Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki kézzel-lábbal tiltakozik...

Aki kézzel-lábbal tiltakozik a könnyű drogok legalizációja ellen, az miért nem küzd kézzel-lábbal a cigi és az alkohol betiltásáért is?

Figyelt kérdés

Mert ezek bizony ugyanabba a kategóriába esnek. Aki részegen és füstölve veri az asztalt, hogy cigi meg pia legyen, de drog ne, mert "nem akar szétszívott fejű barmokat látni minden sarkon", az ugyanolyan, mint ama bizonyos pap bácsi a vízzel meg a borral.


Csak azt nem értem, hogy az érintettek ezt miért nem veszik észre saját maguktól. Amikor pedig itt a net, és pillanatok alatt utánanézhet bárki a ténykenek - vagyis hogy az alkohol és a cigi milyen SOKKAL károsabb és veszélyesebb, mint a könnyű drogok. Ez tény, kérem szépen, sokszorosan igazolva van, vizsgálva és alátámasztva, megindokolva és dokumentálva, ahogy kell, tagadni nem lehet. Illetve lehet, csak nem érdemes.


Mégis, füstölni meg piálni lehet.


Mi több, hiába kapható cigi meg pia szinte mindenütt, MÉGSE füstöl és iszik mindenki.


Emellett valahogy arról is megfeledkeznek mindig a legalizáció ellenzői, hogy a legalizáció hiánya igazából egyetlen dologra jó: fenntartja a drogmaffiát és a feketepiacot. Mert aki mindenképp be akar szívni, az mindenképp beszerzi az anyagot, tiltás ide vagy oda - ha viszont tiltva van, akkor nem az államhoz kerül a pénze (majd onnan pl. az egészségügybe), hanem bűnöző körökhöz.

Ezzel szemben ha nem lenne tiltás és ennek is meglenne az ellenőrzött forgalmazó rendszere, a maffia máris elveszítene egy jelentős területet.


Ezt jól lehetett látni az USÁban is a múlt század elején, a szesztilalom idején: soha jobban nem virágzott a maffia, mint akkor. Éppen ezért nem is célszerű ténylegesen betiltani a cigit meg a piát...

...és ugyanígy a könnyű drogokat sem, de ez utóbbit már sokan nem akarják belátni valamiért.


Pedig mindezek tények. Mégis, rengetegen egyszerűen nem akarják tudomásul venni őket. Miért?


2010. jan. 29. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:

14:32: Félre ne érts, elfogadom és tiszteletben is tartom a véleményed. Ha annyit mondtál volna, hogy szerinted napi egy rakéta károsabb, mint egy cigi vagy egy üveg sör, akkor azt mondom, ez már vitaalap. Nekem azzal volt bajom, hogy te ezt úgy adtad közre, hogy ne is próbáljunk vitatkozni, mert... Én mindössze a (nemlétező) "mert" után következőkre lettem volna kíváncsi. Hogy neked miért lehet, nekünk pedig miért nem lehet?

Hogy a témához is írjak: lehet, hogy tartalmaznak vitaminokat, de ugye nem ezért isszuk őket :) Az kétségtelen tény, hogy az ereknek a vörösbor kifejezetten jót tesz. De akkor ott van a cigaretta, ami fizikailag erősen romboló hatású, viszont a pszichológiai előnyei miatt sokan élvezettel fogyasztják. Pont ez a helyzet a fűvel is. Bár én nem szívom, mert nekem igazából nem adott semmi pluszt, nem akarom elvenni senkitől a lehetőséget, hogy a nyugtató, kedélyjavító hatását kiélvezzék.

2010. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
67%

A 18 éven aluliaknak bizony tilos a cigi meg a pia is,

Már pedig a legtöbb 16-17 éves ,azok közül aki hőbörög a drogok legalizálása mellett(a többi a termesztő és terjesztők),úgyhogy kár a gőzért,mégha engedélyeznék is,18 év alatt tilos lenne,mint a többi.

2010. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
51%
Mert inni szeretek és nagyobb élvezetet nyújt mint a fű.
2010. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy meg a drogosokat utálom, mert a hippikre emlékeztetnek. Különösen a füvesek. Azt miért nem lehet bevezetni, hogy legális legyen őket legalább ünnepnapokon elverni? XD
2010. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
100%

14:51 A cigit elfelejtettem, azt az egyet betiltanám ha lenne rá lehetőségem (dohányzom, naponta egy szál cigit szívok). Ez az egy dolog aminek semmilyen pozitív hatásan nincs az ég világon semmire, sőt, még annak is káros lehet, aki nem is szív (passzív dohányzás).

Ami a füvet illeti, én úgy gondolom (pontosabban tapasztalom magamon), hogy egy doboz sörnek is kellemes, lazító hatása van (mondjuk 4,5-5 alc%-al), és ezért sincsen értelme bevezetni mégegy drogot.

