Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés sportértéke? Célja?

Dogmatix91 kérdése:

Testépítés sportértéke? Célja?

Figyelt kérdés
Szeretném ha kifejtenétek, hogy miért gondoljátok a testépítést a sportok vagy legalábbis a súlyzós edzések királyának. Egy hozzászólásban én is leírom majd a véleményemet, de kíváncsi vagyok, hogy az átlagos, tájékozott és ha van akkor tájékozatlan testépítő/konditerembe járó, hogy látja a sportot. Köszönöm.

2015. febr. 23. 20:55
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy valaki bele fog kötni a CrossFitbe.

https://www.youtube.com/watch?v=MVEdN-xFa-o

Ez a CrossFit!


#15 Persze minden sportban jelen van a szteroid, de nem mindegy milyen mértékben. Nézd meg Rich Piana videóját amiben elmondja mennyit költött rá és mennyi cuccot nyomott.


A problémám még mindig az, hogy a testépítés nem igényel olyan fokú technikát, mint egy másik sport. Lemegy a terembe és a célra gyártott gépekkel dolgozik. Amivel nincs is baj mert az a lényege, hogy izoláltan tudja megdolgozni az adott izmot. Viszont!!! Hány olyan testépítőt látni aki rángatja a súlyokat? Rengeteget. Mégsem fikázza őket senki, mert ők megtehetik.


Szókratész pedig nem a testépítésről beszélt mert i.e. 400ban nem volt még testépítés. Legalábbis nem azért edzettek, hogy színpadon mutogassák magukat. Az Olümpián ökölvívás, bírkózás, futószámok, dobószámok stb. voltak. Hajlamosak maguknak tulajdonítani a testépítők ezt az idézetet, pedig nem feltétlenül nekik szól.

Elmondom még egyszer, hogy NEM a testépítés ellen vagyok! Egész egyszerűen nem értem miért ez a nagy hype és elvakultság. Merev lesz az ember a testépítéstől, pont az izolált gyakorlatok miatt. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány embert láttam konditeremben rendesen lenyújtani. Persze engem nem zavar ha valaki kötött csak nem kicsit sérülésveszélyes.

2015. febr. 24. 07:56
 22/51 anonim ***** válasza:
0%

te figyeljel mar, le se xarjuk a crossfitet, ha te azt akarod csinalni akkor csinald.


De annyi baromsagot idehordtal a testepitesrol hogy az mar faj. Tudatlan vagy, felinformacioid vannak, de ettol fuggetlenul okoskodsz.

2015. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
10%
Majd a gyk készít neked egy krosszfit kategóriát, és akkor jó lesz. :)
2015. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Most sem én kötözködöm. Vitázni csak érvekkel és ellenérvekkel lehet. Az, hogy idejöttök beszólni nem engem minősít, hanem titeket és ezzel együtt sajnos a testépítő társadalmat is. Annak azért örülök, hogy pár normális hozzászólás is érkezett.

Egyébként elég sok ismerősöm/barátom foglalkozik a testépítéssel és velük teljesen jól el lehet beszélgetni. Csupán kíváncsi voltam más ember véleményére is.

2015. febr. 24. 09:12
 25/51 anonim ***** válasza:
27%

"Az, hogy idejöttök beszólni nem engem minősít"


a marhasagaid viszont teged minositenek.


"hanem titeket és ezzel együtt sajnos a testépítő társadalmat is"


aha, persze :) Mi lenne ha leszallnal vegre a magas lorol?


de nezzuk tetelesen:


"gondoljátok a testépítést a sportok vagy legalábbis a súlyzós edzések királyának"


Nem gondoljuk.


"Aki pl maratonra készül az nem küzd? "


Ki mondott ilyet?


"a testépítés mégis csak egy szépségverseny."


Nem igaz.


" Adott szempontoknak kell megfelelni. "


Nem igaz.


