Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az állam miért nem tiltja be...

Az állam miért nem tiltja be az alkohol, és dohány termékek forgalmazását?

Figyelt kérdés
Miért nem teszik büntethetővé a tartást, és átadást?
2011. szept. 5. 15:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Az önpusztításhoz semmi köze ne legyen az államnak. Az én testem, azt csinálok vele, amit akarok (persze amíg ezzel másnak nem ártok).
2011. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

"Az önpusztításhoz semmi köze ne legyen az államnak. Az én testem, azt csinálok vele, amit akarok (persze amíg ezzel másnak nem ártok)."


azért ez így nem éppen pontos.

az egészségügyi és szociális rendszerhez (még jelenleg) akkor is jogod van, ha magadat teszed tönkre. ebből a szempontból van némi joga állambácsinak bizonyos magatartási módokat tiltani/szankcionálni.

2011. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

16:09:

A földön élek, és Te a hiányos tudásoddal? :)


"a gyógyászatban a XIX. század második felében kapott szerepet. A kokacserjéből előállított alkaloidot szinte minden előrehaladott betegség kezelésében alkalmazták nyugtatóként és erősítőszerként, sőt Sigmund Freud is használta terápiái részeként, és a saját állapotának javítására néhány évig."


"A cannabis a második számú leggyakrabban használt gyógyszer maradt 1901-ig, amikor is a sokak szerint károsabb aszpirin vette át a helyét. 1850-től 1937-ig a hivatalos amerikai gyógyszerkönyv szerint a cannabist több, mint 100-féle különböző betegség elsődleges gyógyszereként alkalmazták."

2011. szept. 5. 16:24
 24/36 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hülye, ezekről tudok. De nézd már meg a dátumokat, már nagyon sok éve nem alkalmazzák! Pont azért mert simán rászoknának az emberek!
2011. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
ÉS? A vicodinra, codeinre, xanaxra, rivotrilra, aszpirinre nem szoknak rá? Vagy mi? Nem értelek. De ez amúgy is teljesen off téma a kérdéshez képest. Hanyagoljuk.
2011. szept. 5. 16:28
 26/36 anonim ***** válasza:
Az amerikaiak egyszer már próbálkoztak az alkohol tilalommal, de csak annyit értek el vele, hogy megerősödött a maffia. Ez a célod?
2011. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Normális ember nem szokik rá! A lényeg: tudni kell hol a határ és akkor nem kell itt pattogni, hogy jaj de káros!
2011. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Az alkohol nem káros. Akik nem tudjákmegérteni, hogyan kell fogyasztani, azokra az. Ha betiltanák, súlyosan sértenék azoknak az embereknek a szabadsághoz való jogát, akik viszont nem hajlamosak az alkohol-függőségre, és tudják hol a határ. Ne akarj Istent játszani, és az állam se akarjon! Az embereknek szüksége van alkoholra, akinek meg nem az nem iszik, ennyi. Ne akard te csak mások életét megkeseríteni, ők sem kötöznek le téged, és töltik beléd erővel, ugye, hogy így van? Kölcsönös tolerancia és elfogadás, ennyi a lényeg.

Az utcán randalírozó, hangoskodó részegeket meg lehetne kicsit jobban kézben tartani, büntetni. Olyat is lehetne, hogy akinek volt már alkohol hatása alatt bármilyen agresszív cselekménye, azt eltiltani az alhol fogyasztástól, és ez esetben már akkor is bűncselekményt követne el, ha csak iszik.

De a sok idióta miatt ne akarj már mindenki mással kibaxni. Hadd ne legyek már felelős mások hülyessége miatt, és hadd igyam már meg a sörömet, boromat a szabadidőmben mikor nem dolgozok, nem vezetek.

Igen, alkohol nélkül is lehet szórakozni. Ahogy gyalog is lehet közlekedni, óvszer nélkül és fogamzásgátló szerek nélkül is lehet dugni, tv, net nélkül is lehet élni stb. Az alkohol viszont oldja a gátlásokat, azokat is, amik viszont visszafognak sok embert a szórakozásban. Én pl. el sem tudnám képzelni magam, hogy úgy bulizzak, hogy nem iszok semmit. Ennek ellenére soha nem kötöttem bele senkibe, nem vertem meg senkit, nem bunkóztam senkivel részegen. Viszont könnyebben el tudok úgy lazulni, és jobban érzem úgy magam én is és a könyzetemben élők is, márcsak azért is mert szórakoztatóbb vagyok én is és ők is.

Amióta ember létezik, azóta alkohol is van. Minden emberi civilizáció, kultúra része. Jézus és tanítványai, családja, rokonai is ittak bort. Ha bajuk lehetett volna tőle, Jézus sem ívott volna velük, hanem figyelmezetette volna őket, hogy ezt nem szabad.


Én tolerálom, hogy antialkoholista vagy, légyszíves te is toleráld azt, hogy én meg nem vagyok olyan mint te, és ne szólj bele az én dolgomba, jobban tudom én, hogy én nekem mi a jó. Hogy neked mi a jó azt meg te tudod jobban, ezért nem szólok bele én a te dolgodba.


Amerikában egyszer volt szesztilalom. Az emberek akkoris megvették az alkohols italokat, csak feketén. Erdemény? Megerősödött a szervezett bűnözés, utána már hiába engedelyezték. Amikor egyszer a bűnöző elemeke összejönnek, meg kialakulnak a kapcsolati rendszerek, utana azok már meg is maradnak, csak találnak maguknak más lehetőséget. Ha szesztilalom lenne, és is megvenném feketén a szeszt, és a legtöbb ember szintén. Bele is bukhatna a kormány. Sőt, bele is bukna, ha nem azonnal, akkor a választásokkor. Teljesen kizárt, hogy olyan pártra szavazzak, ami szesztilalmat vezetne be, akármennyire is egyetértenék velük más vonatkozásban.

2011. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 doboszoli ***** válasza:

Mert kitűnő lehetőség az egekig adóztatni, természetesen "az állampolgárok egészsége védelmében".

Jól is hangzik, pénz is jön, van aki el is hiszi.

2011. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"Szórakozni alkohol/dohány/és kábszer nélkül is lehet. Nem?"


Nem.

2011. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!