Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az állam miért nem tiltja be...

Az állam miért nem tiltja be az alkohol, és dohány termékek forgalmazását?

Figyelt kérdés
Miért nem teszik büntethetővé a tartást, és átadást?
2011. szept. 5. 15:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát mert sok áfa van belőle.
2011. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Mert gyarlók és kell nekik a belőle származó pénz.


Amúgy nem lehetne betiltani, itthon én is simán összedobok gyümölcsből alkoholt, de dohányt is tuti lehetne otthon rejtetten termeszteni, ha már a szocializmusban megcsinálták a nagy ültetvényeket.

2011. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Alkohollal mi bajod van? :D
2011. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor nem maradna a nőkön kívül káros szenvedély...
2011. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

volt már ilyen, igaz nem nálunk.

úgy hívták, hogy szesztilalom.

olvass kicsit utána, elég érdekes eredménye lett...

2011. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
még hogy azért nem tiltják be, mert sok pénzt hoz? több pénzt visz el az elvonó kúrák meg gyógyítások.
2011. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Alkoholt fiatal koromban ittam, aztán folyamatosan hanyagolni kezdtem. Láttam, hogy mit tesz emberekkel, hosszú, és rövidtávon egyaránt. Szerintem a rövidtávú hatás is elszomorító. Rövidtávon becsiccsentve megszabadít olyan gátlásoktól is amitől nem kéne. Magyarán az emberek 90%-a ignoráns egoista okoskodó mindent jobban tudó, nagypofájú, mozgáskoordinációra sem képes tajparaszt lesz.

Tehát úgy 5-6 éve eldöntöttem, hogy nem fogom egy ilyen szerrel szennyezni magam. A reakciók számomra elképesztőek voltak, ha kínálnak alkoholos italokkal, és nem fogadom el, kinéznek engem.. Nem értik, hogy egy középkorú normális férfi miért ellenzi az alkoholt, és miért nem iszik velük az egészségükre.. Hogy szilveszterkor miért almalével koccint, és hogy a sörözőben csocsó mellett miért nem iszik meg velük pár sört. Szomorú, hogy egyáltalán magyarázkodnom kell..


S egyszerűen nem értem, hogy miért nem tiltották be. Iszonyatosan káros, károsabb mint némelyik másik illegális szer.

Sok alkoholistát láttam már, betegen, agresszívan, munkára képtelenül.


Tényleg több pénzt hoz az adója, mint amennyit elvisz egészségügyben, és egyéb járulékos költségekben(társadalmi károk, stb)?

2011. szept. 5. 15:54
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Te nagyon marha! Nincs még elég dolog fölöslegesen betiltva?
2011. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne általánosítsunk, én pl. mindig tudom hol a határ, sose iszok annyit, hogy arrogáns bunkó legyek. Kéthetente egyszer elmegyünk a többiekkel inni és ennyi. Kell az a szórakozás. Hülyeség lenne betiltani. Mindenhol van határ, csak tudni kell, hogy hol és hogy nem szabad átlépni!
2011. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
39%

"még hogy azért nem tiltják be, mert sok pénzt hoz? több pénzt visz el az elvonó kúrák meg gyógyítások."


Soha ne hazudj! Hiteltelenné tesz.

2011. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!