"Persze minden sportban jelen van a szteroid, de nem mindegy milyen mértékben"


El vagy te nagyon tevedve. Az OSSZES teljesitmenysport a doppingrol szol, azaz arrol hogy kinek hogyan reagal a koxra a szervezete. Meg persze a kokemeny edzesekrol, a taplalkozasrol, a genetikarol es ezer egyeb dologrol, amit te jotekonyan kihagysz a kepletbol. Altathatod magad hogy a kox nem annyira jatszik szerepet mashol mint a testepitesben, de ez marhasag, egy profi biciklista, sulyemelo, vagy nehezatleta sem koxol kevesebbet mint egy testepito, csak alszent modon letagadja, te meg elhiszed.


"A problémám még mindig az, hogy a testépítés nem igényel olyan fokú technikát, mint egy másik sport. "


Egyreszt fogalmad sincs milyen technikat igenyel, masreszt rengeteg egyeb sport van ami meg annyit sem igenyel mint a testepites.


" Lemegy a terembe és a célra gyártott gépekkel dolgozik. Amivel nincs is baj mert az a lényege, hogy izoláltan tudja megdolgozni az adott izmot. "


Marhasag, nulla ismereted van a testepitesrol, mar irtam.


"Egész egyszerűen nem értem miért ez a nagy hype és elvakultság. "


Pont ugyanannyi hype van ezzel kapcoslatban mint barmelyik masik sporttal kapcsolatban, sot rengeteg tevhit, felinformacio, hulyeseg kering a koztudatban meg a te fejedben is.


". Merev lesz az ember a testépítéstől, pont az izolált gyakorlatok miatt. "


Es, ki nem xarja le? A testepitok nem balettancosok. Amugy lattal te mar eloben sulyemelot vagy eroemelot? Mert azok aztan baromi hajlekonyak ugye :)


Te egyertelmuen kotozkodni akarsz, csak kozben nyomod az alszent dumat :)

2015. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Kiemelsz pár mondatot...ez elég elavult és gyenge lejáratási módszer. Indokolni persze nem tudsz. Én is foglalkoztam testépítéssel és sokat olvastam a témában (és itt nem a magyar oldalakra gondolok)


Minden sport a koxról szól? Minden profi sportoló annyi koxot nyom mint a testépítők? :D Ne nevettess már. Nyomhatsz annyi szar magadba, hogy kidurranjanak a szemeid akkor sem fogsz annyit emelni, mint egy 56-62-77kg-os súlyemelő. Ezt hívják technikának! Nem mondtam, hogy máshol nincs jelen a szteroid, a profik között csak így lehet érvényesülni. Kérlek mondjad már meg milyen technikai kihívásokat rejteget a testépítés. Mert dobálózol itt a hozzá nem értésemről, de te eddig egy mondatoddal sem bizonyítottad hatalmas tudásodat.


A súlyemelők hajlékonyságáról meg ennyit.

https://www.youtube.com/watch?v=cVVUtV5W85I


És akkor én nem értek a dolgokhoz. Mint mondtam, ezzel csak magadat és az általad képviselt testépítő társadalmat járatod le. Személyeddel képviseled és erősíted a testépítő sztereotípiák egészét.

2015. febr. 24. 11:21
 27/51 anonim ***** válasza:
50%

Nem minden sportágban vannak nagy technikai kihívások. Pl a futásnál is csak rakod a lábad előre, egyiket a másik után. Ez se különösebben nagy kihívás. Ha le akarod futni a maratont, az persze már más. De ugyanígy kihívás lehet beleguggolni 140 kilóba. Kinek ez, kinek az. Nem kell mindenkinek ugyanazt a kihívást keresni.

Nekem semmi bajom a crossfittel, ha valaki ezt szereti csinálja ezt, egyik sport se jobb vagy rosszabb, csak sport. A lényegnek az egészségnek kellene lenni, mint már mondtam. A naturál testépítés pedig az. Élsport szinten pedig minden sportág káros, nem csak a testépítők koxolnak, nézd csak meg a rengeteg huszonéves focistát, aki szívrohamot kapott a neccsen, és ottmaradt.

2015. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
36%

Megis ki a tokom akar teged lejaratni, ne rohogtess mar :) Amiket beideztem azokat leirtad, ott vannak feketen feheren, meg csak osszefuggesekbol sem emeltem ki oket. Amennyiben ezek teged lejaratnak, arrol te tehetsz, nem en.


