgy gondolom, hogy a kajálás nem tulajdonítható a testépítésnek. Egy ökölvívónak, úszónak, kerékpárosnak stb. ugyan úgy oda kell figyelnie a kajájára, mint egy testépítőnek, hogyha fejlődést szeretne elérni. Tápkiegeket is ugyan úgy használnak (sőt ismerek egy agártartót aki kreatinkúrákat tart a kutyáknak, sorra nyerik is a versenyeket), tehát ezt nem írnám a testépítés számlájára.


#44 Köszönöm az intelligens hozzászólást. Aki a másik sportot annyiba se veszi, hogy direkt rosszul írja le a nevét annak a véleményére nem adok. A szövegértésed nagyon gyatra és sajnos te vagy az aki támadja a másikat nem pedig én. Mint mondtam, semmi bajom a testépítőkkel, magam is űztem ezt a sportot. Lehetőségem volt kipróbálni egy másikat ami jobban megtetszett. Megtetszett a változatossága, a közösségformáló ereje és még sok más. Ez tök egyéni dolog, nem mondtam egy szóval sem, hogy jobb lenne, mint a testépítés. Egész egyszerűen csak nem értem a testépítésnek a célját. Vagy is értem én, hogy az a célja, hogy jobban nézz ki a másiknál, de csupán ennyi lenne? Ezért kérdeztem, hogy számotokra mit jelent a testépítés. Hogy ki mondta, hogy a testépítés a súlyzós edzések királya? A kondisok nagy része. A "híres" magyar újságíró és médiaszemélyiség. Rengeteg külföldi testépítéssel kapcsolatos oldal és újság. Nyilván azért kezdtek el ezzel foglalkozni mert így gondolják. Én csak arra voltam kíváncsi, hogy mi ennek az oka. Gondoltam, hogy jön majd pár gyökér, de ezzel számolni is kell ha ilyen kérdést rak fel az ember egy testépítéssel foglalkozó fórumban.

Nem volt ilyen célom, hogy ujjal mutogassak, hogy itt a bunkó testépítő, de lám te magad egy bunkó vagy függetlenül attól, hogy mi a hobbid/mivel foglalkozol. Leszarsz mindent, fikázod a másik sportot. Mi ez ha nem bunkóság? Senki sem mondta, hogy válaszolj, főleg, hogy ilyen hangnemben. Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha írsz egy normális hozzászólást. Érdekes módon elfogadtam minden kulturált választ. Az a baj, hogy a magadfajta ember nem veszi észre, ha valamit alátámaszt a másik, csak azt nézi mibe köthet bele. Sajnálom, hogy így kell leélned egy egész életet, hogy nem tudsz kötetlenül beszélgetni egy olyan emberrel akinek esetleg más a véleménye egy adott témáról. Legyen az a sport, munka, autók, politika stb.

Nekem mi a célom? Jelenleg az, hogy a testsúlyom 1,5szeresét felvegyem és kilökjem és az állóképességem javítsam. Nem szeretnék versenyezni, nem mutogatom magam, le se szarom kockás e a hasam. Engem ezek nem motiválnak. Lehet ezért nem tudok azonosulni a testépítéssel.

2015. febr. 25. 21:30
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
43-as vagyok: igaz, hogy más sportok képviselői is egyre jobban figyelnek ezekre, de ez főképp a versenyszférára, élvonalra vonatkozik, a hobbistákra nem igazán.
2015. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
0%

" az a célja, hogy jobban nézz ki a másiknál,"


A nagy lofaxot, draga baratom. Az a celja hogy sajat magamnal jobban nezzek ki. Le se xarom, hogy mas hogyan nez ki, nem erdekel, nem merem magam senkihez, csakis sajat magamhoz.


Ha neked a testepites annyit jelent hogy masoknal jobban akarsz kinezni, akkor egyaltalan nem erted az egeszet.


Ja es nyilvan arra is tudsz forrast hozni hogy ez a rengeteg ember akit emlitettel a testepitest nevezte a sulyzos edzesek kiralyanak.


Tegy le legyel olyan jo 3 szabadon valasztott linket, ami a mondanivalodat alatamasztja. Persze nem fogsz tudni mert mar megint arnyekboxolsz.

2015. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Igen ebben lehet valami, bár szerencsére manapság elég nagy hangsúlyt kap az egészséges táplálkozás és sok nem sportoló ember is kezd normálisabban kajálni. Amit sajnos az élelmiszergyártók ki is használnak. Pl. ha kókuszzsírt vesztek nézzétek meg a csomagolást, mert már van hidrogénezett is ami nyilván olcsóbb, mint a rendes de szar is.

A CrossFitterek nagy része is odafigyel a kajára, bár náluk/nálunk a paleo az ami nagyon dübörög. Én ezzel nem teljesen értek egyet, de vannak jó "részei".

(A bunkóknak mondom, hogy azért jövök a CF-fel mert ezt űzöm, erre van teljes rálátásom.)

Az viszont vitathatatlan tény, hogy a testépítés hirtelen megugró népszerűsége nagyban hozzájárult az egészséges táplálkozás terjedéséhez.

