Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mit tehetek kismamakén...

Jogilag mit tehetek kismamaként, hogy a szomszéd kutyától egész éjjel nem lehet aludni?

Figyelt kérdés
Megőrülök már, hogy nem lehet aludni a kutya mellett, egész éjjel, hajnalban, mindig ugat, csak amikor felkelek akkor nem. Oka nincs rá, se állat, se ember nem jár az utcában, ráadásul forgalom sincs nagyon, csak unatkozik. Márciusban születik meg első kisbabánk, de már most is az egészségem rovására megy, hogy nem tudok eleget aludni, dolgozni meg kell menni reggel. A szomszéd néninek szóltunk már, de azt mondja, nem tudja bezárni, mert kiugrik. Tehát ők nem tesznek ellene semmit. Mást meg nem zavar annyira, mert messzebb vannak tőle. A néni meg süket már.
2012. dec. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, én csak jót akartam, arra gondoltam, hogy nyugodtan lehet mellette beszélgetni, mehet rádió, tv stb. De akkor szoktasd hozzá a csöndhöz és járjatok lábujjhegyen évekig, ha a gyerek alszik. Ti bajotok lesz.
2012. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim válasza:
76%

Abban egyetértek, hogy a babák azt szokják meg ami van. Az enyém pl nem kel fel a kutyaugatásra, míg én igen. Vagy mondjuk a szilvesztert is átaludta. A nagy viharokkal sincs gondja.

Amúgy meg jön a tesója nemsokára és akkor meg a 2 gyereknek egymáshoz kell szoknia, mert úgysem lesz egyszerre csend...

2012. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

senki nem mondta hogy lábujjhegyen fogunk járni! menni fog a tv, rádió, lesznek vendégek. de ami külső zajforrás, az csak a kutya. ami engem is idegesít, gyereknek sem lesz jó, ha ilyen idegbeteg leszek, mert nem tudok aludni. :)

de most komolyan. nem vagyok hülye, nem fogunk kussban vigyázzban állni, hogy teljes csönd legyen. a kutya itt a kérdés, nem más.

2012. dec. 3. 15:15
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak azt mondtuk, hogy valószínűleg a babát nem fogja zavarni a kutyaugatás, nem azt, hogy direkt jó, hogy ugat a kutya. Az ugatás Téged zavar, ahogy lehet, hogy a babád sírása is fog zavarni mást. Ennyi, nem kell megsértődni, szerintem senki nem akart rosszat.
2012. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem sértődtem meg. de a kérdés nem a gyereknevelésre irányult. hanem hogy van-e esetleg jó megoldás ilyen helyzetben. köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 3. 15:18
 26/51 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, hogy mi, akiknek már van gyereke jószándékúan segíteni akartunk. Szia.
2012. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim válasza:
87%
Ha már ennyire kimerült és ideges vagy, akkor most ne a kutyára koncentrálj, hanem arra, hogy aludjál, akár másik szobában is, ha máshol nem megy. És beszélj még egyszer a nénivel, nagyon határozottan, mondd hogy ha nem zárja hátra a kutyát éjszakára, akkor másnap mész is és feljelented a jegyzőnél. és tényleg tedd is meg, lehet, hogy ha elindítasz valamit belátóbb lesz.
2012. dec. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
ja, köszi. egyelőre dolgozom, nem tudok még aludni :) de megpróbálom meggyőzni, hátha megérti.. mert örül is a babának nagyon...
2012. dec. 3. 15:37
 29/51 anonim ***** válasza:
59%
A mi kutyáink is ugatósak. Akár éjszaka is. Az más kérdés hogy én mindig a helyükre küldöm őket, mert engem is zavar. Beszéljétek meg a nénivel hogy ez titeket nagyon zavar, és szeretnétek kipróbálni egy módszert. Ha van rá lehetősége a férjednek, akkor menjen ki és fröcsköljön egy pohár vizet a kutya irányába és mondja neki hogy csönd, helyedre (de ne a kutyára öntse, főleg télen ne)..Nálunk ez működött és ritkultak az ugatós éjszakák.
2012. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
na ez is jó! bár félek, hogy nekünk ugrik a kutyi :) de azért megpróbálom! köszi!
2012. dec. 3. 15:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!