Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A JOBBIK pártiak miért ilyenek?

X. Maté kérdése:

A JOBBIK pártiak miért ilyenek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a JOBBIK támogatói, olyan szinten hisznek a párt igazába, mintha csak a führer parancsait követnék. Belinkelnek olyan cikket, hogy nem cigányoztak, hanem zsidóztak és akkor most állításuk szerint nagyon okosan, toleránsan viselkedtek. Ők nem rasszisták, ők teljesen tiszták, ők azt istenek lassan sokak szerint, ami szerintem ostobaság! Értelmes érveket tudtok mondani, hogy miért ragaszkodtok egy szélsőjobbos párthoz? (Bár nem is tudom, hogy érdemes-e megkérdezni, biztos ilyen emberek döntöttek az olyan dolgokba, amik ide sodorták az országot)
2010. jan. 22. 17:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 A kérdező kommentje:

Jah igen még 1 példa eszembe jutott.

Amikor valaki at mondta, hogy fasszista párt a jobbik, meg a történelem ismétli önmagát. (Hitler) Ekkor egy bályos JOBBIK-os hát, hogy milyen werhmacht serege volt a németeknek, meg hogy ők milyen becsületesek voltak...

:S Remélem az is csak viccnek szánta.

2010. jan. 22. 17:18
 2/82 anonim ***** válasza:
87%
Nem szélsőjobboldali az ő politikájuk, viszont sok Jobbik szavazó szélsőjobboldali. Ennyi az egész. A német katonák meg sokkal tisztességesebbek voltak mint mondjuk az oroszok... vagy amerika...atombomba ugye csak úgy... szóval erről ennyit.
2010. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
85%
Talán mert ez az egyetlen nemzeti érzelmű párt? Alapjában véve az összes parlamenti pártnak nemzetinek kellene lennie, nem pedig a külföldiek ill. kisebbségiek s*ggét kellene nyalni, hanem a normális adófizető polgárok érdekeit kellene képviselni. Na ez nincs meg se az MSZP-ben, sem a FIDESZ-ben, és ezt nyíltan kimutatják.
2010. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy gondolom, minden párt követői között vannak normálisak és fanatikusok is. A jobbikban is. Engem pl kimondottan zavarnak azok a jobbikosok, akik valóban rasszisták és valóban cigány/zsidóirtást akarnak, és valóban azt hiszik, hogy a jobbik is ezt akarja. Az ilyen elvakult emberekkel nem is igen lehet mit kezdeni, de mindenhol akad ilyen, csak épp másban szélsőségesek. Én elolvastam a jobbik programját, és azokkal a részekkel,melyek közvetlenül érintik az én életemet is, nagyon egyet értek, és úgy gondolom, fontosak annyira, hogy figyelmen kívül hagyjam a program azon részeit, melyek nem annyira tetszenek (pl az egyház "felemelése",vagy a hadseregszervezés kimondottan irritál). De inkább ezt választom, ha mellette tudom,hogy végre normális oktatást kaphatnak majd a gyerekek, hogy nem azok kapják majd a támogatásokat, akiknek fő életcéljuk a gyerekgyártás az állam és a mi nyakunkra(akár cigány,akár magyar), és az adóm nem erre fogják elfecsérelni. Szeretném, hogyha hasznos tagja vagyok a társadalomnak, dolgozom, adót fizetek, becsületes,tisztességes ember vagyok és ugyanilyen gyermekeket nevelek a társadalomnak, akkor jobban megbecsüljenek és támogassanak, mint azokat, akik ennek épp az ellenkezőjét teszik. Én ezért vagyok jobbikos...kiválasztottam a számomra legfontosabb területeket, és megvizsgáltam, melyik párt nyújt ezekre megoldást...és akár tetszik, akár nem, az én gondjaimat a jobbik tudja megoldani.
2010. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
77%

Nekem azért tetszik a párt programja,mert akar,mer a cigánybűnözés meg a megélhetési cigányszaporítás ellen tenni.

