Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak betiltva a...

Miért vannak betiltva a drogok? És mi alapján?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy elvileg jogállamban élünk, és mégis tűzzel-vassal üldözik azokat az embereket, akik valamilyen drogot használnak? És ez sajnos nem csak Magyarországra vonatkozik!

Milyen jogalapjuk van erre, hiszen az alkotmány mindenhol védi a személyi szabadságot? Mi köze van bármilyen hatóságnak ahhoz, hogy egy ember mit csinál magával?

Miért van mégis néhány drog (pl. nikotin, koffein, alkohol) teljesen legálisan forgalomban?


2011. márc. 6. 03:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/146 anonim ***** válasza:
81%

Úgy van ahogy fentebb írták.

Mondjuk elég nehéz ezt szabályozni, mert ha az ember be akkar állni, úgyis megtalálja a módját és nem feltétlenül illegálisan. Ugye emlékszünk még a híradóból azokra a fürdősókra?

2011. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/146 anonim ***** válasza:
62%

8.20-as vagyok.


Ezek csak elméletek, én számokat és észérveket akarok!

Számadatokkal bizonyítsátok be, hogy egy olyan országban, ahol az alkohol legális és elfogadott (pl. Magyarországon) KEVESEBB az alkoholisták száma (arányaiban, mondjuk 10 ezer főre eső alkeszek), mint egy olyan országban, ahol az alkohol fogyasztás vallási okból tilos.


NOS?

:P


Na ugye.

2011. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/146 anonim ***** válasza:
11%

megint én vagyok kedves, cöcöcöcö ( ma 09:29 )


azt lehet nem írtam, hogy nem mind1 mire írtam ( milyen fata cuc),amíg nem tapasztalsz meg valamit, ne legyél ilyen nagyképű. Sok embert ismerek, és érdekes nem kívánja, ha van bizonyos értelem, akkor meg tudja állni.

2011. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/146 anonim ***** válasza:
93%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:47


Cöccöccö :P


Ismerek olyat, aki évekig volt k.va Olaszországban, sokkal több élettapasztalata van, mint nekem, de ettől még nem tartom jónak, amit csinált, és nem akarom utánozni.

Nekem egyelőre nem érv, hogy egy kis drogos beböfögi, hogy akaraterő kell, és nem fogja kívánni. Aha, persze.

Már csak 30 kiló, ölni is képes az anyagért, de még mindig azzal áltatja magát, hogy ő nem drogfüggő, akkor hagyja abba, amikor akarja, csak nem akarja, mert most nem, és kész. De ha akarná, abba tudná hagyni, de komolyan...

Ezen a szakaszon minden drogos átesik, többek közt ezt kell először átlépni, mielőtt elvonóra menne.


Addig én meg inkább hiszek az orvostudományban, a saját szememnek, és látom, hogy hová jutnak azok, akik csak kipróbálják, épp csak hétvégente használják, de bármikor abba tudnák hagyni...

Általában előbb halnak bele, mint eljutnának a felismerésig, hogy baj van.


Ez van, ezt kell szeretni.

Vannak legális drogok: a cigi, kávé, tea, és alkohol.

Érjétek be ezzel, ezek is elég sok család életét teszik tönkre.


Én inkább hányok, mikor látom, hogy a gyerek szakadt ruhában van, éhes, fázik, mert kajára meg tüzifára nincs pénz, majd adjon az önkormányzat, de a cigi ott lóg a szájában, és be lehet rúgni a leheletétől.

:(

Pff...


Ebből akarsz te még többet???

2011. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/146 anonim ***** válasza:
96%
Miért van olyan érzésem, hogy akik itt úgymond a drogok pártján állnak, mind használók?
2011. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/146 anonim ***** válasza:
63%

Kedves cöcöcö

félreértettél, én sem díjaznám, sőt nem is engedném legaláizációt, pont emiatt mert nem mindenki ugyanolyan, és csak rosszabb lenne a helyzet, csak a másik végletet se szeretem akik általánosítanak. De igazad van

2011. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/146 anonim ***** válasza:
66%

"Ha nem érted, mi értelme van, akkor mondjuk feküdj olyan orvos kése alá, aki épp be van lőve, vagy bízd a gyereked egy olyan tanárra, amelyik drogozik, netán ülj be egy olyan buszsofőr mögé, aki épp csak füvet szív, de azt állandóan."


Jó akkor olyan kése alá fekszek, aki részeg. Meg olyan buszsofőr mögé ülök, aki szintén. Hülyeséget írsz.

2011. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/146 anonim ***** válasza:
75%

13:24: Az alkohol sokkal kevésbé okoz függőséget, gondolj bele, aki drogozik heti rendszerességgel elég hamar függő lesz, míg aki hetente iszik elég kicsi eséllyel lesz alkoholista.

+ Egy részeget könnyebb kiszúrni (pl a szag alapján), mint egy füvest, noha egyik sem tud igazán autót vezetni,/műteni.

2011. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/146 anonim ***** válasza:
18%

Miért van az, hogy elvileg jogállamban élünk, és mégis tűzzel-vassal üldözik azokat az embereket, akik valamilyen drogot használnak?-Nem vettem észre ezt a tűzzel-vassal üldözést!

"valamilyen drog"-nagyon nem mindegy ,hogy milyen!! Szerinted mindegy,hogy: narkó,ópium,gomba vagy látnokzsálya?

Milyen jogalapjuk van erre, hiszen az alkotmány mindenhol védi a személyi szabadságot? Mi köze van bármilyen hatóságnak ahhoz, hogy egy ember mit csinál magával?-Hát van benne valami,ha valaki animel szexelhet,akkor én mondjuk mért nem szívhatok?

Miért van mégis néhány drog (pl. nikotin, koffein, alkohol) teljesen legálisan forgalomban?

-A nikotin és a koffein,nem tudatmodosító szer!! Az alkoholnak pedig hagyománya van! Tudom,hülye indok nem én találtam ki! A részeg ember mivel jobb,mint a beszívott??

2011. márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/146 anonim ***** válasza:
17%

14:18

Ahhoz képest, hogy nem könnyű rászokni Magyarországon elég sok embernek sikerült. A nikotinra se könnyű rászokni és egészséges is...

Az a baj, hogy aki füvezett azon nem látszik annyira, mint egy piáson?

2011. márc. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!