Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmebeteg biztonságiőr szerint...

Elmebeteg biztonságiőr szerint loptam, lefotózott, fenyegetett, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagy élelmiszerhálózat egyik vidéki üzletbe járok vásárolni.

Néha a kezébe nyomok a gyereknek egy kiflit, amit minden alkalommal kifizetek utólag.(néha még az ott dolgozóktól is kap valamit)

Egyik ilyen esetnél a torkomnak ugrott egy férfi,a hátam mögül kezdett el ordítani, köszönés és megszólítás nélkül, hogy idézzem kedves szavait :"hogy képzeli, hogy itt étkezik a gyerek az üzletben?!" mondtam, mert éhes,de ki fogom fizetni a kasszánál, ahogy mindig.

Akkor elkezdett velem kiabálni az üzlet közepén, hogy mit gondolok, ez itt tilos mert ő azt mondta, és biztos nem fogom kifizetni, neki nincs ideje arra, hogy kövessen, hogy tényleg megteszem e.

Mondtam neki, hogy engem ne kövessen!

Igazából semmiből nem jöttem rá, hogy ott dolgozik vagy önjelölt rendőr, vagy miez, mert még egy névtábla sem volt rajta.

A kasszánál várt, a kezébe nyomtam a blokkot,hogy örüljön, de már a személyimet akarta elkérni a jegyzőkönyvhöz ugyanabban a stílusban, ahogy az üzlet közepén beszélt velem. Mondtam, hogy nem, mert nincs mire, a stílust meg kikérem magamnak. Elköszöntem, és kimentem.

Utánam jött a parkolóba, fenyegetőzött, hogyha nem adom oda a papírjaimat, akkor ilyen-olyan következménye lesz, fényképet készített rólam és a kocsimról!

Rendes, dolgos, jól szituált család vagyunk, itt mindenki ismer mindenkit, évek óta oda járok szinte naponta, az életben nem történt velem ilyen. Azóta sem tudom, hogy milyen beosztásban dolgozik ott.

Most mit kezdjek ezzel?

Tényleg várhatom az idézést?


aug. 6. 14:28
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy a nagyokosok semmit nem reagálnak arra, amikor tényleg indok és ok nélkül kezdenek el valakit kiszemelni maguknak a biztonsági őrök. Akik a kérdezőt ekézik, igazán reagálhatnának arra is, hogy van e valamilyen következménye annak, amikor egyértelműen jogtalanul jár el a biztonsági őr? Ne csak arról beszéljünk már állandóan, hogy a vásárló a hibás, a másik oldal sose lehet hibás?
aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:

Én vagyok a hülye, annyit kellett volna kérdeznem, hogy intézkedhet e oly módon bizt. őr, hogy igazolvány nélkül rámförmed, kiabál az eladó térben, a kasszánál igazoltatni akar, majd utánam jön fotózni.

De a 10. válasz így is az lett volna, hogy biztos tettem is érte,valamit eltitkolok, a 15.nél már menne a cigányozás.

aug. 7. 20:21
 53/59 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Hát ahogy olvastam, az se biztos, hogy bizti őr volt....

aug. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

#54 Tegyük már egy kicsit tisztába ezt az biztonsági őr szakmát!

Nehogy már egy pár napos tanfolyammal végezhető "szakma" akkora kihívást jelentsen bárkinek hogy istenként kelljen rájuk tekinteni.


Csak pár szöszenet az elmúlt évekből:


-Elárulta a NAV, hogy kikre fordít idén kiemelt figyelmet Milliárdos költségvetési csalás miatt indult eljárás őrző-védő cégek ellen-

[link]


-Milliárdokat csaltak el őrző-védő cégek vezetői-

[link]


- A gyanú szerint csaknem egymilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek egy őrző-védő cégekből kialakított hálózat vezetői, a Nemzeti Adó-

[link]


-Több mint ötmilliárd forintos költségvetési csalás miatt emeltek vádat őrzésvédelemmel foglalkozó cégek vezetőivel szemben-

[link]


Köztudott hogy a legalacsonyabb bérezésért alkalmaznak biztonsági őröket, negyedévente új "bukó" cégekben akik a közterheket sem fizetik meg. Ha be is vannak jelentve akkor 4-órás állásban 12-óráznak. Az alkalmazottak zöme nyugdíjas rendőr vagy volt katona. Érdekes hogy a szervezők viszont mindíg ugyanabból a körből kerülnek ki.

aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:

#54 nyilván van megfelelő képesítése, nem firtatom de az használni is tudni kell.

