Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki kézzel-lábbal tiltakozik...

Aki kézzel-lábbal tiltakozik a könnyű drogok legalizációja ellen, az miért nem küzd kézzel-lábbal a cigi és az alkohol betiltásáért is?

Figyelt kérdés

Mert ezek bizony ugyanabba a kategóriába esnek. Aki részegen és füstölve veri az asztalt, hogy cigi meg pia legyen, de drog ne, mert "nem akar szétszívott fejű barmokat látni minden sarkon", az ugyanolyan, mint ama bizonyos pap bácsi a vízzel meg a borral.


Csak azt nem értem, hogy az érintettek ezt miért nem veszik észre saját maguktól. Amikor pedig itt a net, és pillanatok alatt utánanézhet bárki a ténykenek - vagyis hogy az alkohol és a cigi milyen SOKKAL károsabb és veszélyesebb, mint a könnyű drogok. Ez tény, kérem szépen, sokszorosan igazolva van, vizsgálva és alátámasztva, megindokolva és dokumentálva, ahogy kell, tagadni nem lehet. Illetve lehet, csak nem érdemes.


Mégis, füstölni meg piálni lehet.


Mi több, hiába kapható cigi meg pia szinte mindenütt, MÉGSE füstöl és iszik mindenki.


Emellett valahogy arról is megfeledkeznek mindig a legalizáció ellenzői, hogy a legalizáció hiánya igazából egyetlen dologra jó: fenntartja a drogmaffiát és a feketepiacot. Mert aki mindenképp be akar szívni, az mindenképp beszerzi az anyagot, tiltás ide vagy oda - ha viszont tiltva van, akkor nem az államhoz kerül a pénze (majd onnan pl. az egészségügybe), hanem bűnöző körökhöz.

Ezzel szemben ha nem lenne tiltás és ennek is meglenne az ellenőrzött forgalmazó rendszere, a maffia máris elveszítene egy jelentős területet.


Ezt jól lehetett látni az USÁban is a múlt század elején, a szesztilalom idején: soha jobban nem virágzott a maffia, mint akkor. Éppen ezért nem is célszerű ténylegesen betiltani a cigit meg a piát...

...és ugyanígy a könnyű drogokat sem, de ez utóbbit már sokan nem akarják belátni valamiért.


Pedig mindezek tények. Mégis, rengetegen egyszerűen nem akarják tudomásul venni őket. Miért?


2010. jan. 29. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:

azért, mert piánál meg tudsz állni. fűnél már 1-2 alkalom után függő vagy többnyire, aztán jönnek az erősebb drogok majd a torzult pofa, 5000ms-os reakcióidő. piánál is van ilyen, de nem 19évesen. piával a többség leáll, és maradandó károsodás nélkül megússza. nekem egy volt füves srác beszélt, hogy elindult minden kis szarral, aztán a végén a keménydrogoknál állt meg. szüleitől lopkodott pénzt, most albérletben él. ő mondta, hogy soha semmilyen drogot ne próbáljak ki. (amúgy sem akartam)

cigit nagyon elítélem, piával úgy vagyok, hogy egyszer-egyszer(tudom, hogy ott is vannak függők, de azért 20évesen nem leszel tőle belassult.


ha megfordítanánk a kérdést, mit válaszolnál? miért akarják egyesek elérni a könnyű drogok legalizációját?(ha nem okoz függőséget, akkor le tudtok róla mondani, nem?)

2010. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:

19:03

"fűnél már 1-2 alkalom után függő vagy többnyire" ezt te el is hiszed, vagy direkt hazudsz? Mert ez egyáltalán nem igaz.


Egyébként látod, aki tönkre 'akarja' tenni az életét drogokkal így is tönkre teszi, de ne a penge legyen már a hibás ha felvágják velük az ért...


"ha megfordítanánk a kérdést, mit válaszolnál? miért akarják egyesek elérni a könnyű drogok legalizációját?(ha nem okoz függőséget, akkor le tudtok róla mondani, nem?)"

Mert én egy mintapolgár vagyok és nem kívánok illegális szert birtokolni-fogyasztani :) meg nem kívánok piti átverős cigánydílerekkel üzletelni. Viszont a kedvem meglenne hozzá néha, bosszantó ha mások hülyesége miatt engem is lekorlátoznak.

2010. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 A kérdező kommentje:

No, befutott a második értelmes ellenérv; köszönöm neked is, 19:03-as! A végén még tényleg jutunk valamire. :)


A rászokás mindenképp egy komoly tényező, erre is jó is, hogy rámutattál, oda is kell figyelni rá nagyon.