" Minden profi sportoló annyi koxot nyom mint a testépítők?"


Annyit nyomnak amennyit tudnak es amennyire szukseguk van. Tok mindegy hogy pontosan micsodat, hany grammot es hanyszor: a profi sport a mesterseges teljesitmenynovelesrol szol, meg egy orszagos valogatot sem tudsz megnyerni kox nelkul nemhogy vilagversenyt vagy Olimpiat. Vagy szerinted van valami erkolcsi hatar, ami alatt jo felette rossz? Ha egy gramm novit nyomok akkor jo vagyok ha kettot akkor rossz?


"Ezt hívják technikának! "


Es? Ez valami minosegi mertekegyseg? Akkor most a sulyemelok a sportolok kiralyai? Vagy a diszkoszvetok, mert ott is van am technika. Vagy a gerelyhajitok? De akkor nyilvan az uszok nem mert azok csak usznak, a futok meg plane nem mert azok meg csak futnak, nem igaz? De valoszinuleg olyan ember sem letezik, aki volt mar sikeres testepito is meg sikeres eroemelo is...


Semmifele testepito tarsadalmat nem kepviselek, meg csak nem is vagyok testepito, maximum hobbigyuros*, mondom hogy szallj mar le a magas lorol mielott nekiallsz masokat minositgetni. Kitalaltad hogy valaki a testepitest a tobbi sport fole helyezi ami marhara nem igaz, meg csak a testepitok sem teszik ezt, aztan ezen a hamis bazison probalsz meg ervelni, es bizonygatni egy allitasrol hogy nem igaz, holott nem is allitott olyat senki. Ezt hivjak szalmabab-ervelesnek, es egy ovodas is felfedezi.


*ahogy hobbifuto meg hobbikuzdosportolo is vagyok. Sot akkor mar hobbiuszo is mert neha uszni is szoktam.

2015. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
Én különválasztanám a profi testépítést az átlagemberekétől, sőt, azon nem-versenyző átlagembereket is a profikhoz csatolnék, akik már kinézetben eléggé a topon vannak. Az élsport egy külön kategória, nem csak testépítésben, mindenben (egy forma-1-es autó vezetésre mennyire hasonlít egy normál autóéhoz? Hol hobbiműlesiklasz?), és az átlagemberi részével foglalkoznék. Ebben is az van, hogy akinek jó genetikája van, edzeget egy kicsit (vagy azt se), és már jól néz ki, az persze, hogy nem igazán veszi komolyan eme sportot hobbiszinten. Nem igazán kell küzdenie. Míg egy olyan ember, aki rossz alapállapotból indult (vékony vagy kövér), annak már az is nagy munka, hogy egy normál szintet elérjen, és ehhez neki sok munkát kell belefektetnie, tanulni, szokásokon változtatni, és ez az, ami a sportértéket adja.
2015. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
64%

Fingod nincs a technikáról crossfittes gyerek. Egyébként pont a crossfit a '' nem is sport'' 10 éve kitalálta valami homokos, a lényege röviden az hogy ki a menōbb.

A testépítésben kell 3-4 év mire igazán érez valaki egy izmot, minek nevezed ezt ha nem technikának?

Amit a ''hajlékonyságról'' mondasz nevetséges, a versenyzōk fele spárgázik, szárazon 100kiló +

Nem kéne egy kalap alá venni a ''kondisokat' és a testépítōket.


Honnan veszed a bátorságot hogy azt mond a testépítésre nem sport, biztos vagyok benne itt gyk-n is vannak olyan sportolók akiknek a teljesítménye irígylésre méltó, pedig nem ebbōl élnek. Koszvadt pincetermekben edzenek, vagy a garázsban egyedül.


Te is olyan lehetsz akinek nem volt elég akarata , ezért elmentél a könnyebb irányba, és nem érdekel, hogy személyeskedés. Majd ha belehánysz a szádba felhúzás közben, edzés végén pedig a shék is visszajön megbeszéljük mi a "nem is sport''.

2015. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!