Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz, hogy 20%-kal emelik a...

Igaz, hogy 20%-kal emelik a dohány és az alkohol árát?

Figyelt kérdés
Egy ismerőstől hallottam, remélem csak egy csúnya vicc!!!!
2009. febr. 22. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Változik az ÁFA és változik a jövedéki adó is. Így ezek összessége kiadhat akár 20%-os mértékű növekedést is. A dohány és az alkohol közvetlen ára azonban változatlan marad, tehát nem a nyersdohány árának változása miatt, vagy a dohánygyár áremelése miatt lesz akár 20%-kal is több a dohány, hanem azért, mert az adóterhei megváltoznak a terméknek.


Nem rémhír, bár szerintem kicsit eltúlzott. Inkább 15% körüli összeg lesz a reális.

2009. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez jó ötlet. Ha nem kell a drága bagó és pia akkor szokjál le róla! (tudom, hogy le fognak pontozni) ;)
2009. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
az a baj h.ezzel együtt sok más is drágul,nemcsak a pia meg a bagó:-(
2009. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Tavaly az a rémhír terjedt, hogy január 1.-től 1000 ft-tal emelkedik. Nem emelkedett. Ez mondjuk valamivel valószínűbbnek tűnik, de én már nem tudom, mi igaz, és mi nem...
2009. febr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
88%
2008 december felé már mindig azt mondták, hogy 2009 január valahanyadikától már 1200 + lesz a cigi ára, és a pia még sokkal sokkal több lesz. már túlvagyunk januáron, és az árak még mindig megse mozdultak. Ezt szerintem már nagyon sokan észrevették
2009. febr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez is csak egy hülye pánikolás megint.

Mindig van egy rakás szerencsétlen, aki beeszi a különböző rémhíreket. Néha az ismerőseinek, néha meg a tévének. Mikor meg egymásnak mondják, akkor mire 10 emberrel odébb lesz a hír, már a gyíkból is sárkány lesz.


Igen, valószínűleg emelni fogják. De nem biztos.


Mellesleg én is remélem, hogy emelik. Inkább azt emeljék akár a 10X-esére is, mint a kenyeret vagy a tejet.

A sok bagós meg alkoholista majd leszokik. Vagy beledöglik. Bánom én, mi lesz velük?! Minél hamarabb beledöglenek, annál kevesebbe kerül az eü ellátásuk.

2009. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval!
2009. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

Igaz, csak nem tudni, hogy mikor fogják, de nyugodj meg fogják. amikor én kezdtem (2000) 200 Ft volt egy doboz, most 635. Szerintem ez félévente van 20% ha úgy számoljuk.

To:

2009-02-22 13:54 & 2009-02-22 21:42

1 részt, ha már ilyen előrelátó vagy a lepontozásban akkor: ha nem kell a curvadrága benzin akkor járjál gyalog vagy busszal.(a példa példaérékű nem kell ostobán benyögni, hogy hö-hö én amúgyis azzal járok. ha így van transzponáld megfelelőképp, vond le az analógiát)

Ez mondjuk tuskó hozzáállásra tuskó válasz de precíz, mert egyből kiderül, hogy kéne a curvadrága benzin, csak olcsón a jó minőségű.

2. részt hihetetlen, hogy ti vagytok azok akik egy az egyben elhiszitek, hogy ANYAGI hasznotok lenne abból (sőt bármivel is jobb lenne) , ha nem lennének adócsalók, drogosok, alkoholisták, dohányosok, ingyenélők....

Nem kapnátok ti egy nagy lóf@szt se! ami haszon ebből lenne az (IS) a jóóóól kitömött zsebekbe vándorolna.

Támogassátok a szegény rászoruló multimilliárdosokat.

2010. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!