Ami azonban konkrétan a füvet illeti, a rászokás ott egy érdekes kérdés abban az értelemben, hogy csak akkor szokik rá az ember, ha rá akar - értve ezt úgy, hogy a cigivel és az alkohollal ellentétben fiziológiai függőséget nem alakít ki, tehát maga a test nem vágyik rá. Csak az ember érezheti annyira kellemesnek az élményt, hogy még többet szeretne belőle.


Ebből a szempontból tehát még nem is olyan veszélyes, mint a másik kettő, mivel könnyebb úgy NEMet mondani, hogy a tested sem sóvárog utána, mint úgy, hogy közben reszketsz pl. a nikotinhiánytól.


Ami az erősebb drogokra rávezető szerepét illeti, az azonban inkább sztereotíp aggály, semmint megalapozott. Voltak ez ügyben vizsgálatok, és érdekes módon azt találták, hogy az egyszeri cigizőből (szokványos cigi) nagyobb eséllyel lesz kemény drogos, mint abból, aki néha-néha vesz magához egy "spanglit". Persze van olyan is, aki fűvel kezdi, aztán továbbmegy, mint pl. akivel beszéltél, de messze nem az összes fogyasztó ilyen.

Itt is létezik a "kulturált fogyasztás" fogalma, és itt is ugyanúgy helyet kap a józan és a mértékletes hozzáállás, mint az alkoholnál: elvégre majd' mindenki megiszik egy jó bort valami ünnepi alkalommal, vagy egy pezsgőt újévkor, de mégsem lesz mindenkiből kocsmában rajcsúrozó alkesz.

Ugyanez a helyzet a fűvel is.


Ami a kérdésedet illeti, ha elolvasod az eredeti kérdésem teljes kifejtését, ott máris találhatsz rá választ, az eddigi kommentjeimben pedig szintúgy. Igazából nem tudom, mi olyat írhatnék még, amit nem írtam le már eddig is, úgymint:

- feketepiac, maffia-befolyás visszaszorítása

- állami kontroll = 1.) minőségellenőrzés, tehát biztonságosabbá, veszélytelenebbé válhat a folyamat, 2.) tekintélyes plusz bevétel az államnak, ami egy az egyben mehetne pl. az egészségügybe

- ezzel együtt kiváló indok lenne arra is, hogy miért is kell a magukat tönkretevőknek (ide sorolva egyben a láncdohányosokat és alkoholistákat is) maguknak fizetniük a kórházi ellátásukat, ha a szenvedélyük káros hatásai miatt kerülnek oda


Mellesleg jómagam továbbra sem élek semmi ilyesmivel, nem tudom, miért hiszi ezt mindenki. Csak az említett ésszerűségi indokok miatt foglalkoztat a kérdés, meg mert tényleg nem értem, hogy miért kell azokat is kriminalizálni, akik tényleg az említett "kulturált fogyasztó" kategóriába tartoznak.

2010. jan. 29. 20:42
 44/74 anonim ***** válasza:

"Ami azonban konkrétan a füvet illeti, a rászokás ott egy érdekes kérdés abban az értelemben, hogy csak akkor szokik rá az ember, ha rá akar "


Piánál ugyan így van, nem tudom mit okoskodsz annyit.

2010. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:

Na akkor szépen sorban.

15:01: Így van, szigorúan 18 év felett, ebben nincs is vita.

15:18: Dobj egy mailt, ide: andrsferencz@gmail.com. Igaz mostanában nem nagyon lesz ünnepnap, de megpróbálhatsz elverni. Tér- és időkoordinátákat várok. De egyébként ez sokat elárul a vitakultúrátokról. Kicsit primitív vagy. Nem baj, locsold magadba a kannásbort, az legalább kulturálisan elfogadott önpusztítás.

15:19: "A cigit (...) betiltanám ha lenne rá lehetőségem..."

Megint nem értem. Miért gondolod, hogy dönthetsz mások helyett. Majd ők eldöntik akarnak dohányozni-e vagy sem.

"sőt, még annak is káros lehet, aki nem is szív (passzív dohányzás)"

Azt a dohányost, aki nincs tekintettel a nemdohányosokra meg meg kell büntetni, de ne azokat szivasd, akik tisztességesek és figyelnek a másikra.

