Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodnak a szegények...

Miért panaszkodnak a szegények az egykulcsos SZJA miatt?

Figyelt kérdés

Szerintem meg igazságos, én 3x annyit keresek, akkor 3x annyit adózom (mínusz gyerekkedvezmény)


Lehetne fix összegű adó is: mindenki 100 ezer forint SZJA-t fizet meg 50 ezer forint járulékot. Jövedelemtől függetlenül. Nekem az jobb lenne.



2018. júl. 11. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
66%

Takács be tudsz linkelni egy olyan választ, amiben a Fidesz kormány döntései ellen érvelsz? Vagy még jobb kimondod, hogy az ellenzéki pártok közül valamelyiknek a véleményét támogatod a kérdésben? Vagy valamely kampánylózungra beírod, hogy hazugság szerinted is?

Mert szerintem nem, de cáfolj meg kérlek. Azért amikor ilyen okosságokat kaptunk tőled, hogy az ellenzéknek nem is volt programja csak a migránssimogatás, igen ezt írtad, vagy kétszer láttam tőled, akkor bocsáss meg, amiért nem vádolunk elfogulatlansággal. Szóval, aki ennyire rajta van a fidesz vonaton, ott tudjuk honnan fúj a szél, ez az egyik a másik, hogy a mostani egykulcsos-progresszív adó dolgot is addig csavarod, hogy kijön neked, hogy a mostani a jó rendszer és nem is lenne jó a szegényeknek az a havi plusz 10-20 ezer, amit például az LMP háromkulcsos adóterve (0-12-24%) jelentett volna. Most menj oda pár nettó 100-150 között kereső emberhez, és mond nekik, hogy:

" a lényeg akkor is az, hogy ez csak mese, hogy ilyen-olyan kulcs miatt nektek* jobb lesz, mert nem lesz."

és mond azt is, hogy

"Ahogyan nem lesz nektek* egy fillérel sem több elkölteni való pénze amiatt, mert MÁS több adót fizet."

Aztán hallgasd meg a reakcióikat és utána mond azt, őszintén, hogy nekik ez nem számítana, nem segítene a havi kiadásaikon ha ennyivel több lenne.

Megteszed ezt a kedvünkért?

2018. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
5%
Azért érdekes, hogy szinte csak fideszesek válaszolnak itt a politika szekcióban névvel. Gondolom a pártirodán így tudják könnyen nyomon követni hogy meg volt-e az előírt kommentmennyiség.
2018. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
94%
62-es! Nekem inkább a névtelen "hordában járó" fideszess(ekk)el van bajom, "akik" megrohannak egy kérdést több regisztrációról. Takácsot, pufajkást vagy éppen Piros Kalapácsot lehet szeretni vagy nem szeretni, de legalább nem bombázzák porig több reggel a neki nem tetsző kérdéseket.
2018. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
69%

#62

Sokat segítene a helyzeten ha pl. te is vállalnád a saját véleményedet valami névvel és lehetne tudni, hogy éppen mikor és hányszor válaszolsz.

Azért nem kis sötétségre utal, hogy neked éppen azzal van bajod aki nem próbálja meg eltitkolni, hogy mikor mit írt le korábban.

2018. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
7%

#61

Folytathatod nyugodtan, de egyre jobban bizonyítod amit előtte írtam. El sem olvasod fel sem fogod amiket leírtam.

Ha annyira kíváncsi vagy a véleményemre akkor keress utána magad, talán végre el is olvasnád. Mivel még azt sem vagy képes megérteni amit itt írtam le minden gond nélkül elolvashatóan, minek erőlködjek bármi mással?

Amúgy miért is kellene neked bármit bizonyítanom? Miért is kellene cáfolnom egyetlen olyan állításodat is ami eleve azon alapul, hogy nem fogtad fel amit leírtam? Mégis milyen alapon mered megszabni nekem, hogy mikor milyen véleményt írhatok le? És ha nem írok le egyetlen fideszt bíráló megjegyzést sem akkor mi van? Akkor nem lehet véleményem, nem lehet igaz amit leírok?

Nézz utána a szabályzatnak, nincs benne olyan kitétel, hogy ide csak elfogult fideszgyűlölők és rbánfóbiások írhatnak vagy csakis az ő szavaikat lehet elfogadni, emgérteni.

Jó lenne ha utána néznél annak, mit jelent a szólás és véleményszabadság, mert láthatólag fogalmad sncsen. Ahogy arról sem, hogy nem az teszi igazzáaz érvelésed ha bíírálod a fideszt.

De legelőször is kezdhetnéd azzal, hogy felvállalod a véleményedet egy névvel. Igen sunyi dolog úgy mocskolni valakit meg számonkérni, hogy közben a másiknak fogalma sem lehet arról, hogy te mikor mit is írsz le.

2018. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
75%
#65: Ugyan nem #61 vagyok, de el szoktam olvasni amiket írsz, és még reagálni is szoktam rájuk. #61-nek teljesen igaza van, szerinted bármit tesz a Fidesz, az csak jó lehet. Innentől felesleges azt tagadnod hogy elvakult vagy. Nálad csak Hakapeszi haverod jobb, aki szerint a korrupció jó dolog, és nem érdekelné az sem ha megszüntetnék az alkotmánybíróságot.
2018. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
84%

Elolvastam Takács, amit írtál föl is fogtam, azért kérdeztem vissza, amire ez a válasz tőled.

