Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire biztonságosak a...

Mennyire biztonságosak a fintech bankok és online brókerek/kriptotőzsdék adatvédelem szempontjából?

Figyelt kérdés

Nyilván itt a TOP 3-ban lévő több millió felhasználóval rendelkező világszintű gigacégekre gondolok.


Legjobban a szem.ig. része zavar a dolognak, nem szívesen fotózom le nekik, értelemszerűen így a szolgáltatást sem tudom igénybe venni.


Azért egy Magyarországon működő bankban megbízok, de ezeknek a brókerszolgáltatása számomra nem túl színvonalas.


Én vagyok ennyire begyepesedett, vagy valóban elgondolkodtató, hogy ezek a külföldi online vállalatok mennyire kezelik biztonságosan a személyes adatokat?


Egyáltalán milyen szabályozás vonatkozik rájuk, vagy ki felügyeli egyes vállalatnál az adatvédelmet?


máj. 30. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Én nem várnám, hogy egy magyar bank bármivel biztonságosabb lenne ilyan szempontból.


Viszont az ország adatvédelmi/személyiségi jogi törvényeit és szokásjogát érdemes megnézni, ahol ezek a cégek működnek. Ha meg amerikai, még az adott államét is, ahol a HQ van.

máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

inkabb a kerdes az elolhatjak e toluk

igen van esely ra

igy nem pusztan miattuk kell aggodnod

jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na igen, ez is egy nézőpont.
jún. 2. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit oda utalsz azt már nem látod többé..
jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


Ezt mire alapozod?

jún. 2. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!