"egy doboz sörnek is kellemes, lazító hatása van, és ezért sincsen értelme bevezetni mégegy drogot"

Ez a te véleményed. És aki nem szereti az alkoholt? Vagy akik allergiásak az alkoholra? Miért akarsz folyton mások helyett dönteni? Miért akarsz beleszólni a magánéletükbe? Ez legalább annyira undorító, mint a holokauszt tagadás tiltása.

16:38: Gratulálok, ritka, hogy ilyen sokáig képes egy élőlény agy nélkül vegetálni.

19:03: Egyrészt teljes mértékben el vagy tájolódva a fű veszélyességét illetően. Másrészt miért egy ember példáját általánosítod? Hány olyan alkoholistáról lehet tudni, akiknek az egész életük ráment a piálásra. Ettől függetlenül kiakadnék, ha nem ihatnék meg fűnyírás után egy pofa sört az ilyen szerencsétlenek miatt.

"miért akarják egyesek elérni a könnyű drogok legalizációját?(ha nem okoz függőséget, akkor le tudtok róla mondani, nem?)"

Júj, ez de otromba volt. Most gondolkodj szépen, hány dolog van, ami nem alakít ki függőséget, de felidegesítenéd magad rajta, ha holnaptól le kéne róla mondanod. Zenehallgatás, valamilyen sport, neadjisten könyvek olvasása. Le tudunk róla mondani, csak nem akarunk. (Igaz én most fogadatlan prókátor vagy, nem szeretem a füvet, de nem döntsétek már el mások helyett, hogy miről kéne lemondaniuk. Ez kb. olyan, mintha az anális szexet tiltanátok, mert viszonylag alacsony hatásfokkal eredményeznek terhességet.)

2010. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 A kérdező kommentje:

21:14 - Csak reagáltam az elhangzottakra, és azzal kapcsolatban fontosnak láttam kiemelni ezt a részletet. Nem tudom, mi bajod ezzel.

Mellesleg ez is (hogy az alkohol is ilyen) remekül rávilágít arra, hogy a fű is ugyanaz a kategória, és épp ezért ugyanúgy lehetne legális.

2010. jan. 29. 21:46
 47/74 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból tehát még nem is olyan veszélyes, mint a másik kettő, mivel könnyebb úgy NEMet mondani, hogy a tested sem sóvárog utána, mint úgy, hogy közben reszketsz pl. a nikotinhiánytól.


Én nem reszketek a nikotinhiánytól.(Sosem cigizek) :)

Egyébként arra szerettem volna kilyukadni, hogy a könnyűdrogok élettani hatása nem olyan nagyon vészes, de mivel a fiatalok használják/nák főként, ők meg a mértéket nem nagyon ismerik. Most vagy többet iszik/szív belőle vagy vált erősebbre. Azt ki lehet jelenteni, hogy fiatalok körében kulturált fogyasztás nem létezik. Kb úgy tudnám párhuzamba állítani, mint sör-könnyű drog, aki iszik, az is így kezdi. Aztán ha már mélyebben van, akkor abszint-keménydrog. De viszont a keményebb drogok élettani hatása már sokkal veszélyesebb, mint bármilyen alkoholé. A 18-as karika meg tujátok mit ér..


Azt meg nem hiszem, hogy a feketepiac a legalizálás hatására megszűnne. TB-be menne egy százaléka, adók, ellenőrzés. Minimum árduplázódás lenne.

2010. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
21:42: Én meg azt nem értem, hogy miért nem lehet ittasan vezetni? Magamba öntök néhány pohár vodkát/whiskeyt, még nincs semmi gondom, de taxit kell hívnom vagy buszra kell szállnom, hogy hazamenjek. Lehetne legalizálni az ittas vezetést is.
2010. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:

"miért akarják egyesek elérni a könnyű drogok legalizációját?(ha nem okoz függőséget, akkor le tudtok róla mondani, nem?)"

Júj, ez de otromba volt. Most gondolkodj szépen, hány dolog van, ami nem alakít ki függőséget, de felidegesítenéd magad rajta, ha holnaptól le kéne róla mondanod. Zenehallgatás, valamilyen sport, neadjisten könyvek olvasása. Le tudunk róla mondani, csak nem akarunk.


Ez egy illegális tevékenység ma Magyarországon, mégsem bírjá(to)k ki, hogy ne hódoljatok neki. Innentől kezdve ez a szemeben függőség.


Egyébként a sport és a drogok egészségre/tudatra gyakorolt hatása merőben eltér.

2010. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
Ja és hogy miért pont azt a példát írtam? Mert még nem találkoztam olyannal, aki a könnyűdrognál megállt volna és ésszerűen használná.
2010. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!