Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy 22 órától...

Miért van az hogy 22 órától 06 óráig nem lehet egyes Városokban alkohol tartalmú italt vásárolni?

Figyelt kérdés
Ma este 22 kor voltam a Barcikai Tescoban és egy nem olcsó minőségi bort akartam vásárolni ajándékozás céljából de sajnos a pénztáros nem adta ki arra hivatkozva hogy 22 órától nem adhatnak ki semmilyen alkohol tartalmú italt.Most ezzel a törvénnyel mit akarnak elérni vagy mire jó és miért nem hétvégén pénteken meg szombaton érvényes ez a szabály.Ha nagyon kell a pia akkor 10 óra előtt pár perccel megveszi az éjszakára szánt italt akkor nem sokat érnek vele vagy nem erre megy ki a dolog?
2011. szept. 13. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
2011. szept. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jó neked, svédországban hétvégén három óra után nem lehet vásárólni, még hozzá k-rva drága, és 20 éves kell lenni.
2011. szept. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy nem minden üzletet bojkottálnak ezzel. Sok nonstopban a belvárosban lehet kapni piát este 10 után is. Gondolom azt akarnák ezzel elérni, hogy a hangoskodó fiatalból egyes területeken kevesebb legyen, de annyit ér ez mint halottnak a csók. Semmit!

Ez engem is idegesít amúgy! Ha délutános vagyok, hazafele jövet már nem is tudok egy üveg sört se venni azokban az üzletekben amik útba esnek. Tennem kell egy kitérőt. Akkor volt ez igazán bosszantó, mikor még nem tudtam, hol lehet olyankor is vásárolni.

2011. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Idéznék abból amit Kolopele linkelt, és amivel maximálisan egyetértek:


"Sokkal érdemesebb lenne elgondolkodni azon, hogy esetleg a dorbézoló fiatalságot is jobban nyugalomra intené, ha néha elsétálna mellettük egy-egy rendőr, aki a nagy ricsajt hallva szépen rápirít az üvöltözőkre. Garantáltan kevesebben kiabálnának részegen, ha másnap egy vaskos büntetéssel ébrednének a farmerjük zsebében, aki pedig valóban kultúrált iszogatást szeretne pedig gond nélkül vásárolhatna magának alkoholt bármikor."

2011. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Mit értesz kulturált iszogatás alatt? Mert ha csak szeretnél egy sört meginni hazafele menet, az nem iszogatás, csak szomjas vagy. Ez valóban nem lenne probléma. A gond pont az iszogatókkal van, akik nem tudják hol a határ, és ennek a környéken aludni vágyók isszák meg a levét. A rendőri jelenlét nem volna rossz, de nem állhat minden üzlet előtt egy rendőr, aki követi az alkohol vásárlókat, amíg nem kerülnek bírságolható állapotba. Tehát bizonyos szempontból jó, más szempontból pedig nem jó ez az intézkedés. Bocsásd meg nekem kedves Ebcsont ha én egyetértek vele, mivel soha nem iszom alkoholt, ellenben semmi bajom az olyanokkal akik egy sört alkalmanként legurítanak.
2011. szept. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Mert ha csak szeretnél egy sört meginni hazafele menet, az nem iszogatás, csak szomjas vagy"

Ugyan az mint én mikor venni akartam bort.Nem bulizni sőt még inni se akartam mégse adták ki hiába ajándéknak szántam.A rendőr meg nem rossz ötlet bár mikor a Tesco előtt 10 fiatal ült kannás borral a kezében a rendőrautó simán elment mellettük pedig lehetett látni hogy nem kólás üveg van a kezükben mégse foglalkoztak vele.Ennyit a rendőrökről.Az alkoholt meg bárhol megvehetik sőt egy buliba tartó fiatalnak hamarabb kiadják a piát mint nekem aki munkából jön haza :(

2011. szept. 14. 00:49
 7/9 anonim ***** válasza:

"A rendőr meg nem rossz ötlet bár mikor a Tesco előtt 10 fiatal ült kannás borral a kezében a rendőrautó simán elment mellettük pedig lehetett látni hogy nem kólás üveg van a kezükben mégse foglalkoztak vele.Ennyit a rendőrökről."


nem, ennyit rólad.

a Tesco előtti terület magánterület. a Tesco saját telke. nem érvényes rá a közterületen tilos alkoholt fogyasztani szabály. rendőr ott gyakorlatilag csak akkor intézkedhet, ha a Tesco konkrétan kéri azt, vagy ha folyamatban lévő vagy befejezett bűncselekményt lát.

2011. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kolopele. Hogy a hangoskodó, randalírozó fiatalokat picit visszafogják, ahhoz nem szükséges több rendőr kivezénylése. Egy jó ideje már érzékelhető, hogy több rendőr van az utcán, ők ezt a feladatot is el tudnák látni, ha felhatalmaznák őket erre. Sőt, túlmegyek ezen, a cél elérése végett, mégcsak durvának sem kellene lenniük. Egyszerűen csak tájékoztatni kellene a fiatalokat, hogy viselkedésükkel szabályt szegnek, közterületen tilos az alkoholfogyasztás és a hangoskodás, úgyhogy tegyék el az alkoholt és vegyék lejjebb a hangerőt. Na, lesznek akik visszadumálnak, azokat meg kell büntetni, ha szükséges, be kell vinni őket az őrszobára is. A legtöbbje amúgy meg alapból megértené a rendőrt, és semmilyen intézkedésre nem is lenne szükség. Ha gyakran találkoznak intézkedő (figyelmeztető vagy szükség esetéen akár büntető) rendőrökkel, visszaszorulna teljesen ez az antiszociális magatartás. Ettől még ihatnának, jól érezhetnék magukat, csak kicsit tudnák hol a határ, hogy rajtuk kívűl mások is vannak. Ez érne valamit, az a szabályozás ami most van, az viszont nem jó semmire.
2011. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Örülök neki, legalább kevesebb részeg lesz az utcákon.
2011. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!