Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire mondhatók biztonságos...

Mennyire mondhatók biztonságosnak a fintech bankok és online brókerek/kriptotőzsdék adatvédelemre nézve?

Figyelt kérdés

Nyilván itt a TOP 3-ban lévő több millió felhasználóval rendelkező világszintű gigacégekre gondolok.



Legjobban a szem.ig. része zavar a dolognak, nem szívesen fotózom le nekik, értelemszerűen így a szolgáltatást sem tudom igénybe venni.



Azért egy Magyarországon működő bankban megbízok, de ezeknek a brókerszolgáltatása számomra nem túl színvonalas.



Én vagyok ennyire begyepesedett, vagy valóban elgondolkodtató, hogy ezek a külföldi online vállalatok mennyire kezelik biztonságosan a személyes adatokat?



Egyáltalán milyen szabályozás vonatkozik rájuk, vagy ki felügyeli egyes vállalatnál az adatvédelmet?


máj. 30. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

4.bekezdesben van a lenyeg. Be vagy gyepesedve. Konteos vagy.


Ahhoz hogy az Euban szolgaltassanak az Eu szabalyainak kell megfelelni. Ami joval szigorubb mint pl az USA.

En tenyleg nem ertem mitol felsz, manapsag szoftver vegzi ezeket a muveleteket, nem ember, es nem mentik le a kepeidet, nem.l is fer hozza senki.


Ha nem hiszel bennuk akkor tenyleg ne hasznald.


De pl egy magyar banktol en a helyebden jobban felnek, amikor elkerik a szemelyid es a Mucika hatraviszi a nyomtatohoz beszkennelni, amit jo esetben nem is latsz. Ott azt csinalhatna vele amit akarna.

máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szóval ha jól értem, azért nem nyitsz valamelyik ilyen cégnél számlát, mert téged lefotóznak.

De az nem zavar, amikor a bankod a személyidről fénymásolatot csinál.

Agyhalál.

máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Őszintén, te melyikben bízol meg jobban?


Egy több évtizedes múltú bankban, ahová személyesen bemehetsz idehaza, vagy egy pár éve felfuttatott online gigacégben, amely nem tudom hányszor változtatott székhelyet, mégis az egyik legnagyobb vállalat a kategóriájában?

máj. 30. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Aztan a 20eve mukodo bet365 is elkeri a szemelyid. Sot a legalais tippmixpro is elkeri. Sot az egesz vilagon elkerik ahol azonositani kell magad. Es nem 2 3 eves cegek.
máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minek ezt ragozni #3, értjük hogy te eldöntötted, hogy nem bízol meg bennük. Az egyes leírta a lényeget.

Senki sem tart fegyvert a fejedhez, hogy használd ezeket a szolgáltatásokat:D

máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem döntöttem el, jó lenne, ha valaki meggyőzne, mert így nagyon korlátoltak a lehetőségeim.


De az, hogy konteós lennék még kevés ehhez nekem.

máj. 30. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy konteós, csak maradi (szerintem). Gondolom megnyugtat, hogy van egy banki épület, ahova te magad besétálhatsz, és verheted az asztalt, ha valami baj van. Valamilyen szinten érthető is, ad egy (hamis) biztonságérzetet.

Gondold végig, miből lenne nagyobb botrány. Ha egy világszintű fintech cég, mint a PayPal élne vissza az adataiddal, vagy ha az OTP, amiről az emberek Magyarországon kívül max 3-4 környező országban hallotak valaha? A PayPal, aki mögött nem áll senki aki nyilvánvalóan korrupt, vagy Csányi, akinek tuti fedezne a Fidesz, ha kéne, mert egy OTP botrány a magyar gazdaságot is megingatná?

máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!