Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodnak a szegények...

Miért panaszkodnak a szegények az egykulcsos SZJA miatt?

Figyelt kérdés

Szerintem meg igazságos, én 3x annyit keresek, akkor 3x annyit adózom (mínusz gyerekkedvezmény)


Lehetne fix összegű adó is: mindenki 100 ezer forint SZJA-t fizet meg 50 ezer forint járulékot. Jövedelemtől függetlenül. Nekem az jobb lenne.



2018. júl. 11. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
33%

50


Erről beszéltem az előbb.

Majd ha azt látom, hogy az emberek nem közmunkásként tengődnek meg egyebek, akkor majd lehet róla szó.

Addig viszont szarok a fejükre és csak úgy szólok, hogy nem járok Las Vegasba pénzt költeni meg sokan mások se.

Bírom mikor a proli agyatokkal azt hiszitek, hogy havi 300 nettóból minden belefér.

2018. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
13%
#51: Havi 300 nettóval te is jobban járnál a többkulcsos adóval, csak úgy mondom.
2018. júl. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
25%
52-es! Ezt csak úgy kár mondani, sajnos a legtöbb többkulcsos adó ellenes leragadt ott, hogyha visszahozzuk a több sávot, akkor adómentes lesz a minimálbér, de már bruttó 150 fölött 36%-ot kell adózni, holott egyik sem igaz, de szerintük a progresszív adózás az azt jelenti, hogy visszahozzuk ami 2008-ban volt. Emlékszem egy régi kérdésnél is ott tátogtak mint a partra vetett hal, mikor magyaráztuk neki, hogy se a sávok se a határok nincsenek kőbe vésve, és nem csak két kulcs van és a minimálbér sem feltétlen adómentes. Nagyjából amúgy a progresszív kontra egykulcsos vita is főleg párt alapon megy, ha valaki fideszes akkor foggal-körömmel védi az egykulcsos adót -annak ellenére, hogy 2010 előtt egy büdös szóval nem beszélt erről a Fidesz, ez "meglepi" volt nekik is 2011-től- még akkor is, ha ő jobban járna a progresszívval, mert a progresszív adózás az olyan libsikomcsi dolog, jönnek vissza gyurcsótányék hát jaj, inkább legyen nekem is rosszabb csak a Fidesz maradjon.
2018. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
92%

Miért gondoljátok mindig, hogy ez a kérdés a magyar párpolitikához kötődik?

vagy 100 éve vita majd minden országban, elég szép nagy szakirodalma is van.

Másféle észjárást jelent az egyik, meg a másik, a tapasztalatok szerint a felzárkózásra kényszerült országok az egykulcsossal operálnak.

Ahol az egyenlőség a fontosabb a progresszívat alkalmazzák.

Nem nagyon komoly vita az egyik előnyeit a másik hátrányaihoz mérni.

2018. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
14%
#54: Jobb helyeken nem a pártpolitikához kötődik. De amikor például Takács itt elkezd hablatyolni, akkor gyorsan kiderül hogy kb. csak azért védi az egykulcsos adót mert a Fidesz vezette be, más érdemi érve nincsen. Meg hát ezen az oldalon sokan alap közgazdasági összefüggésekkel sincsenek sokan tisztában, úgyhogy vagy az alapján ítélnek meg egy intézkedést hogy ők jól járnak-e vele (az már nem érdekes, hogy másokat ez hogy érint), és/vagy melyik párt támogatja.
2018. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
47%

"Magyarázd már meg nekem, hogy egy szegénynek mitől lesz jobb azzal, ha a gazdag magasabb adókulccsal adózik?"

Pedig erre baromi egyszerű a válasz.

Miért is fizetünk SZJA-t? Költségvetésnek el kell érnie egy adott szintet, hogy az állam működőképes legyen..

Mi történik, ha csökken ez a fajta bevétel? Állam más forrásokból egészíti ki a hiányt (lásd rekord ÁFA, új adónemek).


Amúgy meg mi ez a folytonos vergődés az SZJA körül? Ez csupán egyetlen adónem a tucatnyiból, és még csak nem is a legmagasabb!

2018. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 sörpocak ***** válasza:
64%

"De a lényeg akkor is az, hogy ez csak mese, hogy ilyen-olyan kulcs miatt a szegénynek jobb lesz, mert nem lesz. Ha visszajönne az adómentesség, akkor a minimálbéres kapna kézhez 15%-kal többet, de ekkor sem lenne a havi pénze annyi, hogy segítsen rajta eleget és ne érezze úgy, hogy aki havonta 1 millát keres és akár 50%-t adózik belőle, az ne lenne sokkal gazdagabb nála."


Ha képes vagy lebecsülni a szegényebb rétegek megsegítését, mégha csak kisebb mértékben is, akkor mostantól egy szót se, de tényleg egy szót se halljak arról, hogy a Fidesz emelte a minimálbért és ez milyen jó. Nem jó a logikád szerint, mert nem 100 ezerrel emelte, hanem csak néhány ezerrel. Most döntsd el, hogy akkor most a kicsi segítség is segítség-e, és érdemes e róla beszélni.

2018. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
41%

Ilyenkor mindig nagyon röhögök, mert ti magatok bizonítjátok a vitaképtelenségeteket és elfogultságotokat.

Még csak el sem olvassátok amit leírtam, elég meglátni a nevem és kész, akkor biztos a fidesz álláspontját támogattam.

Miközben a vicc az, hogy éppen arra próbáltam rámutatni, hogy EGYIK SEM JOBB VAGY ROSSZABB A MÁSIKNÁL, hogy KEVERITEK AZ ADÓMENTESSÉGET A TÖBBKULCSOS ADÓVAL és hogy az elmúlt 17 bebizonyította, hogy a TÖBBKULCSOS ADÓVAL IS LEHET JÓL IS MEG ROSSZUL IS vinni a gazdaságot.

De nem, ezt már kicsiny értelmetek nem képes befogadni, elkönyveltétek, hogy én bizony csakis védeni tudom a fideszt és ennyi.

Nem baj. Magatokból csináltok hülyét.

2018. júl. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
31%
Kimaradt egy szó: ...az elmúlt 17 év bizonyította...
2018. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
20%
Takács, talán ha nem nyalnád minden kérdésnél a Fidesz seggét, akkor nem ez lenne mindenki reakciója amikor meglátják a neved.
2018. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!