Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt férjemet kitiltottam a...

A volt férjemet kitiltottam a közösen fizetett (hitel) lakásból. Fenyegetőzik hogy akkor nem fizeti a hitel felét. Megteheti? Van joga bejönni?

Figyelt kérdés
Neki van saját lakása, együtt él a barátnőjével. De próbál adatokat gyűjtögetni ellenem, besározni bármivel - nézelődik, fényképezget - mert nem tetszik neki hogy pert nyertem ellene tárgyaláson gyerektartás emelése miatt és nézelődik, fényképezget a lakásba így úgy döntöttem hogy nem jöhet be többet. Két gyermekem van. Neki saját lakása.

2017. márc. 12. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
85%
Hát kérdező, miért szültél csupasz fenékre? Ráadásul nem vágunk úgy bele hitelbe, hogy ha bármi történne, egyedül ne tudnánk fizetni a részleteket. És igen, sajnálom a volt férjedet, hisz ő azért fizet hogy te ott terpeszkedj a lakásban, ahova ő be se teheti a lábát, míg te azért fizetsz hogy ott lakj. Neki is annyi joga van ott lenni, mint neked. Tehát ha úgy gondolja, ő is kitilthat téged gyerekestől...de gondolom ő nem olyan rosszindulatú mint te.
2017. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
15%

Gondolom a gyk-n irogato anyukak 99%-a sajat lakasra es tobbmillios megtakaritasra szul csak mert ugy le tudjak osztani aki albiba szul hogy csak lesek :-)

Sztem torvenyt kene irni hogy szulni csak es kizarolag sajat tulajdonba lehessen :-)

2017. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
75%
igen, saját lakásra, és pár milliós megtakarításra szültem, valamit stabil jól fizető munkahelyre. De itt nem az albérlettel van a baj, hanem úgy kapkodják fel az emberek a hiteleket, hogy nem gondolnak bele, hogy ha baj történne, egyedül képesek-e fizetni. Most a kérdező is emiatt van bajban, és a férje vérét szívja
2017. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
73%

Magyarázd már el kérdező, hogy ha a volt férjed nem kell, akkor a pénzére mégis miért tartasz igényt?

Tipikus mai nő vagy a rosszabb fajtából. Csupasz seggre kinyomtál pár gyereket, mert a párod jól keresett.


És már bocs, de ez marhára nem úgy működik, ahogy te gondolod! Te elvárod, hogy a volt férjed perkálja a hitel felét egy olyan lakásért, amibe be sem teheti a lábát, és amiben te kényelmesen terpeszkedsz. Tudod, ha lejár a hitel, akkor a lakás fele bizony az övé lesz! Ha pedig azt akarod, hogy csak a tiéd legyen a lakás, akkor fizesd szépen vissza a férjednek azt, amit eddig ő belefizetett a hitelbe, és utána törleszd te egyedül.

Én a pasi helyében egy büdös petákot nem adnék bele a hitelbe, ha már a KÖZÖS lakásból ilyen kegyesen kizársz. Ha én nem kellek, akkor a pénzem se kelljen.

A volt férjednek ugyanannyi joga van ahhoz a lakáshoz, mint neked, és ennyi erővel ő is megtehette volna veled ugyanezt, mint amit te csináltál vele, hogy szépen kizár téged a lakásból, mehetsz, amerre akarsz, de a hitel felét perkáld szépen tovább.

2017. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
22%

Beleolvastam a válaszokba. Mindet nem volt türelmem, és hát ne haragudjatok...aki szerint joga van bemenni... de ez egy agyrém!

Senki nem gondolta bele magát a kérdező helyzetébe?


A férj úgy döntött, lelép, és otthagyja a feleségét a gyerekekkel. Megteheti. De, mert ő egyedül döntött így, és a másikat nehéz helyzetbe hozta, továbbra is fizeti a lakás hitel felét. Nyilván nem fogja kitenni a gyerekeit a híd alá. Gondolom a hitelt közösen vállalták, és az ingatlan fele a férj nevén marad. Ezt senki nem akarja tőle elvenni. Ráadásul önként fizeti, a gyerekek miatt.


De nincs joga bejárkálni, amikor ő akar!!! Hiába a nevén van a lakás fele, az más valakinek az otthona, és semmi joga se bemenni, sem a holmijai közt turkálni. Én nem is tudom, a válaszolók nagy része hol él? Nálatok természetes, hogy válás után visszajárkál az ex, turkálni, nézelődni? Álljon már meg a menet! Kiköltözött. Ha bejelentkezik, és beengedik, akkor bemehet. Egyébként nem.


Én amúgy az új menyecskét is megkérdezném, hogy neki mi a véleménye erről, szerinte miért járkál vissza a pasi a lakásba, talán nosztalgiázik, vagy visszahúzza a szíve? Én biztos ki lennék akadva, ha a párom nem a gyerekei miatt járkálna az exéhez, hanem csak úgy, szétnézni.


És mi van, ha a nő talál magának valakit? Vagy neki nincs joga az új párkapcsolathoz? Akkor már az ex a számára idegen ember holmijait is nézegetni fogja. Vagy ha épp hazaugrik szexelni egyet valakivel, és az ex akkor megy be???

Meg kell érteni, hogy van egy intim szféra, amit tiszteletben kell tartani. Akár ex, akár nem. Akár tulaj (félben) akár nem. Vagy nektek természetes, ha bejárkál akárki a szobátokba, lakásotokba amikor nem vagytok otthon? Nem is értem.


És ha eltűnik valami a lakásból? Akár érték, akár használati tárgy? Ki garantálja, hogy az exférj nem visz el semmit, csak úgy, kib...ásból? Vagy szerintetek ahhoz is joga van?


Még egyet nem értek. Elköltözött, kijelentkezett, és nem adta le a kulcsokat? Zárcsere?


Ja, és nyugodtan le lehet pontozni, tojok a pontokra, hülyegyerekes dolog. Én se nézem, kinek hány pontja van, ha választ ír.


Kérdező, azért gondolkodj el azon, hogy van-e lehetőséged olyan kisebb lakásba költözni, aminek egyedül is tudod vállalni a költségeit, mert ez így hosszú távon eléggé idegfeszítő lesz.

2017. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan annyit fizetnek, ugyan annyi joguk van a lakásban tartózkodni. Ha a férj úri kedve úgy diktálja, oda is költözhet a barátnőjével, a kérdező földhöz verheti a fenekét akkor is. Nehogy már csak fizetni legyen joga...azért nézik le a nőket, mert ilyen anyagias, de önmaguktól életképtelenek.
2017. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
36%
Na akkor én úgy döntöttem, hogy visszaköltözöm az exem házába, hiszen én fizettem a hitelt, ő meg munkanélküli révén semmit, tehát JOGOM VAN ott lakni, ahogy ez a gyk-s válaszolok irományaiból kiderül :-)
2017. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
100%
igen utolsó, menj csak vissza, ha olyan papucs voltál hogy helyette perkáljál. Tiéd a lakás.
2017. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, linkelnél lszi egy jogi hivatkozást, hogy azé a lakás aki fizeti a hitelt? :-)
2017. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
100%
Miért, kié a lakás? Ki az a agyalágyult, aki más lakását kifizeti? :)
2017. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!