Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmebeteg biztonságiőr szerint...

Elmebeteg biztonságiőr szerint loptam, lefotózott, fenyegetett, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagy élelmiszerhálózat egyik vidéki üzletbe járok vásárolni.

Néha a kezébe nyomok a gyereknek egy kiflit, amit minden alkalommal kifizetek utólag.(néha még az ott dolgozóktól is kap valamit)

Egyik ilyen esetnél a torkomnak ugrott egy férfi,a hátam mögül kezdett el ordítani, köszönés és megszólítás nélkül, hogy idézzem kedves szavait :"hogy képzeli, hogy itt étkezik a gyerek az üzletben?!" mondtam, mert éhes,de ki fogom fizetni a kasszánál, ahogy mindig.

Akkor elkezdett velem kiabálni az üzlet közepén, hogy mit gondolok, ez itt tilos mert ő azt mondta, és biztos nem fogom kifizetni, neki nincs ideje arra, hogy kövessen, hogy tényleg megteszem e.

Mondtam neki, hogy engem ne kövessen!

Igazából semmiből nem jöttem rá, hogy ott dolgozik vagy önjelölt rendőr, vagy miez, mert még egy névtábla sem volt rajta.

A kasszánál várt, a kezébe nyomtam a blokkot,hogy örüljön, de már a személyimet akarta elkérni a jegyzőkönyvhöz ugyanabban a stílusban, ahogy az üzlet közepén beszélt velem. Mondtam, hogy nem, mert nincs mire, a stílust meg kikérem magamnak. Elköszöntem, és kimentem.

Utánam jött a parkolóba, fenyegetőzött, hogyha nem adom oda a papírjaimat, akkor ilyen-olyan következménye lesz, fényképet készített rólam és a kocsimról!

Rendes, dolgos, jól szituált család vagyunk, itt mindenki ismer mindenkit, évek óta oda járok szinte naponta, az életben nem történt velem ilyen. Azóta sem tudom, hogy milyen beosztásban dolgozik ott.

Most mit kezdjek ezzel?

Tényleg várhatom az idézést?


aug. 6. 14:28
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi lenne egy nyomorúságos kifliből?vettek fel jegyzőkönyvet?a kasszás mit mondott? etetjük a trollt vagy 50-en..
aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
0%
Anyuka vagy Apuka a kérdező?
aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%

"Van ennek értelme?"

Nincs, egy kifli senkit sem fog érdekelni, nagyon kicsi tétel.

aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:

#41 nem volt jegyzőkönyv, mert fizettem, és kijöttem.

Ezért jött utánam a kocsihoz, hogy biztos nem adom e oda az irataimat, mert akkor most nagy bajban leszek.

Lefotózott engem és a kocsit, majd közölte feljelentést tesz,és visszament az üzletbe.

Anyuka vagyok, miért lényeges?

aug. 6. 19:06
 45/59 A kérdező kommentje:

.. De mire lett volna jegyzőkönyv? Nem kapott rajta lopáson, nem szólított fel semmire. Ordított hogy itt nem eszünk, én mondtam hogy kifizetem. Kasszánál már személyit kért (volna).

A kasszás semmit nem mondott.

Végezte a dolgát.

aug. 6. 19:08
 46/59 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem mutatad meg a cicidet a biztiőrnek? 😁
aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
Tuko, jah egy fél kifliért cicivel fizetek, nagybevásárlásnál meg szoknyát emelek, idióta.
aug. 6. 19:20
 48/59 anonim ***** válasza:
0%
Cicid milyen? Azt is majszolja a gyerek mielőtt előkapod? Nem. Na látod
aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%
Én sose ettem semmit egyik üzletben sem, nem is loptam, mégis többször is kötöttek már belém biztonsági őrök, tényleg vannak bunkó biztonsági őrök, olyan is előfordult, hogy indok nélkül kipakoltatták a táskámat. Persze amikor nem találtak semmit, eszük ágában sem volt elnézést sem kérni.
aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

"Mégis mi lenne egy nyomorúságos kifliből?"


Hát szabálysértési értékre elkövetett lopás. Bizony, bizony....

Akármilyen banálisnak tűnik is, nem az.


Ha ezt egy évben többször is megcsinálod (bizonyíthatóan) akkor az értékegybefoglalás szabályai szerint, akár még bűncselekmény is lehet.


Ne csinálj ilyet többet kérdező, mert így nagyon hamar találkozhatunk egy gyorsított (szabálysértési) eljárásban a bíróságon!

aug. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!