Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnék itthon szálkásodni?

Hogy tudnék itthon szálkásodni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a mell, has, és karizmozon gyúrni egy kicsit hogy jobban nézzek ki. Milyen edzéssel tudnék ezen segíteni? az a baj hogy nincs pénzem konditeremre, de ha nyáron bejön a munka akkor lesz és más felszerelésre sincs :S. Csak egy egykezes 10kg-os súlyzúm van
2011. jún. 12. 22:02
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:

erre nekem is csak egy "hahahára" futja, kur.vasok baromság van az emberek fejében. nem kéne vele foglalkozni. Ők így "szálkásítanak" meg így látják a világot.. és pont mivel sztereotípiával állnak mindenhez, hozzáértés nélkül, így változtatni sem nagyon lehet rajtuk. és minek is..


nekem viszont behalt a gépem :/ ez egy időre az utolsó HSZ-em, van wifi kapcsolatom, de a fogadott jelet nem értelmezi sajna (lehet még egy informatika kérdést feldobok ezért) illesztőprogrammal szórakoztam már, most épp leállt windows újrarakás közben... lehet sok sikert kívánni :/

majd jelentkezem..

2011. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 Ice-T ***** válasza:
66%
Kedves Gregx! Nem tudom te milyen fantasztikus sport múlttal rendelkezel, hogy így csípőből le idiótázol engem, és hülyeségnek tartod a calisthenic edzést? Cirka 20 éve sportolok aktívan. Ebből 10 évet verseny szinten. Triatlonoztam, hegyi kerékpároztam, atletizáltam és súlyzós edzéseket is csináltam. Jelenleg hegyi kerékpározom és a calisthenic edzést csinálom. A fegyenc edzés nem egy baromság, hanem egy tradícionális, ősi edzésmódszer! Ha te ilyen buta vagy, hogy nem látod a fától az erdőt arról én sajnos nem tehetek! A súlyzós edzések, és főként a különböző táplálék kiegészítők nem egészségesek! Én 6 évig csináltam, tudom miről beszélek. És nem csak úgy hobbi szinten, hanem verseny testépítők között. 2 szer készültem fel versenyre. Tudom mi az a szálkásítás. Izomzatom remek volt, de az ízületeim nem voltak a helyzet magaslatán. Pedig rendesen bemelegítettem, és nem balf@sz módjára edzettem. Mégis mindig fájt valamim, ahogy a többi testépítő társamnak is. A calisthenic edzés pont itt különbözik a súlyzós edzéstől, hogy természetes módon a saját testsúlyoddal dolgozol, nem súlyzókkal. A remekül felépített, fokozatosan terhelő gyakorlatsorok, az ízületeidet megerősítik, nem roncsolja mint a súlyzók. Nyugodtan nézz be bármely edzőterembe, biztos látsz jó néhány befáslizott térdet, könyököt stb. Nem véletlenül! Ráadásul a calisthenic ingyen van, az edzőterem meg sok pénz, nem beszélve a táplálékkiegészítőkről. Nem tudom, hogy kipróbáltad e a calisthenic-et vagy csak úgy csípőből leszólód, de gyanítom egy gyakorlatot nem csináltál még életedben belőle!
2011. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 Ice-T ***** válasza:
58%
Még annyit szerettem volna mondani, hogy a "szerencsétlen kezdők" ne úgy gondoljanak az edzésre, hogy megedzem kicsit itt meg kicsit ott, az nekem elég! A test egységes! Így is kell edzeni! Nem lehet csak felsőtestre edzeni. Teljes testet kell edzeni, minden izmot. Ha nem edzünk meg minden izmot az idővel egy aránytalan testet fog eredményezni, illetve egyéb egészségügyi panaszokat is okozhat! Mondok egy példát. Tegyük fel valaki csak a felső testét edzi, (egyébként sokan vannak így az edző termekben is sajnos) Ha jól csinálja, és megfelelően pihen és táplálkozik is, akkor szépen fejlődésnek indul az izomzata. Ez nagyobb testsúlyt is fog eredményezni. Viszont a lábait nem edzi, azok megmaradnak az eredeti szinten, csak, hogy már több súlyt kell cipelniük nap mint nap. Ettől viszerek alakulhatnak ki, és a térdízületet is túlterheli ami kopáshoz vezethet. Persze ez lassú folyamat, és nem feltétlenül mindenkire igaz, mert aki túlsúlyos pl az az edzés hatására inkább súlyt veszít még ha csak a felső testét edzi akkor is. De hosszútávon nem kifizetődő ha nem egész testet edzünk! Éppen ezért vannak tévedésben sokan a zsírégetéssel is. Azt hiszik, hogy ahol a zsír van oda kell edzeni sokat. Pl. ha valakinek van pocakja akkor sok hasizom gyakorlatot csinál. Ez is nagy tévedés. Mivel a test egységes ezért mindenhonnan égeti a szírt bármilyen edzésmunka. Pl ha kerékpározunk az égeti a hasról, lábról, karról, fenékről, mindenhonnan a zsírt! Maga az edzés munka égeti a zsírt, teljesen mind1 milyen gyakorlatot végzünk, ha kellő mennyiséget csinálunk és rendszeresen akkor veszítünk mindenhonnan zsírt! Még annyit mondanék a kérdezőnek, hogy a szálkásítás alkati kérdés is. Van aki alapból szálkás van aki pufók. Aki pufók annak nagyon oda kell figyelnie a táplálkozására és talán a kerékpározás a lehető legjobb sport amit csinálhat, ha szálkásodni, fogyni akar. Mellette csinálhatja a calisthenic-et egész testre. És idővel remek formájú, erős, athletikus, teste lesz!
2011. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
43%