Odamegy a vásárlóhoz, Jónapotkívánok biztonsági szolgálat, elmondja, hogy tiltja a szabályzat, szabálysértés stbstb. hogy a kétéves kiflit rágjon. Dönthet, hogy most csak szóban figyelmeztet, de legközelebb jegyzőkönyvet kell erről írnia, vagy dönthet úgy, hogy nincs figyelmeztetés, és akkor az ÜZLETVEZETŐhöz kísér.

De ha az eladótérben rámordít a hátam mögül, hogy tilos, mert én azt mondtam! és körbefotóz engem, a gyerekeimet, a kocsimat, meg igazoltatni akar a kijáratnál meg a parkolóban, az minden csak nem szakszerű eljárás,amitől felmegy a pumpa, az a hülye aki ezt mosolyogva eltűri.

aug. 8. 09:18
 56/59 anonim ***** válasza:
Addig ne egyetek meg semmit ne bontsátok ki amíg nincs kifizetve és nem lesz több problémád bunkó volt a bizti őr, de ez se szép viselkedés. Megértem hogy kisgyermek éhes meg megkívánja, de erről lekell szokni egy biztonsági őrnek meg nem kötelessége hogy most szűrje hogy gyerek vagy felnőtt csinál e ilyet , de az is igaz hogy oda mehetett volna normálisan is elmagyarázni ezt neked és ennyi
aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valahol egy bizonyos szinten igazad van, de a biztonságiőrnek nagyobb mértékben adok igazat, mint ahogyan te elő adod a sztorit.

Sok helyen a vagyonőrök főleg üzletekben, nem véletlenül vannak úgy öltözve, hogy ne lehessen róluk megállapítani hogy az illető egy vagyonőr.

Nem fogsz kapni semmilyen idézést, mert a biztonságiőr nem hívta a rendőrséget, így nem készült semmilyen jegyzőkönyv.

Ha bemész vásárolni egy üzletbe, akkor ne adjál oda a gyereknek semmit ameddig az nincsen kifizetve, és akkor nem fog rád szállni a vagyonőr.

A vagyonőr sem jó kedvéből van ott az üzletben, neki ez a munkája hogy ha lopás történik akkor közbe lépjen. Most csak egy kifliről volt szó, ezt el szokták nézni, a legtöbb helyen, de vannak üzletek ahol a 20 forintért is rendőrt hívnak, ezzel én sem értek egyet, de ez van. Ezt az üzlet igazgatója szokta elrendelni, hogy honnan kezdődik a lopás és hogy a vagyonőrnek mikor kell közbe lépni-e.

Te pont egy ilyen helyet fogtál ki, nem mindig a vagyonőr a hibás! Sokszor a vásárlók a hibásak, akik csak nem foglalkoznak a törvényekkel, így ne csodálkozzál rajta, hogy személyesen is megtapasztaltad ezt a szituációt.

aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
57-es, mi a véleményed arról, amikor olyat vegzálnak biztonsági őrök, aki egyértelműen nem lopott semmit? Mert hogy ilyenekről is hallani. Ezekre az esetekre miért nem reagál senki? Senki ne mondja, hogy az is jogszerű.
aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

58-as.


Én speciel voltam biztonságiőr közel 4 évig, ebből 1 évet üzletben dolgoztam, mindig úgy végeztem a munkámat ahogyan azt tőlem elvárták, de voltak olyan esetek amikor szemet kellett hunynom olyan dolgok felett, ami már nem sorolandó törvényes keretek közé. Egyrészt ezért hagytam abba ezt az egészet. A biztonságiőrök sem egyformák, vannak akik becsületesen végzik a munkájukat legalábbis amennyire ez lehetséges, és vannak azok az őrök akiknek alapból megsem adtam volna a vagyonőri igazolványt.

Rengeteg apró rés van a törvényekben, ahol egy vagyonőr, de sokszor még egy rendőr sem tudja eldönteni, hogy mi lett volna a jogos intézkedés.

Én speciel nagyobb hatás kört adnák a vagyonőröknek, de komolyabban is venném, hogy kik kaphatnának vagyonőrigazolványt.


57-es voltam.

aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!