Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt férjemet kitiltottam a...

A volt férjemet kitiltottam a közösen fizetett (hitel) lakásból. Fenyegetőzik hogy akkor nem fizeti a hitel felét. Megteheti? Van joga bejönni?

Figyelt kérdés
Neki van saját lakása, együtt él a barátnőjével. De próbál adatokat gyűjtögetni ellenem, besározni bármivel - nézelődik, fényképezget - mert nem tetszik neki hogy pert nyertem ellene tárgyaláson gyerektartás emelése miatt és nézelődik, fényképezget a lakásba így úgy döntöttem hogy nem jöhet be többet. Két gyermekem van. Neki saját lakása.

2017. márc. 12. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
100%
Ki nevén van a hitel és ki nevén van a lakás??
2017. márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
88%
Hát hogyne lenne neki joga bemenet a közös lakásba? ???? Pont ugyanannyi joga van, mint neked.
2017. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
93%

Na kisanyám, mégis mit gondolsz? Hogyan gondolod azt, hogy fizessen, de te meg kitiltod? Kié a lakás? Közös? GOndolom az, ha házasság alatt szereztétek és közös a hitel is.

Hogy van másik lakása, az az ő magánügye, ahhoz semmi közöd.


N

2017. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez vicces :D

Ne jöjjön a közeledbe, de a törlesztőt perkálja mi? Ez nem igy működik. Ha közösen fizetitek, akkor neki is joga van a lakáshoz.

2017. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
9%

18 éves lány vagyok, apukám 2 éve költözött el tőlünk egy másik nő miatt, albérletben laknak.

Itt is most zajlanak a tárgyalások. 2 éve mikor elmentünk nyaralni, anya is kicserélte a zárat, hogy apa ne tudjon bejönni, mert ki tudja, mit csinálna itt, mibe nézegetne bele, mit vinne el. Nekünk is kell magánszféra, az nem úgy van, hogy kilépett az életünkből és ő utána bármikor visszamászkálhat.


Nálunk is eddig 50-50% volt a hitel fizetése, de mivel papíron közös lakáshasználat van, apa jogosnak érzi, hogy kapjon kulcsot az új zárhoz. Bírói döntés még nem született, viszont apa felfüggesztette a hitel fizetését. Illetve fizeti tovább, de nagy cselesen a gyerektartásból vonja le a hitel összegét (nálunk még a gyerektartást se sikerült rendezni, ezért erről se született bírói ítélet).


De a kérdésedre a válasz: Ha papíron közös a lakáshasználat (függetlenül attól, hogy kié a lakás vagy hány %-os a megosztás köztetek), sajnos joga van bejárkálni. Nagyon aljas viselkedés ez. De sajnos a jog sokszor nem veszi figyelembe az etikát. :( Mi is ezzel szenvedünk jelenleg.

2017. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 A kérdező kommentje:

Szeretném ha olyan válaszolna aki a normál hangnemet meg tudja ütni.

Nos senki tulajdonában nincs. Lízingeljük egy banknál. Tehát egyikünké sem. Ő elköltözött. Van saját lakása is.

A kérdésem arra irányul hogy bejöhet e az engedélyem nélkül a lakásba, hiszen ő más tartózkodási címen szerepel és már elköltözött innen.

2017. márc. 12. 13:58
 7/85 anonim ***** válasza:
99%
Nem értem, felteszem a válóper már lezajlott, ha a gyerektartás is megvolt, akkor meg jogilag tisztázva kéne legyen kié a ház, ki mit csinálhat ott.
2017. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
25%
És még hozzátenném, hogy mondtuk apá ak, bármikor eljöhet az itt maradt cuccaiért, csak annyit kértünk, akkor jöjjön, ha mi is itthon vagyunk, de fura mód, mindig akkor jönne, mikor távol vagyunk. És sajnálom, de az apába vetett bizalmam teljesen eltűnt a tette után.
2017. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon nagy tévedésben vagy kisanyám. Sem a lakás, se pedig a gyerekek nem a tiéd. KÖZÖS. Semmilyen jogod nincs tiltani egyiktől sem. Főleg nem lakásból, aminek a felét ő fizeti. Ha ennyire zavar az exed jelenléte, akkor fizesd egyedül a lakást. Undorító pénzéhes nőszemély vagy. Nem is csodálom, hogy a férjednek másik nő kellett.
2017. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy a volt férje fizeti a közösen felvett hitelt még nem automatikusan lesz tulajdonrésze, bármilyen furcsa! Sajnos én forditva jartam igy, a volt parom kizarolagos tulajdonu hazara vettem fel hitelt hogy felujitsuk, de attol meg nem lett tulajdonreszem. Ha az egeszet kifizetnem, meg akkor is pert kene inditanom.Elvaltatok mar? Vagyonmegosztas megtortent?
2017. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!