Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mit tehetek kismamakén...

Jogilag mit tehetek kismamaként, hogy a szomszéd kutyától egész éjjel nem lehet aludni?

Figyelt kérdés
Megőrülök már, hogy nem lehet aludni a kutya mellett, egész éjjel, hajnalban, mindig ugat, csak amikor felkelek akkor nem. Oka nincs rá, se állat, se ember nem jár az utcában, ráadásul forgalom sincs nagyon, csak unatkozik. Márciusban születik meg első kisbabánk, de már most is az egészségem rovására megy, hogy nem tudok eleget aludni, dolgozni meg kell menni reggel. A szomszéd néninek szóltunk már, de azt mondja, nem tudja bezárni, mert kiugrik. Tehát ők nem tesznek ellene semmit. Mást meg nem zavar annyira, mert messzebb vannak tőle. A néni meg süket már.
2012. dec. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim válasza:
22%
Ez engem is érdekelne!!!!
2012. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
65%
Szerintem semmit sajnos :( Ez nem mondható csendháborításnak.
2012. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentheted, mert nem lehet zavarni a szomszédot, de nem tudom van-e értelme. Ez eléggé relatív, hogy mi a zavaró, nem biztos, hogy neked adna igazat a bíróság. Egy csomó pénzedbe kerülne és jó hosszú időbe telne.

Azt a részét nem értem a kérdésnek, hogy "kismamaként", mert ebben az ügyben az, hogy Te terhes vagy semmit nem számít.

2012. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
hát nem, mert az emberek megértik, ha kérem maradjanak csöndben, a kutya lesz.rja. de a kutya amúgy aranyos, nem az ő hibája, hogy a gazdája nem nevelte meg. de én meg nem fogok elköltözni egy kutya miatt, megszokni június óta nem sikerült. sok lehetőség felmerül ilyenkor...
2012. dec. 3. 14:35
 5/51 anonim ***** válasza:
76%
Remélem, ezt a sok lehetőség felmerül ilyenkor mondatrészt rosszul értelmezem....Ugye nem akarod megmérgezni a kutyát vagy ilyesmi? Akár kismama vagy akár nem az bűncselekmény lenne, jobb, ha tudod.
2012. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
jaj dehogy! mondom hogy aranyos a kutya, szeret is minket, de nem hallgat senkire. de mondjuk reggel 6-kor vasárnap szívesen leönteném egy pohár vízzel, de az sem segítene szerintem.
2012. dec. 3. 14:43
 7/51 anonim válasza:
83%
A leghatékonyabb és leggyorsabb megoldás nem jogi, hanem ha füldugót veszel. A jogi utak hosszadalmasabbak, és kétséges kimenetelűek, ha tényleg végre pihenni szeretnél, akkor így tudsz a leghatékonyabban tenni a zaj ellen. Gondolom nincs szükséged felesleges idegeskedésre, így a leghatékonyabb, ha így magad megoldod a problémát (ha nem is az okát, mert a kutya ugatni fog, de te legalább tudsz aludni).
2012. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim válasza:
68%

semmit

nekem a szomszédomban 30 macska van és egy kutya, egész éjjel hangzavar van, meg ritka büdös az állatok miatt, mégse tesz senki semmit. jelentettem már rendőrségen, ÁNTsznél meg kitudja hány állatvédő szervezetnél, de semmi.

2012. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
a füldugó nem megoldás, mert max tompítja a hangját, de nem szünteti meg, és amúgy sem tudok úgy aludni, hogy nem tudom körülöttem mi van a lakásban. azt elfelejtettem, hogy a mienk egy 4lakésos társasház, a szomszéd viszont családi házban lakik és lenne lehetőségük hátrazárni.
2012. dec. 3. 14:47
 10/51 anonim válasza:
5%
Sajnos az égvilágon semmit.
2012. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!