Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kéne királysági párt?

Kéne királysági párt?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy kéne egy jobboldali pártot alakítani,amely monarchista párt lenne.Tehát ez a párt a királysági államformát támogatná.

2012. márc. 19. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 A kérdező kommentje:

"Ácsi, a királyság amit te szeretnél nincs betiltva, csak nincs értelme"


De a köztársaság maga a paradicsom,ugye?!Egyre jobban élünk,mi?!Csak legyünk türelmesek,nem?!

Szerintem neked nincsenek is igazi érveid a királyság ellen,sem pedig a köztársaság mellett csak te az utóbbit szereted.Ez a te dolgod.

Azonban én csinálnék erről egy népszavazást,csakhogy tisztán lássunk.

2012. márc. 20. 20:48
 62/78 anonim ***** válasza:
90%

"De a köztársaság maga a paradicsom,ugye?!Egyre jobban élünk,mi?!Csak legyünk türelmesek,nem?!"

Hűűha, kicsit ingerültnek tűnsz még így képernyőn keresztül is :D Egyébként igen, az adatok alapján felettéb úgy tűnik hogy mióta köztársaság van jobban élnek az emberek, tudományos és technikai fejlődés ide vagy oda.


"Szerintem neked nincsenek is igazi érveid a királyság ellen,sem pedig a köztársaság mellett csak te az utóbbit szereted.Ez a te dolgod."

A logikus gondolkodás a történelem és a jelenlegi társadalom ismerete mondatja ezt velem. Egyébként igen, nekem végülis tényleg teljesen mindegy lenne hogy ki és hogyan kormányoz, mindaddig amíg nem megy el a túlzott idiotizmus irányába a dolog. Viszont amit te vázolsz fel királyság csak akkor lenne jó (vagy jobban mint a jelenlegi rendszer), ha egy szinte tökéletes "21. század-kompatibilis" királyt találnál, ezzel viszont még nem biztos hogy működik is a rendszer, soktényezős egyenletről van szó. Márpedig én ezt néhol kicsit utópistának érzem. Abból meg tudjuk hogy nem sül ki sok jó ha utópista gondolatokat próbálnak meg átültetni a valóságba (lásd: kommunizmus).


"Azonban én csinálnék erről egy népszavazást,csakhogy tisztán lássunk."

Oh, hát ez nagyszerű és demokratikus, de eddig nem arról volt szó hogy a köznép (aki népszavaz) könnyen megvezethető? Akkor egy népszavazás végeredménye miért tükrözne többet egy jelenlegi véleménynél? Ha bevezetnék a királyságot és az után 3 évvel kéne szavazniuk lehet hogy pont fordított lenne az eredmény.

2012. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 A kérdező kommentje:

"az adatok alapján felettéb úgy tűnik hogy mióta köztársaság van jobban élnek az emberek, tudományos és technikai fejlődés ide vagy oda."


Ezek ugyanazok az adatok,amely szerint fogy a népünk és megy külföldre?!


"Oh, hát ez nagyszerű és demokratikus, de eddig nem arról volt szó hogy a köznép (aki népszavaz) könnyen megvezethető? "


Komolyan ez a legjobb érved ez ellen?!

Amúgy én azt mondom próbáljuk ki.Adjunk neki 20-30 évet és tapasztalatból mondjuk aztán meg,hogy mi a jobb...

2012. márc. 20. 21:32
 64/78 anonim ***** válasza:
90%

"Ezek ugyanazok az adatok,amely szerint fogy a népünk és megy külföldre?!"

Én inkább az átlagéletkorra és egyéb pozitív következményekre gondoltam. A népességfogyást egy királyásgban sem tudnád csak úgy visszafordítani. Az emigrálás meg nem új folyamat, már a Habsburgok alatt is rengetegen mentek külföldre, hogy csak néhányat említsek: Bercsényi, Rákóczi, Kossuth, stb. Azt pedig mindenki jól tudja hogy aki külföldön nem tud kiteljesedni az úgyis visszajön, csak az igazán nagy elméknek van helye külföldön, sajnos ők azért mennek el mert cirkuszban érzik magukat a hazájukban. Ha egy királyságot vezetnének be ez méginkább így lenne, igencsak megnőne a magyar emmigránsok száma a világban...


"Amúgy én azt mondom próbáljuk ki.Adjunk neki 20-30 évet és tapasztalatból mondjuk aztán meg,hogy mi a jobb..."

A szocializmusnak is adtunk 40-50 évet próbaidőre, nem jutottunk vele előrréb, csak visszább. Ez pont olyan dolog amit nem szabad próbálgatni és tapasztalni.