2010. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
67%
Igazad van abban, hogy a pia és a cigi károsabbak, mint a könnyűdrogok, de ez nem jelenti azt, hogy legalizálni kéne azokat is. Én abbahagytam a cigit, pedig 23 évig füstöltem. Győzött a józan ész! Kellemetlen dolog tüdőrákban elpatkolni. Pia hetente 1x.
2010. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
Látod, ezért utálom az összes nyomi drogost! Az egész ország itt áll a szakadék szélén anyagilag, de főleg morálisan, etikailag, de neked, szívott agyú zombi, a drog a legfontosabb kérdés, meg hogy szívhass...Ez a legnagyobb problémád? Látod ezért utálom a fajtádat. Trash.
2010. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 A kérdező kommentje:

15:33 - "Győzött a józan ész". Igen, pontosan ez a kulcskifejezés, és őszintén gratulálok neked, hogy le tudtad tenni! :)

És éppen ezt fejtegettem én is, eddig is: tiltani nem érdemes, mert jön a maffia és a feketepiac. Azért kell legalizálni, hogy ezeket visszaszorítsuk - mellette pedig gőzerővel dolgozni a tudatosság és a _JÓZAN ÉSZ_ kinevelésén és fejlesztésén, hogy a lehető legkevesebben éljenek az ilyen szerekkel. Vagy ha mégis, akkor is csak mértékkel és kulturáltan.



16:38 - Való igaz, főleg, ami morális és etikai részt illeti, amint azt magad is remekül szemlélteted. Ha ennyire szíveden viseled ezeket a problémákat, miért nem teszel is valamit ellenük? Kezdetnek például elolvashatnád legalább a kérdés kifejtését, valamint az eddigi kommentjeimet; ezzel máris tettél a morális és az etikai helyzet javításáért, mivel ezzel máris megtiszteltél engem azzal, hogy legalább megismerkedsz a nézeteimmel, meglátásaimmal, mielőtt reagálsz azokra.

Aztán, ha már úgy döntöttél, hogy reagálsz is rájuk, azt akkor egyben tehetnéd civilizált, értelmes emberhez méltó módon, sértegetés helyett pedig reagálhatnál az elhangzott felvetésekre a sajátjaiddal, elmondhatnád, mi miért nem jó szerinted, és hogy lehetne jobb. Ezzel megint csak sokat tennél a morális és az etikai helyzet érdekében, mivel nyomban tanúságot is tennél róla, hogy ezek VALÓBAN fontosak számodra, és ennek szellemében is nyilatkozol.

Mi több, így menet közben még arra is rájöhetnél, hogy ami első felindulásodban az ujjaidra jött, azzal nem csak hogy semmit nem érsz el, de még saját magadnak is ártasz vele, mert olyan képet festesz magadról, mintha azon túl, hogy "drog" és "legalizáció" SEMMI mást nem fogtál volna fel az egész kérdésből, és csak az előítéleteidet vetíted ki ahelyett, hogy a valósággal foglalkoznál. Ezzel pedig sajnos épphogy komolyan rontod az etikai és morális helyzetet, mert ez se nem etikus, se nem morális viselkedés.

Hát jó ez neked?

2010. jan. 29. 18:18
 39/74 A kérdező kommentje:

15:01-nek pedig ezennel átnyújtom az Első Igazi Ellenérv Értelem Nagydíját. :) Köszönöm, hogy megmutattad a többieknek, hogyan kell civilizáltan beszélni erről a témáról.

Maximális és őszinte tiszteletem.


Amit ugyanis írsz, abban valóban sok igazság van, és a 18 év alatti változatlan tiltás valóban nagyban elvehetné az egész legalizálás élét (persze 18 fölött is vannak azért még páran, de tény, hogy az alattuk lévő a fő csoport), ezért ezen a részén komolyan kellene még agyalni a dolognak.


Mégegyszer köszönetem a válaszodért! :) Mindig üdítő értelmes gondolatok fényét látni a sötétségben. :)

2010. jan. 29. 18:23
 40/74 A kérdező kommentje:

15:19 - Baj csak az, hogy a cigi tiltása is csak tovább bővítené a maffia hatáskörét. Akik már ráálltak, nem fognak leállni róla, tehát lesz kereslet továbbra is - a fiatalok pedig továbbra is egymásnak adják tovább azt a hülye nézetet, miszerint cigizni "menő" és attól lesznek "nagyfiúk/-lányok", tehát ettől nem halna ki a folyamatos érdeklődés a cigi iránt, sajnos. (Pedig de jó lenne!)


Tényleg az a legnagyobb baj ezeknek a tiltásával, hogy mind csak az alvilágot erősítik hihetetlen mértékben, plusz még az amúgyis szerencsétlen fogyasztókat is még rosszabb helyzetbe juttatná, mert egy dolog a boltban vásárolni, bolti árakon (legyen az mégoly drága is) és egy másik alvilági alakoktól, alvilági áron (ami mindig még sokkal drágább, épp ez a lényege) és alvilági rizikókkal (sose tudhatja az ember, honnan is jött az áru, hogyan készült, mi van benne, nincs ellenőrizve, stb. - még veszedelmesebb a cucc, mint amilyen önmagában lenne).


Leginkább ezért mondom azt, hogy az értelmes és józan mérlegelésre neveléssel karöltve járó legalizáció a legjobb megoldás: mert kiveszi a forgalmat az alvilág kezéből és állami ellenőrzés alá helyezi.


Az pedig határozottan jó ötlet volt egy korábbi kommentelőtől, hogy aki viszont él a lehetőséggel és tényleg tönkre akarja tenni magát, annak az egészségügyi ellátását is saját magának kell állnia, elvégre maga tette tönkre magát, fizesse hát a kúrát is maga.

2010. jan. 29. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!