Miért szidja mindenki Orbánt, amikor azt látom, hogy mindenki gazdagabb a környezetemben mint Gyurcsány idején?
"
remélem minél több helyen fognak nevetni rajtatok:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..
Ez sok mindent megmagyaráz, csak az angliai mosogatós komplexusodat nem.
# 67/71 Időpont ma 11:09
Azért az valahol szánalmas, hogy azon pattogsz, hogy biztos van huszonkét regisztrációm amivel pontozom magamat :-D Ennél jobb érved látszik nincs.
Gyerek, fogd fel, (szinte) _BÁRMI_ ami százalékos, azt ugyanazzal a képlettel számoljuk, mint a kamatos kamatot. Ne a szaros közgazdász észnélküliségeddel nézd már, hanem matematikailag.
Ha évente n+1%-t nő a gyerek, azt is ugyanúgy számolod, mint ha a bankbetéted nőne évente n+1%-al. Annak ellenére, hogy a gyerek nyilván nem szakaszosan nő, de még egyenletesen sem.
"_BÁRMI_ ami százalékos, azt ugyanazzal a képlettel számoljuk"
Másik kérdésnél:
"a képlet ugyanaz"
Az év fogyatékosa díja ezennel a tiéd.
"Neked a százalékban kifejezett népességnövekedés is kamatos kamat gondolom"
Tessék, gyakorold a kamatos kamatot, mert rég jártál már általános iskolába. Kerestem olyan feladatot a neten, ami pont a népességnövekedésre vonatkozik, hogy fel tudd fogni. A linkelt feladatsoron a második, nem kell megköszönni.
Most olvasom a feltett kérdésedet, de még azt is rosszul tetted fel, te zsenike. Nem az infláció a kamatos kamat, hanem az időszakokra lebontott inflációt ha egybe akarjuk olvasztani egy nagyobb intervallumba, akkor azt a kamatos kamat képletével számolhatjuk ki.
A fentebb említett, hónapokra lebontott 10%-os példámban is ha behelyettesíted, akkor = ( 1 + 0,1 )^2 = 1,21-1, vagyis 21% a kamat két időszakra vonatkozóan összesen. Innentől meg csak a hatványt kell emelni, ha az infláció mértéke konstans, 10 hónapra vonatkozóan ha a tendencia folytatódik, akkor ( 1 + 0,1 )^10=2,59-1, azaz 159% lesz az összesített infláció mértéke, nem pedig 100%. Ezt kamatos kamatnak nevezzük. A kamatos kamat formulájával lehet kiszámítani a népességnövekedést is (ha már ennyire kiakadtál ezen), illetve ha az idő változásával a tendenciájának nincs jelentős változása, akkor akár azt meg is lehet becsülni. Szerintem próbálj meg leérettségizni, sose késő, akkor talán jobb munkát is fogsz kapni.
# 74 # 75
A kamatláb a kamatos kamatnál állandó, az infláció és a népességnövekedés rátája mindig más, tehát nem is ugyan az a kettő(ebben sem), nem alkalmazhatnád a képletét rá. Ezt már a másik kérdésnél is leírták.
Miért égeted magad egyfolytában?
77#, "ha az infláció mértéke konstans" és "illetve ha az idő változásával a tendenciájának nincs jelentős változása", ezek leírtam, ahogy korábban is leírtam, hogy mivel kevés mennyiségű intervallumot vizsgálunk, ezért azzal a formulával jól meg lehet becsülni, tudsz olvasni?
Egyébként az vicces, hogy eddig a "kamatos kamat"-ot akartátok megmagyarázni, hogy ez nem egy matematikai képlet, hanem szigorúan közgazdasági fogalom, amit nem lehet alkalmazni másra, csak kamatra. Most meg belekötsz teljesen más dologba, miért terelitek a témát? Érettségizzetek le először, utána folytatjuk a bonyolultabb számításokon.
A probléma ott kezdődik, hogy az inflációs ráta nem konstans mint a kamatláb.
Nagyon kínos már olvasni is a hozzászólásaidat, ember, hagyd már abba, ez már nekem ciki...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!