2015. febr. 25. 22:08
 49/51 A kérdező kommentje:

Lofaxot? Nyelvtantot nem tanultál Buksi? Ha tudsz angolul akkor magad is találhatsz könnyedén ilyen cikkeket, bár ha a magyar nem megy gyanítom az idegen nyelvekben sem vagy olyan erős (nyilván csak elgépelés vagy autocorrect történt). Nagyon rá vagy feszülve ezekre a forrásokra.

Persze ezt mondod, hogy arról szól, hogy magadnál jobban nézz ki, de a színpadon nem erről van szó. Kai Greene sem magánál hanem Phil Heathnél akar jobban kinézni.

A tükörben feszengők - akikből rengeteg van a konditermekben - nem másnál akarnak jobban kinézni. Az erőemelők nem a másiknál akarnak erősebbet lenni. A biciklisták nem a többinél akarnak gyorsabbak lenni. A dartsozók nem a többinél akarnak pontosabbak lenni. A sport lényege a versenyzés. A versenyszellem pedig minden egészséges emberben ott van. Nem azt mondom, hogy erről szól a sport és mindig versenyezni kell, viszont a sport szerves részét képzi. Legyen az bármilyen sport. Elvégre az Olümpia is ezért került megrendezésre ~2,5 ezer évvel ezelőtt. Lehet jönni ezzel az álszent dumával. Persze magadat is le kell ahhoz győznöd, hogy a többit legyőzd. De tedd a szívedre a kezedet és mondd azt, hogy leszarod mennyivel nyom fekve/húz fel/guggol/bicepszezik stb. egy veled azonos adottságokkal rendelkező srác. Hogy még sosem nézted meg a másikat.

2015. febr. 25. 22:32
 50/51 anonim ***** válasza:
0%

"brühühühü nem írta le helyesen hogy krosszfitt" Ilyenbe már tényleg csak az köt bele aki másba nem tud.


Te tényleg ennyire ostoba vagy, vagy csak unatkozó tizenéves, és itt trollkodsz?

"Az a célja hogy jól nézz ki?"

Vagy mondjuk inkább az hogy egészséges legyél! Hogy erős legyél! Hogy rendesen étkezz! Vagy hogy magadnak célokat állíts, és leküzd őket! Vagy mondjuk hogy önbizalmat meríts! Mindenki másban találja meg a célját.

Te csak rá akarod húzni a testépítésre ezt a szépségverseny szindrómát.


Mutass már ilyen cikkeket, meg hírös embereket! Egyéb iránt meg arra nem válaszoltál hogy miért vagy ettől butthurt ovis ha valaki ezt teszi? Annyi a retardált a világon mint égen a csillag, hupákoljak mindig amikor valaki ostobaságokat beszél? Látod most hupákolok mert te ezt csinálod. Semmi értelme annak amit itt csinálsz, felhúztál magad köré egy falat amin nem mersz kilépni, kinézni, de piedesztálra emeled magad, és onnan osztod az észt mindenkinek. Nézzél már magadba öreg! Csak valami unatkozó f vagy akinek épp nincs jobb dolga, mint ökörségeken vitázni, és próbálni elbújni az "intelligens vita" címszava mögött.


Én bunkó vagyok. Ez tiszta sor. De tegyük már fel a kérdést hogy ülsz egy kocsmában a haverjaiddal, odaülök, és megkérdem tőletek, hogy mi értelme van annak hogy ti itt isztok? És kötekedek tovább játszva az ártatlant, meg mondva hogy szerintem az ivásnál hasznosabb az olvasás!

Sehol nem szidtam a krosszfittedet, azt írtam leszrom magasról. Pár napja volt itt egy hasonló gyerek, csak az meg a vegasággal volt megáldva. Most te is ugyanazt csinálod amit ő: feszengsz. Megpróbálod önmagadat igazolni, nevetséges módon. Csak végig kell nézni ahogy írtál ez alá a kérdés alá!


És még csak szöveget se tudsz értelmezni. Olvasd el még1x hogy milyen kontextusban írtam azt hogy mi a célod, hátha rájössz töki. Lehet itt fellengzősködni, hogy így stílus, meg úgy bunkó, meg hogy kötetlen beszélgetés. Csak eltévesztetted a házszámot öcsi. Ez ott szűnt meg kötetlen beszélgetés lenni, hogy a legelső oldalon szépségversenynek nevezed a testépítést (és utána is folyamatosan pocskondiázod). Ezzel lőtted el azt, hogy normális keretek között válaszoljon neked bárki is, mert provokáltál. És most lehet jönni ezzel a "jaj kötetlen beszélgetés, normális válaszok, meg intelligens vita" és a többi baromsággal. Csak előtte nézzél már tükörbe!


Én bevállalom hogy bunkón írok neked. Mert ezt érdemled! De te nézzél már magad körül kicsit szét öcsi, mert az egódtól csőlátásod van. Van a kis elképzelt világod, meg a valóság, és a kettő köszönőviszonyban nincs egymással. Kicsit gondolkozz már mielőtt válaszolsz. Tán még nem néz hülyének mindenki.

2015. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!