Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kéne királysági párt?

Kéne királysági párt?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy kéne egy jobboldali pártot alakítani,amely monarchista párt lenne.Tehát ez a párt a királysági államformát támogatná.

2012. márc. 19. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
27%

"Utolsó, kérlek ha nem értesz hozzá, ne szólj bele. Látod ez a baj egy köztársasággal, mindenki mindenhez ért. Legalábbis azt hiszi."


Ezzel nem válaszoltad meg a problémát, csak terelsz.

2012. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:

Jó, akkor csak két súlyos hülyeséget helyesbítenék amit állítottál.


1. " monarchiák az abszolutizmus miatt buktak meg".

Magyarországon mikor pl. megbukott, semmiféle abszolutizmus nem volt, sőt az is vitatható, hogy Magyarországon egyáltalán mennyi ideig volt - ha volt -igaz abszolutista kormányzás.


2. A király nem érthet közlekedésügyhöz, gazdasághoz, oktatáshoz egyszerre.


Nem is kell, ez soha nem is volt így, voltak egyes uralkodók, akik hihetetlenül képzettek voltak, de pl. XIV. Lajos életébe sose avatkozott a pénzügyekbe, rábízta minisztereire, akik jól csinálják. Pedig XIV. Lajos igazi abszolutista uralkodó volt, ellentétben mondjuk IV. Károly királyunkkal.

2012. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
95%
Értékelem a válaszaidat, csak ezek nem az én első hozzászólásomra vonatkoznak, ezeket a "hülyeségeket" én ugyanis nem írtam le, monarchiát például meg sem említettem, olvad el mégegyszer. Az a királyi jogkör amit te akarsz -mint már írtam- megegyezik a miniszterelnöki és/vagy a köztársasági elnöki jogkörrel, kissebb-nagyobb különbségekkel, az egyetlen jelentős eltérés hogy a király haláláig irányít.
2012. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
19%

"S honnan szerez a király annyi tudást és tapasztalatot hogy igazságosan és helyesen tudjon ítélni közlekedésügyben, egészségügyben, környezetvédelemben, bel-/külügyben s a gazdaság minden ágazatában? "


Ezt írtad. Én meg erre azt, hogy hülyeség. Egy királytól sose várták el, hogy egyszerre legyen végzett orvos, közlekedésmérnök, jogász, közgazdász, geológus stb.


Erre voltak ott kezdetek óta (nem pedig az alkotmányos, vagy parlamentáris monarchiák óta!) a tanácsadók, szakemberek, diplomaták, rendek, országgyűlés.

Amikor ezeket teljesen mellőzték, illetve nem volt kiépülve, de monarcha van, azt despotizmusnak nevezik. Ilyen Európában nem volt. A legközelebb ehhez az orosz cár hatalma állt, de ott igényelték is, az oroszokhoz mindig is hozzátartozott a despotizmus (ma is).


A monarchiák idején több fék és ellensúly volt mint ma. Még az abszolút monarchiák is "demokratikusabban" működtek sokszor, mint pl. a mai Magyarország.

2012. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
50%

"Miért? Angliában nem királyság van? "


Hát nagyon nem.

2012. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
50%

Minek?

Angliában csak mutatóilag van királyság, igazi döntési joga nincs.

2012. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
73%

Egy királyt a születésétől fogva arra nevelnek, hogy felnőve egyszer uralkodó legyen belőle. Ennek megfelelően olyan oktatásban is részesül, hogy az államigazgatás minden területén rendelkezni fog, ha nem is kiváló szakértelemmel, de egy viszonylag jó hozzáértéssel. Emellett biztos, hogy több nyelven beszél majd folyékonyan és a kisujjában lesz a politikai etikett minden fortélya.


Ezzel szemben ma a magyar választópolgárok 95% szerintem velem van egy szinten azon képességeket illetően, amik egy ország kormányzásához szükségesek. Tehát nem értünk a gazdasághoz, nem értünk az egészségügyhöz, sem az oktatáshoz, sem a diplomáciához, stb-hez. Na jó, esetleg egy-egy területhez többen is hozzá tudnak szagolni a tanulmányaik, munkájuk függvényében. De a szavazati jogunk révén beleszólhatunk minden kérdésbe, ami számomra igazából érthetetlen, hogy miért...

De van tovább is, hiszen 4 évente olyan embereket választunk az országgyűlésbe, akiknek az egyetlen szakértelmük arra irányul, hogy meg tudnak győzni bennünket, hogy beszavazzuk őket a parlamentbe.


Egyszóval én nem értem, hogy a demokratikus választási procedúra miért adna nagyobb hozzáértéssel rendelkező vezetőket az országnak, mint az, amikor egy szerencsétlen gyereket - akinek egyetlen hibája, hogy a király első szülött fiaként jött a világra - tulajdonképpen rabszolgamunkával kiképeznek az állam irányítására.

2012. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
90%

"Egyszóval én nem értem, hogy a demokratikus választási procedúra miért adna nagyobb hozzáértéssel rendelkező vezetőket az országnak"


Azért mert a királyt kicsit neccesebb leváltani (golyóval), mint egy miniszterelnököt.

2012. márc. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 A kérdező kommentje:

tegnap 19:36


Teljesen egyetértek veled!


ma 05:09


Csakhogy a királyt nem kell mindig levéltani,mert neki érdeke,hogy boldoguljon az ország.Már a neveltetése is ilyen.

Ezzel szemben a politikusok nagy része csak magával törődik.

És nem is jó 4 évente váltogatni a vezetést,mert 4 év alatt semmit sem lehet csinálni.Sokan épp ezt nem fogják föl és azonnali csodát várva leváltják a vezetést,aztán a következőt is és így megy ez a végtelenségig.

Tehát a mai rendszer nem felel meg senkinek sem.Főleg nem az emberek többségének.Az emberek csak azt hiszik,hogy mindent tudnak,de valójában csak manipulálva vannak.

Ezért nem jó a mostani úgynevezett demokrácia.

2012. márc. 20. 08:06
 20/78 anonim ***** válasza:
Az szép és jó, hogy őt így nevelik, és emiatt egy zseni lesz, illetve ő mindig is az ország érdekeit nézi - csak nekem tűnik ez nagyon naívnak és optimistának? Aki ismeri a történelmet, az tudja, hogy volt elég sok olyan király, akit nem érdekelt az ország irányítása, csak nyűgnek érezte azt, ezért nem is foglalkozott vele; vagy mondjuk szellemileg nem volt 100%-on; vagy igazából őt csak a hatalom érdekelte, nem az emberek sorsa. Ezekkel mit csináltok? Mert hogy leváltani nem lehet, mint mondjuk egy miniszterelnököt, vagy akár a köztársasági elnököt (ez nehéz a mostani helyzetben, de legalább nem lehetetlen).
2012. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!