Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mit tehetek kismamakén...

Jogilag mit tehetek kismamaként, hogy a szomszéd kutyától egész éjjel nem lehet aludni?

Figyelt kérdés
Megőrülök már, hogy nem lehet aludni a kutya mellett, egész éjjel, hajnalban, mindig ugat, csak amikor felkelek akkor nem. Oka nincs rá, se állat, se ember nem jár az utcában, ráadásul forgalom sincs nagyon, csak unatkozik. Márciusban születik meg első kisbabánk, de már most is az egészségem rovására megy, hogy nem tudok eleget aludni, dolgozni meg kell menni reggel. A szomszéd néninek szóltunk már, de azt mondja, nem tudja bezárni, mert kiugrik. Tehát ők nem tesznek ellene semmit. Mást meg nem zavar annyira, mert messzebb vannak tőle. A néni meg süket már.
2012. dec. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim válasza:
83%

Sajnos nem sokat tehetsz. Van esetleg olyan nyakörv ami kicsi áramútést ad le, ha a kuty bizonyos decibelnél hangosabb. Ez egy nevelő nyakörv. Ez persze neked lenne kiadás, gondolom a néni nem venné meg. Na meg neked kéne vele megbeszélni, hogy tegye rá.

Amúgy sajnos nálunk is hasonló a helyzet. 3 szomszédunk van, mindháromnak jó ugatós kutyája. Az egyik sipítva ugyat, a falat kaparom tőle. A másik 2 meg fél órákig tud ugatni. Egyikre sem szól senki :(

2012. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
hihetetlen, hogy ezek ellen tényleg nem lehet semmit csinálni!! de mivel a hálószoba ablaka pont a kutyára néz, olyan, mintha rajtam ülne a kutya és az arcomba ugatna. ha a baba megszületik el tudom képzelni hogy ő sem fog tud aludni miatta. akkor viszont már tényleg nagyon mérges leszek és feljelentem a nénit. akárhogy is van, így nem lehet élni!
2012. dec. 3. 14:57
 13/51 Golan Trevize ***** válasza:
19%
Január második feljelented a nénit, hogy nincs a január elsejétől kötelező chip a kutyájában.
2012. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
hát igen, ez lesz. pedig nem szeretnék rosszat nekik...
2012. dec. 3. 15:00
 15/51 Golan Trevize ***** válasza:
62%

"ha a baba megszületik el tudom képzelni hogy ő sem fog tud aludni miatta."


újszülött babák simán alszanak ilyen zajban.

nálunk a szilveszteri tüzijátékokra sem ébredtek fel, pedig néhány szomszéd kvázi versenyt rendezett a tarsásház mögött (odanéz az ablakunk), hogy kinek nagyobb a tüzijátéka.

2012. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
nem minden gyerek ugyanolyan. a mi családunk ilyen, én kiskoromban is fölébredtem mindenre.
2012. dec. 3. 15:01
 17/51 anonim ***** válasza:
84%
Az én babám sem ébred fel a zajokra, pedig a szomszéd felettünk szerintem bútorokat dobál. Az elejétől kezdve nem szabad teljes csendben altatni a babát, mert akkor csak úgy fog tudni aludni, ami nem jó. Nem biztos, hogy a babádat zavarni fogja a kutyaugatás, ettől persze elhiszem, hogy idegesítő, engem is idegesít a felső szomszéd, elhiheted, de én sem tudok mit csinálni. Ez van.
2012. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
a babát úgy fogom altatni, ahogy a környezete engedi. nappal tök kuss van a környéken, nagyon csendes hely. se kocsi, semmi. a kutya alszik. éjjel meg szintén csönd lenne, csak a nem rendszerezett kutyaugatás. még csak nem is állandó hangon ugat egyszerre, össze-vissza, nyilván. a gyerek melyikhez szokjon hozzá? szerintem inkább a csöndhöz. mert direkt zajt nem fogok csinálni neki.
2012. dec. 3. 15:08
 19/51 Golan Trevize ***** válasza:
69%

17-es jól mondja, az a baba, amelyik azt szokja meg, hogy mindig síri csönd van, amikor alszik, az később is a legkisebb neszre felébred.

Persze nem azt mondom, hogy üvöltő zenére kell altatni a gyereket...

2012. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim válasza:
100%
Nézd, kérhetsz jogilag birtokvédelmet a jegyzőtől, de az megint csak időigényes, szóval a te gondodat, ami most az alváshiány, nem fogja megoldani, csak esetleg 1-2 hónap múlva (legkorábban). Addig esetleg próbálhatsz másik helyiségben aludni, ami messzebb van a kutyától. Sajnos az ilyen problémákat általában így lehet csak gyorsan és hatékonyan megoldani, ha mi változtatunk valamit, mi teszünk ellene.
2012. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!