Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés sportértéke? Célja?

Dogmatix91 kérdése:

Testépítés sportértéke? Célja?

Figyelt kérdés
Szeretném ha kifejtenétek, hogy miért gondoljátok a testépítést a sportok vagy legalábbis a súlyzós edzések királyának. Egy hozzászólásban én is leírom majd a véleményemet, de kíváncsi vagyok, hogy az átlagos, tájékozott és ha van akkor tájékozatlan testépítő/konditerembe járó, hogy látja a sportot. Köszönöm.

2015. febr. 23. 20:55
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Én nem az élsportról beszélnék most, hanem az átlagemberek sportolási lehetőségeiről. Azért szeretem a testépítés, mert ad egy keretet a hétköznapoknak. 3 óránként kell étkezni, heti háromszor edzeni (én ennyit edzek, sajnos ennyi fér bele.) Ezenkívül szerintem itt tud az ember legközelebb állni a profi sporthoz. (Nem a szterodidokra gondolok, hanem az előbb felvázolt étrendre, edzésre) Ezt azért mondanám, mert például aki megyeiben focizik, az egy héten kétszer elmegy edzésre, egyszer meccsre és kész. Sokszor másnaposan mennek meccsre, és imádkoznak, hogy nehogy becseréljék őket. :D
2015. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Na igen ez a problémám nekem is a testépítéssel. Legalábbis verseny szinten. Nem szól másról, mint hogy kinek reagál jobban a szervezete a kemikáliákra. Félre ne értsétek. Értem én, hogy oda kell figyelni a kajára, de ez más sportnál is így van, sőt! Sokszor még jobban a súlyhatárok miatt. Ami a leginkább bosszant az az, hogy sok profi esetén nem beszélhetünk edzéstechnikáról sem.

Nem ítélem én el a testépítőket. A mai napig figyelemmel kísérem a testépítő híreket, de mióta szakítottam a testépítéssel, teljesen másképp látom a sportok között betöltött szerepét. Úgy gondolom, hogy a mai fiatalok értékrendjének elkorcsosulása részben a testépítés népszerűségének fellendülése miatt van. Kevés az info, a profik naturalként hirdetik magukat. Sajnos erősen tabutéma a szteroid még mindig.

Én egyébként CrossFitezem, persze az elvakult kondisok ezt csak rángatózásnak hívják :)

2015. febr. 23. 21:40
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
A Crossfitnek és a testépítésnek szerintem olyan a viszonya, mint a kézinek a focihoz. 2 sport, ami van amiben hasonlít, de elég különböző. Valakinek ez jön be, valakinek az. Nem kell túllihegni a dolgot, véleményem szerint a marketing az ami ellentétet szül a két sport között.
2015. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Jaj Isten ments, hogy én most itt tovább gerjesszem a feszültséget a kondisok és a crossfitterek között. Csak az ostobák fikázzák a másikat.

Viszont alapvetően mindegyiknek a súlyemelés az alapja. Legalábbis az volt a testépítésnek is anno. Én egy kicsit túlértékelt sportnak tartom. Mindenki mondja, hogy ez egy életforma, de végső soron minden sport egy életforma, hogyha valaki komolyan veszi.

2015. febr. 23. 21:55
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szól másról, mint hogy kinek reagál jobban a szervezete a kemikáliákra."


Van egy rossz hirem: minden profi teljesitmenysport errol szol.

2015. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
50%

"a testépítés mégis csak egy szépségverseny. Adott szempontoknak kell megfelelni. "


Marhasag.

2015. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
50%

A második hozzászólónak címezném ennek kapcsán: "Mert ott a teljesítményedet mérik. "

Mert testépítésnél nem? Az hogy egy színpadon állva van összemérve nem vesz el semmit az értékéből. Az csak egy folyamat csúcsa hogy a színpadra állnak. A "csukott ajtók mögött" pedig hónapok, sőt évek teljesítménye bújik meg.


Ehhez képest egy tényleges szépségversenynél semmilyen teljesítmény nincs reprezentálva. Az ott résztvevő nők 99%a genetikailag olyan amilyen, nem nagyítóval nézik hogy hány deka felesleg van rajta, stb stb. Egyszerűen ott nincs teljesítmény. Azt nézik ki szép.


A sport fogalma pedig:

"A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése vagy ezeknek kombinációja. A kitűzött cél határozza meg a sport jellegét, a sportoló (vagy csapat) képességei és bátorsága mellett."

Ez alapján pedig tökéletesen kimeríti a sportot.

Nyilván számomra nem ettől sport, hanem inkább az játszik bennem is, amit valaki idézett nem sokkal ez előtt Szókratésztól.

2015. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne sport? Ha a pingpong az, akkor ez is.:)

A relatíve klasszikus testépítést, a grammra kiszámolt étrenddel, egyébként csak nagyon kevesen csinálják. A többség egyszerűen csak lejár a terembe, és jó esetben figyel a kajára, de attól még sportol egyik is, másik is. A lényeg, hogy mozogni jó! Aki ezt szereti, ezt csinálja, de semmivel se rosszabb az aki spinningel vagy crossfitezik, a lényeg, hogy mozog. A célnak az egészségnek kellene lennie.

2015. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 Szergej55 ***** válasza:
100%
Eszközként jó, célként a mai helyzet alapján kevésnek érzem.
2015. febr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
2015. febr. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!