Az feltűnt, hogy idéztem is a válaszodból, hogy tudtam volna idézni, ha nem is olvasom el? Ezt amúgy a 77%-os is megcsinálta.

Panaszkodsz, amiért állítólag az a baj, hogy te fideszes vagy -de amúgy nem az vagy 100%-ig?- erre én kérlek, hogy akkor itt az alkalom, hogy bizonyítsd, hogy nem vagy az teljesen. Erre kapok egy nyafogó választ, ami nem is válasz, hogy kinek mihez van joga meg a szabályzat és? És ennyi? Mármint ezt kár volt megírni, ha hallgatsz az ugyanennyit mondott volna.

Bár most őszintén egyszerű logika, ha

nincs Fideszt bíráló válaszod

akkor nem igaz, hogy masszívan fideszes vagy? Ha pedig önként úgy döntesz, hogy látszik a felhasználóneved és masszívan fideszes vagy, akkor szerintem tűrd el, hogy helyén kezeljük a Takács Zs5 névről jövő válaszok "objektivitását" politikia kérdésekben. De ha ez zavar, tüntesd el a neved és máris probléma megoldva.

2018. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
33%
Ne bántsátok már szegény szerencsétlent! Neki Orbán elviteti a gyerekeit ingyenes erzsébet táborba, kapnak ingyen könyvet, építettek neki csok-ra. Es dolgoznia sem kell, mert oldalakat tud írni nonstop. Ezért ilyen lojális MÉG...
2018. júl. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
31%

#67

Még mindig nem értem miért képzeled azt, hogy nekem bármit is bizonyítanom kellene számodra?

Miért képzeled azt, hogy nekem kellene akár egyetlen fideszt bíráló sort is leírnom? Vagy bárkinek KELLENE bármit is leírnia egy véleményportlon? Mi vagyok én szerinted, valami alkalmazott akinek kötelessége mindig mindenben véleményt mondania? Fizetsz nekem azért hogy mindenre reagáljak? Arra és azt válaszolok, akkor és olyan véleményt írok amit akarok. Veled ellentétben mindenki előtt nyíltan megmutatva, felvállalva, hogy ez is meg ez is meg amaz is az én véleményem.

Miért KELLENE bármikor is bírálnom a fideszt? Miért kellene hogy a fideszt is bíráljam ahhoz, hogy abban az adott kérdésben leírt véleményemet leírhassam, az azt jelentse amit ÉN leírtam jelentéseként és elvárhassam tőled hogy ne magyarázz bele olyat ami nem is volt benne.

Soha egy percig nem titkoltam, hogy fidesz támogató vagyok. ÉS???? Mi ez, véleménydiktatúra? Nekem nem lehet választásom, én nem dönthetek egy párt vagy politikai csoport mellett, nem érthetem meg és fogadhatom el a döntéseit - csak te a te általad kedveltekét?

Mi a fene bajod van hogy nem érted meg, semmi nem jogosít fel téged arra, hogy félremagyarázd, átírd azt ami az én itt szereplő írásom, véleményem? Hogy semmi az ég világon nem jogosít fel arra, hogy tőlem bármiféle véleményt elvárj? Egyszerúen nincs közöd hozzá!

És megkérlek, hogy vagy az adott témában adott válaszra reagálj vagy hagyj békén. Majd ha neked is ott lesz a neved minden válaszodnál és te is felvállalod nyíltan a véleményedet, ezzel nekem is lehetőségem lesz arra, hogy összeálljon a képen rólad, az írásaidról és a véleményeid összességéről, akkor belemehetünk egy hasonló vitába. Addig viszont nem.

Amúgy megjegyzem, attól, hogy valamit idézőjelbe teszel még nem lesz tőlem idézet ha azt átírod!

2018. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
7%

#68

Csináld csak tovább, ez a mentalitás az ami pontosan ehhez a helyzethez vezetett, hogy titeket már senki értelmes ember nem tud komolyan venni. Bármennyire is fura és érthetetlen számodra, mert a kedvenceid csak majd megszakadtak abban, hogy úgy tűnjön mintha kormányoznának és neked tetszett, hogy hazudtak reggel és este, hogy csak megszorításokat, hitelfelvételeket, munkanélküliséget, inflációt voltak képesek csinálni a kormányzatuk alatt - ettől még a valóság az, hogy a kormányzás azért van, hogy a választópolgárok élete jobb legyen. Hogy az értelmes ember nem megy el értékek, elvek és jövőkép nélkül taktikázva szavazni, csak megbuktassák a zorbánt, mindegy mi lesz utána, meg nem szavaz olyanra, aki számára és az ország számára nem fog tudni - legalább szerinte - jobb életet teremteni. Ez a te dolgod.

Mindehhez semmi köze annak, hogy mekkora tévképzeteid vannak amiket a fidesz szavazókról kitalálsz. Főleg vicces olvasni az ilyen kitételeket, hogy mennyit írok ide - miközben éppen a te írásod követi az enyémet. Lehet, hogy neked megterhelő és hosszú idő azt a pár szót is összehozni. Jó ha tudod, nem mindenkinek az, nekem pl. nem.

2018. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!