2012. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 A kérdező kommentje:

A kommunizmusnak soha nem is kelet volna helyet adni.

De a köztársaságnak sem.

2012. márc. 20. 21:56
 66/78 anonim ***** válasza:

"a Habsburgok alatt is rengetegen mentek külföldre, hogy csak néhányat említsek: Bercsényi, Rákóczi, Kossuth, stb. "


Azt a mindenségit. Komolyan, ez már olyan magas szint, hogy lassan lehetetlen felérni idáig, de megpróbálok.


Szóval 3 - azaz három - politikailag nem kívánatos emberből kiindulva azt mondjuk, hogy Magyarországról rengetegen emigráltak. Már maga az emigrálás szó érthetetlen abban a korban.

De legyen, Thökölyvel távozott az országból pár száz kuruc, akik majd Rákóczi hírére visszajöttek, majd Rákóczival megint eltűztek, de sokan kegyelmet kaptak és maradtak, majd a török támadás hírére megint bepróbálkoztak, de nem jött be. Itt pár száz emberről van szó.

Kossuthot meg hagyjuk már.

Elárulom, abban a korban - Habsburgok - Magyarország nem kibocsátó ország volt, hanem befogadó. De nem pár száz fős, hanem milliós nagyságrendben... Erről ennyit, csak utána kellett volna nézni, szerintem a wikipédián is fent van.

Átlagéletkor pedig a Habsburg időszak alatt is emelkedett, kb. mint más országokban, bár egyes nyugati országoktól volt egy kicsi elmaradás (amik ugyanúgy monarchiák), de ezek főleg a csecsemőhalandóság miatt. De ugye rémlik egy Mária Terézia nevű "tehetségtelen" Habsburg, akinél többet ebben az országban az átlagéletkor növeléséért senki sem tett. És sikerrel.

2012. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:

Mondjuk Rákóczi és Kossuth emigrálása azért sem jó példa, mert mindhárman hazatérhettek volna.

A szatmári-béke után konkrétan minden kuruc kegyelmet kapott. Az 1860-as években pedig már azok is vígan éldegélhettek idehaza, akiket '49-ben halálra ítéltek (pl: Andrássyból miniszterelnök is lett)

2012. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ugye Bercsényire is igaz az előbbi. Az ő nevét is hozzáadva pedig már az első mondatomnak is lesz értelme, még mielőtt valaki megvádolna azzal, hogy nem tudok háromig számolni. :)
2012. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:

18:37!

"A királyok ideje alatt a nép nem foglalkozott a politikával, így nem volt mi megossza őket. Voltak követeléseik, de nem pártpolitikusok útján kívánták elérni céljaikat."

Nono! Anno a népet nem jobbágyok, hanem a nemesek képviselték. Ők pedig elég erősen politizáltak az országgyűléseken és azokon kívül is (gondold meg, hányszor hallottuk, hogy széthúzott a magyar).

2012. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:

22:02!

Wikipedia: "1876 és 1910 között kereken 3,5 millió fő (más adatok szerint 4 millió) hagyta el a monarchiát. Ők munkanélküliek és szegények voltak, akik reményekkel telve indultak el az Újvilágba. 1,8 millióan a Lajtáninnenről, 1,7 millióan pedig a Lajtántúlról hagyták el az államszövetséget. 3 millióan az Amerikai Egyesült Államokba, 358 ezren Argentínába, 158 ezren Kanadába, 64 ezren Brazíliába, 4 ezren Ausztráliába kerestek maguknak új hazát. A maradék pár ezer fő egyéb országokba költözött.


1907-ben kereken 1 millió fő emigrált. A magyar és az osztrák kormánynak sürgősen megoldást kellett találnia a munkanélküli fiatalok elvándorlásának megakadályozásában. 1901-1905 között Ausztriában 65 603 ingatlant és 45 530 parcellát árvereztek el az emigránsoknak.


A legfontosabb kikötők, ahonnan a kivándorlók elhagyták Európát, Hamburg és Bréma volt. Innen indultak Reedereien, a Norddeutsche Lloyd és a Hamburg-Amerika-Linie hajói. Egy hajóút New Yorkba a 19. század közepén első osztályon 1 hónap volt. 1900 körül jó időben csak 1 hét. Triesztből az Austro-Americana hajóin 15 napig tartott az utazás. Évente 32-38 hajó ment az USA-ba. A hajókon az utazás nagyon kényelmetlen volt, viszont a hajótársaságoknak rengeteg hasznot hoztak.


A legtöbb kivándorló Galíciából hagyta el a monarchiát, 1907 és 1912 között 350 ezren. Ez egy osztrák miniszter 1912. március 12-i interpellációjából derül ki.f [32]"

2012. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!