Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmebeteg biztonságiőr szerint...

Elmebeteg biztonságiőr szerint loptam, lefotózott, fenyegetett, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagy élelmiszerhálózat egyik vidéki üzletbe járok vásárolni.

Néha a kezébe nyomok a gyereknek egy kiflit, amit minden alkalommal kifizetek utólag.(néha még az ott dolgozóktól is kap valamit)

Egyik ilyen esetnél a torkomnak ugrott egy férfi,a hátam mögül kezdett el ordítani, köszönés és megszólítás nélkül, hogy idézzem kedves szavait :"hogy képzeli, hogy itt étkezik a gyerek az üzletben?!" mondtam, mert éhes,de ki fogom fizetni a kasszánál, ahogy mindig.

Akkor elkezdett velem kiabálni az üzlet közepén, hogy mit gondolok, ez itt tilos mert ő azt mondta, és biztos nem fogom kifizetni, neki nincs ideje arra, hogy kövessen, hogy tényleg megteszem e.

Mondtam neki, hogy engem ne kövessen!

Igazából semmiből nem jöttem rá, hogy ott dolgozik vagy önjelölt rendőr, vagy miez, mert még egy névtábla sem volt rajta.

A kasszánál várt, a kezébe nyomtam a blokkot,hogy örüljön, de már a személyimet akarta elkérni a jegyzőkönyvhöz ugyanabban a stílusban, ahogy az üzlet közepén beszélt velem. Mondtam, hogy nem, mert nincs mire, a stílust meg kikérem magamnak. Elköszöntem, és kimentem.

Utánam jött a parkolóba, fenyegetőzött, hogyha nem adom oda a papírjaimat, akkor ilyen-olyan következménye lesz, fényképet készített rólam és a kocsimról!

Rendes, dolgos, jól szituált család vagyunk, itt mindenki ismer mindenkit, évek óta oda járok szinte naponta, az életben nem történt velem ilyen. Azóta sem tudom, hogy milyen beosztásban dolgozik ott.

Most mit kezdjek ezzel?

Tényleg várhatom az idézést?


aug. 6. 14:28
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%

"Attól vagyunk cigányok, mert eszik a gyerek? Nem vagyunk, egyébként."


Úgy viselkedtek, mert a boltban eszik a gyerek.

Proli dolog a boltban a ki nem fizetett dolgokat enni, akkor is, ha utána kifizeted.

aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy túltolta a biztiőr a balhét a fotózkodással, de azért lásd be kérdező, hogy ez a boltban evés minimum félreértésre adhat okot. Az meg, hogy már számtalanszor csináltátok és eddig szerencsétek volt...

Értem én, hogy kifizetitek, de hivatalosan a kifizetése előtt tilos elfogyasztani, felbontani, stb. az adott terméket.

Asszem a SPAR-ban pl. külön ki is van ez írva, mondjuk én már azon is ledöbbentem, hogy ezt külön ki kell írni... :(

aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
79%
Lehet hogy én mulasztottam el valamilyen információt, mert a 4 oldalas kommentszekcióban sem kérdezett rá senki, de... Pontosan honnan tudod, hogy biztonsági őrről van szó, és nem egy idegbeteg vásárlóról? Mert a kérdés alapján nem volt semmilyen megkülönböztető jelzése vagy öltözéke és nem is igazolta magát.
aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem biztonsági őr volt kérdező!


Azok megállítanak, jegyzőkönyvet vesznek fel és akár vissza is tarthatnak tettenérés esetén a zsaruk kiérkezéséig.

Itt nem ez történt.


Belefutottál egy önjelölt grállovagba.


Amit csinálsz, viszont az konkrétan lopás. Igaz csak szabálysértési alakzat, de akkor is.

aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
67%
Önuralom,önfegyelem.Megesett,hogy legszívesebben rögtön ott helyben megettem volna kosárba tett élelmiszert.Olyan éhes voltam.De nem tettem.A kifizetetlen áru megcsócsálása ha tetszik ha nem lopásnak értelmezhető.
aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:

Igen addig én is azt gondoltam hogy egy lelkes nyugdíjas,amíg az első ordítása után (amíg vásároltam) láttam, hogy egy személyzeti bejárón ment be. Bent az üzletben. Eladókat ismerem, kizárásos alapon gondoltam egy új őrnek.

Aztán meséltem valakinek az esetet, és mondta, már ott van egy ideje, panaszkodott a stílusra már más is.

Valahogy sose láttam azelőtt, pedig tényleg sokat járok oda.

aug. 6. 16:43
 37/59 anonim ***** válasza:
#36 Attól még lehetett bármilyen más személyzet is. Ez azért nem mindegy, mert ha nem biztonsági őr volt, akkor nem igazoltathat, illetve nem fényképezhet le. Iletve ha az volt, és nem igazolta magát, illetve ez a megjelenéséből nem látszott, akkor erősen kétlem hogy jogszerű lenne az "intézkedése". A lopásért csak akkor kaphatsz büntetést, ha arról van tárgyi bizonyíték, egy idegbeteg biztonsági őrnek nem fogják elhinni, főleg ha panaszt teszel a viselkedése miatt. Amennyiben van felvétel arról, hogy a gyereked a polcról elvett terméket eszi, úgy kaphatsz valamilyen büntetést a végén, de maximum pénzbírságot. De szerintem ez az a szint, amit még egyszerűen ki lehet védeni, akkor is, ha valóban te voltál a hibás.
aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos a kérdező nem ismeri el a hibáját.mi lenne ha minden vásárló nekiállna enni a boltban..?
aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
48%
Bezzeg az uwu noob lassú kaszásokat meg várjuk meg nem
aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:

#38 nem tudom, több őr ordibálna a vevőkkel? Engedjük már el ezt a kiflit, nem ez volt a kérdés.


#37 valószínű be van kamerázva az üzlet, ha akarják látják. Felnyom, aztán majd én is, és hónapokig rágódunk ezen?

Ezért kérdeztem, hogy mi lesz ebből? Van ennek értelme?

aug. 6. 18:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!