Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kéne királysági párt?

Kéne királysági párt?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy kéne egy jobboldali pártot alakítani,amely monarchista párt lenne.Tehát ez a párt a királysági államformát támogatná.

2012. márc. 19. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 A kérdező kommentje:
Szerintem 2014-ben bejutna a parlamentbe.
2012. márc. 19. 14:04
 2/78 anonim ***** válasza:
50%
Fidesz nem elég? Orbán királlyal?
2012. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
Alapíts, de szerintem már van is ilyen. Csak nem jutnátok be a parlamentbe pénz nélkül.
2012. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:

"királsági államforma"

az milyen ilvenről még nem hallottam

2012. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
28%

Semmi szükség rá, a pártok ugyanis megosztják a nemzetet, a királyság visszaállítása pedig a nemzet érdeke. Ma pedig még nem jött el az idő, hogy a nemzet ezt felfogja.

Valószínű egyébként, hogy egy jól szervezett kampánnyal most is bejutna a parlamentbe, de monarchista pártra nincs szükség! Ugyanis a monarchizmus lényege, hogy tagadja a köztársasági államformát, ahhoz pedig, hogy induljon tulajdonképpen el kéne fogadnia. Ugyanez a helyzet egy hungarista, vagy egy fasiszta párttal. Amelyik elindul az már nem hungarista, nem fasiszta és nem monarchista. Megalkuvó.

2012. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 A kérdező kommentje:

"Ugyanis a monarchizmus lényege, hogy tagadja a köztársasági államformát, ahhoz pedig, hogy induljon tulajdonképpen el kéne fogadnia."


Valahol el kell kezdeni.Egyébként az,hogy nem támogatja a köztársaságot,nem jelenti azt,hogy tudomásul véve a mai helyzetet,ne kéne a mai keretek közt politizálni.Az EU-ban is van EU szkeptikus frakció.

Még a mai monarchiákban is van baloldali politikai párt.

2012. márc. 19. 15:33
 7/78 anonim ***** válasza:
Miért? Angliában nem királyság van? Vagy Norvégiában? És itt is van demokrácia...
2012. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
25%

Volt baloldali párt, de pl. a kommunista pártok tiltva voltak. Nagyon nagy hiba, hogy a szociál-demokraták nem.

Abban a pillanatban, hogy pártot alapítasz, választáson indulsz, elfogadod a játékszabályokat, főleg ha ne adj Isten parlamentbe kerülsz. A monarchia visszaállítása közös ügy kell, hogy legyen (természetesen ebből a baloldalt ki kell zárni), nem egy párté, amely máris megosztana.

2012. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
26%

"a királyság visszaállítása pedig a nemzet érdeke"


Értem én, de mégis mit csinálna a király? Döntéseket hozna? S honnan szerez a király annyi tudást és tapasztalatot hogy igazságosan és helyesen tudjon ítélni közlekedésügyben, egészségügyben, környezetvédelemben, bel-/külügyben s a gazdaság minden ágazatában? Ugyanúgy szüksége lenne egy Parlamentre vagy jól fizetett tanácsadói gárdára, olcsóbb nem lenne mint a jelenlegi rendszer.

A királytól nem azért vették el a jogkörét mert nem volt szimpatikus fószer, hanem azért mert az abszolutista rendszerek nem elég fejlődőképesek. Egy 30.000-s kis városállamot (Monaco, Luxemburg) talán meg el tudsz kormányozni hercegség vagy királyság formájában, de egy 10.000.000-s nemzetet már nem. Ahol maradt is király (Anglia, Norvégia, Spanyolország) ott sincs már érdemi jogköre, csak kb. jóváhagy, mint nálunk a köztársasági elnök.

2012. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, kérlek ha nem értesz hozzá, ne szólj bele. Látod ez a baj egy köztársasággal, mindenki mindenhez ért. Legalábbis azt hiszi.
2012. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!