Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés sportértéke? Célja?

Dogmatix91 kérdése:

Testépítés sportértéke? Célja?

Figyelt kérdés
Szeretném ha kifejtenétek, hogy miért gondoljátok a testépítést a sportok vagy legalábbis a súlyzós edzések királyának. Egy hozzászólásban én is leírom majd a véleményemet, de kíváncsi vagyok, hogy az átlagos, tájékozott és ha van akkor tájékozatlan testépítő/konditerembe járó, hogy látja a sportot. Köszönöm.

2015. febr. 23. 20:55
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Ez alapvetően egyébként egy vitaindító kérdés, de kérem csak a normálisan, kulturáltan megszólalni tudók reagáljanak.
2015. febr. 23. 20:58
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát a testépítés szerintem nem sport. Szépsegverseny.

Sulyzókkal edzeni sem sport az csak simán testedzés.

Erőemelésben versenyezni vagy súlyemelésben, strongman-ben sport. Mert ott a teljesítményedet mérik.

Testépítés az olyan mint lányoknal a szépségverseny. Attol mert megszenvednek azért hogy jól nezzenek ki attol még szépségverseny marad.

2015. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Musclemore ***** válasza:
91%

Mera gyurás joo waze, de lábazni gáz.

Viccen kívül pedig:

Testépítésben nem-nagyon tudod mással elvégeztetni a piszkos munkát, persze steroidok... de hát magaddal szúrsz ki.

Kitartás, céltudatosság: ez a testépítés szépsége.

Nem csak lenyomsz 3x20fekvőt/fekvenyomsz/guggolsz/sajt. Hanem életmódot váltasz, figyelsz a kajádra, figyelsz MAGADRA.

Nekem az aerobedzés mindig egy élvezet, olyan jól érzem magam mikor izzadva lihegve sétálok/kocogok közben az emberek kb hülyének néznek, de én meg őket nevetem, mert nem foglalkoznak magukkal. Szoktam látni kövér futókat, olyankor is elmosolyodom.

Kb ez az én szemléletem.

Ez a sport megtanít küzdeni.

2015. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Bizonyos szintig egyetértek a 2. válaszolóval.


Musclemore nem gondolod, hogy a küzdés és életmódváltás csak elhatározás és hozzáállás kérdése? Aki pl maratonra készül az nem küzd? Más sportban sem tudod mással elvégeztetni a piszkos munkát ha sikeres és elismert szeretnél lenni.


Egyébként megy a zöld pacsi mindenkinek, véleményeket nem húzunk le! :)

2015. febr. 23. 21:21
 5/51 anonim ***** válasza:
82%

Az nem tudom, hogy a súlyzós edzések királya-e. Az biztos, hogy nagyon jó abból a szempontból, hogy izoláltan, specifikusan edzel az adott izomcsoportra, ezért egyértelműen ez a legjobb rekreációs, átlag embereknek ajánlható sport, persze aerob jellegű edzéssel kiegészülve. Ezért is tartom marha szánalmasnak, amikor valaki arról rinyál, hogy túl izmos lesz a "gyúrástól".


Amit a 2-es leírt az is vélemény... de azért nem mindenki versenyzik, vannak, akik ugyanúgy, naturálban, hobbiszinten nyomják egész évben, tartják a kaját, edzenek, sőt van, aki még így sem néz ki olyan hű de jól. Szerintem ez innentől kezdve igen is sportteljesítmény.


Másrészt, miért lenne baj, hogy maga a versenyszerű testépítés a kinézetről szól? Miért ne lehetne ettől sportnak tekinteni? Azért én még azt sem mondanám, hogy ez szépségverseny, szerintem nem arról szól, hogy szépnek kell lenni (persze vannak olyan kategóriák ahol elvileg ez a cél, de ezt hagyjuk).

2015. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 Musclemore ***** válasza:
79%

Hmm, igaz.

De foci, meg ilyen sportokkal nem keverném össze, értitek.:D

Maratonfutás, hmm... de szerintem a testépítés akkor is nagyobb harc.:D Bár nem voltam még maratonfutó.:D

2015. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Ha nagyon leegyszerűsíted akkor a testépítés mégis csak egy szépségverseny. Adott szempontoknak kell megfelelni.

Én egyébként a focistákat is elismerem. Na persze nem mindegyiket, de vannak szimpatikus focisták. Szó se róla, hogy durván túlfizetettek, de azért a testépítők se fillérekből élnek.

2015. febr. 23. 21:30
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

De pl közte ( mondjuk még nem érte el teljesen a genetikai határát de már elég fejlett)

[link]

És közte

[link]


Az egystlen kulonbség a genetika es a kox, nem az hogy melyik kajal jobban vagy edzz jobban keményebben.

2015. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
93%

"Minden nap úgy kell edzeni, mintha az lenne életedben az utolsó edzésed."


EZÉ VAN MINDENNAP MELL ÉS BICEPSZ!!!!4!!!444


Igaz, én még csak most kezdem, de nagyon mélyen beleástam magam a témába, és már a fogyásom alatt is súlyzós edzést végeztem.

Nekem hatalmas önbizalmat, kitartást, mentális fókuszt adott, iszonyatosan jellemformálónak találtam és hiánypótlónak. Egy olyan dolog volt, amiről nem tudtam, hogy hiányzik, de mindig is éreztem, hogy valami nincs rendben - persze ezek a dolgok elmondhatók bármelyik másik sportról is, többnyire.


A személyes célom az, hogy elérjek (tisztán) egy brutális fizikumot, amit a végén úgy leszálkásítok, mintha versenyre készülnék, majd egy fotózáson képeket készíttetek magamról, és utána igyekszek annyira visszavenni, hogy egy bőven átlagon felüli, férfias fizikumot meg tudjak tartani minél tovább.


Szerintem ugyanarról szól, mint az összes többi sport, annyi kivétellel, hogy ez formálja legjobban a "kinézetet", és végül is valahol a célja is ez. Tetszik, hogy nem tudod megkerülni a munkát, nincs könnyebb út, és imádom a "muscle failure"-t, mikor megáll a kezedben a súlyzó az utolsó utáni ismétlésnél.

Ezen kívül megtanította a dietetika alapjait és főzni is. :) Tulajdonképpen a "képlet" megvan bármilyen fizikum eléréséről legyen is szó, tehát úgy formálom a testem ezzel a tudással, ahogy akarom.

2015. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
83%

Én egy idézettel válaszolnék a kérdésre, mely Szókratésztől ered:

,,A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatőrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erőt, amire a teste képes."


Ezzel maximálisan egyetértek, én a test, az izmok és az elérhető forma és életmód varázsa miatt csinálom, mert egyszerűen jó érzés.

2015. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!