A mi kerületünk lakóinak nagy része cigány,közöttük élünk,mert kénytelenek vagyunk.Életveszélyben,mert minden nap történik környékbeli,ismerős,barát elleni támadás.Én még eddig megúsztam,hisztérikusan védelmező harci kutyával járok(mielőtt belekötne valaki,nem a tiltott fajta).

A kedves rendőrségünk sokszor nem is méltóztatik kijönni,közben verik a mellüket,hogy csökkent a kerületben a bűnözés.Ja,így könnyű!

Múltkor összeverték a téren egy szomszédomat a kátrányos helyzetű szegínyromákok.Én találtam rá.Felhívtam a rendőrséget,kértem,jöjjenek ki.Első kérdés:cigányok csinálták?Mondja az áldozat,hogy igen,választ továbbítottam.Rendőr:azonnal indulunk.2 éve folyamatosan jönnek,ezidő alatt nem értek ki két saroknyi távolságot,gyalog maximum 5 perc.

És sok hasonló eset történt.

Az eddigi kormányok nem nyúltak ehhez a kérdéshez,féltek,vagy nem akarták a szavazóikat elveszteni.Az MSZP is pontosan tudja,hogy lassan több a cigó,mint magyar,és ez sok,fillérekért megvehető szavazót jelent.

Rendet kell csinálni,mert ez így nem mehet tovább.

2010. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
18%

A Jobbikosok éppúgy hisznek Vonában,mint a Fideszesek OV-ben.

Bedőlnek a szépen hangzó programjuknak,de arra már nem veszik a fáradságot,hogy utána nézzenek,hogy azok miért nem valósíthatók meg.

Vitatkozni pedig nem lehet velük,mert minden érvet elutasítanak.

A jövő majd meggyőzi őket is.

2010. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
63%
náci kártyát sikerült a második sorodban egyből kijátszanod. ez már majdnem dobogós, de azért volt aki nálad hamarabb is "rátért a lényegre". gratulálok
2010. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
63%
Egyszerűen be kell látni, hogy radikálisan meg kell őket büntetni. Aki bántja a magyart, főleg ok nélkül azt fel kéne lógatni, úgy lenne jogos nem? Még épp hogy a Jobbik nem elég szélsőséges (sztem)
2010. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerű.

Ami most van, az nem fenntartható.

A Jobbik az okait is tudja és a megoldásokat is. Nem érdekelnek a kisebbségek, sem a feketeruhás vonulgatás, ha valaki élvezi csinálja, ha szüksége van az embereknek rá legyen.

De a gazdasági és társadalmi, szociális megoldások jók, illetve nincs jobb.

Ami pedig a lényeges, nincsenek elkötelezve, nem kell jelenteni a nagytőkének.

Ha sok ember nem lenne annyira már a név hallatán hogy Jobbik, elvarázsolva, talán megértené hogy nincs más lehetőség.

2010. jan. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:

14:18 - Holokauszt? Volt egy műsor is róla, egy volt német katona tisztel is csináltak riportot és nem bánta meg, amit tett, pedig végeztetett ki nem 1-2 embert... A német katonákról ennyit!


17:24 - Akkor miért mondják, hogy szélsőjobbos párt? :)


17:30 - Náci kártyát? Bocsi, de sajnos sok rossz tapasztalat és csak egy hasonlattal éltem, ha megengeded, remélem meg, ha nem az meg nem érdekel :)


17:31 - Fellógatni? Utazz vissza a középkorba... Egyébként itt üt ki a barbárság, a tolerancia teljes hiánya!


És egyet értek azzal, ha a kormány kedvezményeket ad a kisebbségnek, akkor mi miért ne kezeljük őket kicsit másképp, de ez csak 1 társadalmi csoportra vonatkozik, a cigányságra.

Itt egy link, ahol megtapsolták a cigány srácot :) Persze biztos nem beépített emberke volt, de mindegy, mert a cikk felháborított!


[link]

2010. jan. 22. 18:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!