Mi a CEU-ban tanított ideológiákról a véleményed a diplomamunkáik tükrében?
Gyakran hallani, hogy a CEU-n ultraliberális agymosás zajlik és abba az irányba nevelik a hallgatókat, hogy kikerülve a világot formálják át az ő képükre. Ilyenkor az ember egyből azt gondolja, hogy csak egy Fideszes propaganda és mégsem így van.........aztán ha jobban utánanézünk, lehet hogy mégis ?!
Ezekben a diplomamunkákból sugárzó filozófiák mennyire fedik le bizonyos ideológiai, politikai oldalt?
Nekem a kedvencem a 2.A dolgozat a szado-mazót alkalmazók narratíváit elemzi. [link]
Mennyire elfogulatlan? MEnnyire hiteles szellemi műhely a CEU?
80-as, szerintem meg egy kormány ne szóljon ebbe bele! Adja át a döntést a tudományos közösségnek, az Akkreditációs Bizottságnak, az Akadémiának, és nagyrészt utalja az EGYETEMI AUTONÓMIA hatáskörébe, ha lehet.
Az, hogy hasznos-e az adott szak vagy sem, úgyis eldől a munkaerőpiacon. De az állampolgárnak szerintem fizetéses helyen joga kell legyen akár teljesen fölösleges diplomák halmozására is.
Miért, ha holnap megnyerem a lottót, és saját pénzemen elvégzem az összes létező büfészakot és tánciskolát, ahhoz is kinek mi köze? Miért kellene ezt államilag lekorlátozni?
Szerintem az állam maradjon a kaptafánál, és döntsön CSAK afelől, hogy mit támogat államilag. Nem gondolom, hogy a genderszakot vagy a médiát támogatnia kellene, de fizetős rendszerben miért ne működhetne?
"Igen, éppen ezért nevetséges, hogy a társadalomtudósok azt nevezik szilárd matematikai tudásnak, amiről te is elismered, hogy büfések tanulják."
Haladunk, akkor az se egyetemi szak, elvégre túl könnyű, legyen az is OKJ-s, meg a jogász is legyen OKJ-s, mert azokkal is bajod van, gyakorlatilag akkor ez egy hiszti, ha jól értem?
"egy kormány ne szóljon ebbe bele! Adja át a döntést a tudományos közösségnek, az Akkreditációs Bizottságnak, az Akadémiának, és nagyrészt utalja az EGYETEMI AUTONÓMIA hatáskörébe, ha lehet."
Ezt tették Amerikában és nézd meg mi lett a vége: kulturális marxizmus. A fiatalok egyik része lilahajú szőrös hónaljú elhízott férfigyűlölő lett, a másik fele meg azt se tudja melyik vécét kéne használnia. A faji kvótákat meg még nem is említettem: az ázsiaiak és a fehérek felvételinél hátrányban vannak tartva a többiekkel szemben. És még egy rakás botrányról hallottam az évek során (persze nem magyar forrásokból).
#84 Mindjárt sírógörcsöt kapok, mert létezik pozitív diszkrimináció, amit a sokkal súlyosabb és elterjedtebb negatív diszkrimináció ellensúlyozására vezettek be. Nyilván vannak szép számmal mindenféle fajgyűlölő/rasszista források USA-ban is, nem csodálkozom azon, hogy tudsz ilyeneket olvasni, miért ne tudnál.
Egyébként semmi köze az oktatásnak az "azt sem tudják, hogy milyen vécét használjak"-hoz. Régen rendesen el volt nyomva ez a téma, aztán jött a szexuális forradalom, amikor aztán minden volt, és onnan terjedt a dolog. Egyébként az legyen életed legnagyobb problémája, hogy más éppen kivel szexel.
84-es, az az ámokfutás, amit itt Magyarországon a politika elművelt, a tieidhez hasonló hozzászólásokban mutatja meg az eredményeit.
Épp azért nem szabad tudományos kérdésekről politikusoknak dönteniük, mert politikus bárki lehet, értelmi szintjétől, tudásától függetlenül. Akár még te is, ha megválasztanak.
Tudós viszont csak az lehet, aki tudományos TELJESÍTMÉNYT képes az asztalra letenni.
Most sajnos pont ilyen korlátolt emberek döntenek tudományterületek sorsáról, akik nem képesek definiálni a MARXIZMUS fogalmát sem helyesen (mint te is), holott ez egy pontosan definiálható terminus.
Amerikában pedig nem az történt, amiről te beszélsz, és pláne nem lett marxista a tudományosság - ellenkezőleg: az történt, amit a magyar kormány csinál az Amerikából importált KANCELLÁRI rendszer kialakításával: a tudományt leuralta a VADKAPITALIZMUS és a POLITIKA.
De nem a marxizmus, hanem a neoliberalizmus uralkodott el EGYES egyetemi közegekben az USA területén (ami a marxizmus tökéletes ellentéte egyébiránt).
Európa-szerte viszont, ahol az akadémiai közeg maga dönthet a saját sorsáról, és nincs kiszolgáltatva sem a vadkapitalista logikának (azaz nem a magántőke diktálja a tudományt), sem a politikának (azaz nem a kormány diktál a tudománynak), az akadémiai élet hagyományosan VIRÁGZIK, sőt, még az USA kutatási csúcsteljesítményeit is ezek az Európából "importált" tudósok hozták létre zömmel...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!