Nem idiótáztalak le, a könyvre mondtam hogy nyomorék fegyenc sza@r. De a kis monológod után belátom tévedtem.

Te idióta.

2011. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:

mark86


b@zeg írok egy könyvet hogy elraboltak az ufok és azóta a fotoszintézistől nő az izom,nem a drága konditermi felfújt gyökerek a menők!!! legalább lesz pénzem egy normális kúrára...

2011. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
88%

hmmm.. bestseller, siker, jogdíjak...

én megvenném a könyved Márk ha majd futja rá! :D

2011. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 Ice-T ***** válasza:
59%

GregX! "szegény kérdezők nem tudnak feltenni egy kérdést anélkül, hogy pár idióta be ne mondja a fegyencet vagy a felfújt berobbantott izmokat, meg porokat"

Én értettem valamit félre vagy te nem emlékeztél arra, hogy mit írtál le egy hozzászólással ez előtt? Egyébként úgy bírom az ilyen formákat mint te! :) Otthon ülsz a kis lakásodban biztonságban és leidiótázol egy másik embert akiről semmit nem tudsz, max annyit, hogy nem pont ugyan az a véleménye egy bizonyos dologról mint neked! Vicces! :) Ha szerinted a calisthenic egy baromság, akkor kifejtenéd bővebben, hogy miért az?

2011. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 Ice-T ***** válasza:
59%
mark86! A Fegyencedzés című könyvben egy szóval nem mondták azt, hogy jobban nőnek majd az izmaid a calisthenic edzéstől mint a súlyzózástól! Teljesen más a 2 dolog. Másfajta izomzatot fejleszt ez a 2 féle edzés. A calisthenictől egy athletikus izomzatod lesz, nézz meg egy rövidtáv futót vagy tornászt stb. Jóval kissebb izmaik vannak mint egy bodybuildernek, de teljesen más az izomsűrűsége. És itt az ízületeken meg a rugalmasságon van a hangsúly. Másfajta erő ez mint amit a bodytól szerzel. De ha nem űzted mind a 2 sportot akkor nem értheted meg, csak van egy elképzelésed róla.
2011. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 Ice-T ***** válasza:
59%
Ha nagyon röviden kéne megfogalmaznom akkor annyit tudok mondani a testépítő edzések inkább a látványról szólnak, pláne ha szteroidozol is. A Calisthenic edzés meg inkább az egészségről és csak másodsorban a kinézet. A Body mint sport nem egészséges, pláne nem ha szurkálod magad tesztoszteronnal. Persze látványos izmaid lehetnek tőle, ha valakinek ez mindennél többet ér akkor hajrá!
2011. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
40%

Az idiótákat általánosságban mondtam, mivel testépítős témákhoz jönnek ugatni a barmok, hogy nem kell az csak fegyencedzés kell az sokkal jobb.

Ne hangoztasd mennyit sportoltál meg profi szinten versenyre készültél, mert akkora hülye vagy az egészhez, hogy már lassan nekem fáj. Nem fogunk összeveszni, nincs kedvem minden hülyeségedet felsorolni. Te ebben hiszel én meg másban.

Fegyenchez egy kérdésem lenne csak. Hogy edzel lábra?

2011. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!