Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kell csinálni a feltöltési...

Kell csinálni a feltöltési fázist?

Figyelt kérdés
Eddig sima kreatin pezsgotablettat szedtem eddzea elott de most venni szeretnék scitec crea-bomb -ot és ott azt irjak kell ilyen feltoltesi fazis hogy eloszor 5gramm 15kilogrammonkent, de en ezt nem szeretnem csinalni, az a kerdes hkgy ez feltetlenuk kotelezo vagy eleg ha megiszim eddzes elott mint eddig?

2015. febr. 23. 16:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kötelező.


(Kreatin monohidrát rágótablettát szedek az egyszerűség kedvéért, mert bringa túra közben nem tudnék kevergetni, meg nem is lenne hozzá sok türelmem.)


Van aki feltölt és van aki az edzések előtt szed valamennyit. van egy előírt max. napi mennyiség, azt nem szabad túllépni.


Pl én bringázáshoz használom és csak amikor megyek, akkor szedek belőle. Itthon az út előtt egy-két nappal elkezdem szedni, de csak napi 2 darabot. Kb a harmadik napon már érzem az izomban a hatását, vagyis feszül és robbanékonyabb az érzés is mozgáskor. Valahogy mintha könnyebb lenne tőle minden mozdulatom. Olyan energikus érzés.


A harmadik napon elindulok tekerni és akkor már érzem, hogy segít. Út közben is beveszek belőle mindig egy-egy tablettát kb óránként, szétrágom és leöblítem vízzel. Így a legegyszerűbb. nagyon sokat segít. Szinte bizsereg tőle az izom és kívánja a mozgást.


Kérdezed, muszáj-e feltölteni.


Ha kicsivel is tovább vagy rendszeresebben szedek nagyobb, az előírt max. közelében lévő adagokat, akkor annyira megduzzadnak az izmaim, még a mellkasom is, hogy annyira feszül, olyan érzés, mint ha egy lufi lenne felfújva körülöttem, ami össze szorít. Akkor tekerek egy hosszabbat, attól könnyebb lesz, de ilyenkor pár napig felfüggesztem a szedését, mert különben szinte moccanni is nehéz lesz, sőt még lélegzésnél is összeszorít, annyira feszül még a mellkasom is tőle.


Kisebb adagokkal és ha nem folyamatosan szedem, akkor csak a jó hatása érvényesül. Gondolom, ez egyéni érzékenységtől is függhet, különben nem "töltenének".


Szóval nem feltétlenül kell feltöltést használni.

Kipróbálhatod úgy is, hogy hat rád, de nem csak úgy van hatása. Sőt nálam úgy ez a feszüléses duzzadásos mellékhatása jön elő.

2015. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!