Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazaáruló, aki jobb...

Miért hazaáruló, aki jobb életet szeretne?

Figyelt kérdés

Kitettem ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__6..


Kapásból jött egy privát üzenet, kimásolom:


"Még jó hogy elveszik, az összes hazaárulótól elvenném, nehogy már magyarnak mondják magukat, ha itt hagyják az országot a szarban"


Miért baj az, ha valaki nem országban gondolkodik, hanem családban? Én sza*ok a hazámra, de ki is mondom. Azt szeretném, ha nem kéne azon gondolkodnom, hogy pl. megvegyek e egy új cipőt. Ha nem olyan emberek vennének körül, aki annak örül, ha nekem is szar mert neki is. És még sorolhatnám.


Amúgy van egy elképzelésem, lehet hogy hamis, de én erre gondolok. Akik legjobban utálják azokat, akik elmennek, azok pont a minimálbéres, tanulatlan, nyelvet nem beszélő emberek, akik szimplán irigyek, hogy nekem van bátorságom kimenni és nem csak mosogatni fogok.


Vélemény?



2014. szept. 28. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
53%
#20 uhh, valóban rettenetes érzés a szakmámban dolgozni érdekes projekteken, jó társaságban, jó fizetésért, amiből apránként körbe utazom a világot. Rettenetes, senkinek nem kívánnám ezt a gyökértelen életet! Menjünk mind szépen haza karikás ostort csattogtatni és Békemeneten kántálni! :D
2014. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
93%
Te nyugodtan mehetsz, rád itt nincs szükség, jó utat!
2014. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
58%

"valóban rettenetes érzés a szakmámban dolgozni érdekes projekteken, jó társaságban, jó fizetésért, amiből apránként körbe utazom a világot. Rettenetes, senkinek nem kívánnám ezt a gyökértelen életet! Menjünk mind szépen haza karikás ostort csattogtatni és Békemeneten kántálni! :D"


Szóval mosogatsz vagy takarítasz. :)

2014. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
59%
Gondolom sejted, hogy Orbitron rendszerében mennyi lehetőség van szakmai munkát végezni ha nem vagy valakinek a valakije, 25 évesen. Hidd el, hogy én szívesebben dolgoznék Budapesten, ha a fizetésből elérhető életszínvonal VAGY a szakmaiság adott lenne. A kettő közül egyik sem az, szóval most inkább Frankfurtban foglalkozom városfejlesztéssel.
2014. szept. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
91%

Az államnak évente bőven 5-10 milliardba kerulnek az egyetemistak..ne csodalkozz ha ezt az osszeget legalabb visszakapni szeretnek.


Mondon ezt egyetemistakent.

2014. szept. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:

"Az államnak évente bőven 5-10 milliardba kerulnek az egyetemistak..ne csodalkozz ha ezt az osszeget legalabb visszakapni szeretnek."


Nekem sincs ellenemre visszafizetni, az már más kérdés, hogy szüleim adójából 10-szer elvégezhetném a sulit!


Amúgy meg 24-es, nem mindenki mosogat és takarít. Rengeteg mérnök, egészségügyi dolgozó megy ki. Azért ezt a kettőt írtam, mert erre van rálátásom. Mérnökre azért, mert én is mérnök informatikusnak tanulok és molekuláris bionika mérnökök, mérnök infósok, programtervező informatikusok, gépészmérnökök több mint 80% ki fog menni, ahogy végez. Egészségügyre meg azért, mert tesóm gyógytornász, ő is kifog menni és ahol dolgozik, ott is rengetegen ki fognak menni, meg volt egyetemi társai közül is rengetegen ki fognak menni, vagy már kinn vannak.

2014. szept. 28. 23:19
 27/64 anonim ***** válasza:
81%

Ne az legyen a cél, hogy mindenki elmenjen külföldre, hanem hogy egy élhető országot építsünk együtt, ahol ki-ki az érdemeinek és elvégzett munkájának megfelelő bérben és megbecsülésben részesüljön.


A nyugat is - többek között - a kelet-közép-európai rabszolgamunkából gazdagszik, épül-szépül, ugyanezzel az erőráfordítással hasonló sikereket érhetnénk el itthon.

(Persze ehhez először meg kéne szabadulni a fejlődést akadályozó politikusi garnitúrától).

A fiatalok menjenek ki pár évre tanulni, világot látni, majd a megszerzett tapasztalataikat itthon hasznosítsák.


Ennyi.

2014. szept. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
47%

Engem is hazaárulóztak le párszor ezen az oldalon, pedig még azt sem mondtam, hogy szarnék a hazámra. Egyszerűen csak leírtam, hogy mi nem tetszik.


Én konkrétan -Isten lássa lelkemet- nem a pénz miatt mennék elsősorban. Ami engem ráébresztett arra, hogy innen meg kell pattanni az az volt, amikor anyámat sürgősségire kellett vinni és láttam, hogy mi folyik ott és úgy all zusammen a kórházban.


Korábban már volt egy akciójuk... Egy másik alkalommal valamiért a munkahelyén nem mentőt hívtak, hanem engem, hogy menjek be érte és vigyem el a kórházba a sürgősségire. Szívinfarktusra jellemző tüneteket produkált. Én összeszartam magam, bevittem, kitettem és elkezdtem parkolót keresni. Mire sikerült letenni a kocsit, jött is ki, hogy nem fogadták... Szorított a mellkasa, alig kapott levegőt, alig élt és nem engedték be, mert nincs beutalója és menjen el a háziorvoshoz.


A szerencséje az volt, hogy más probléma volt mint később kiderült... Erre pár hónapja megint volt egy probléma, megint irány a sürgősségi, de most beutalóval. 40 fokos láz, mindenféle végtagfájdalom, brutális fejfájás... Erre odamegyünk, beadja a beutalót, a nő fintorog és nagy kegyesen beengedik. Ott megváratják a 40+ fokos lázával és végig azt hallgatja, hogy a korombéli (~25-30) orvospuncik ott röhögnek valami fészbúkos szaron (közben a recepciós számítógépen már a műszak kezdetén élesítették a torrentet, ahogy kiderült egy beszélgetésből) és leszarnak mindenkit.


Végül bejutott, de le se szarták, megalázóan bántak vele, nem vették komolyan. Végül sikerült vért venni és akkor szarták össze magukat, amikor találtak valamit; lefektették és fel sem kelhetett másnapig... Tovább nem is mesélem, de végig nevetséges volt az egész amit műveltek vele; szerencsére meggyógyult.


Na ez volt egyébként az a pont amikor én is elhatároztam, hogy megpattanok. Közben pedig látom azt, hogy az emberek hogy állnak a másikhoz. Irigykednek, rosszat akarnak másoknak, álszentek és kárörvendőek... Nekem erre nagyon nincs szükségem. Jó példa erre a devizahiteles mentőcsomag is. Sírnak egyesek, hogy az ő pénzükből mentik meg a devizásokat, de azért nem sírnak ennyire amikor százmilliós villákat vásárolgatnak a helyi földesurak, vagy azért, hogy egyes milliárdosok 180 forinton végtörleszthettek... Nem, őket az zavarja, hogy a Gyuribácsinak meg a Magdinéninek pár tízezerrel kisebb lesz a törlesztője...


Még szerencse, hogy én is beszélek németül és angolul, valamint nem büfészakra járok. Különben kénytelen lennék én is itt megőrülni. Lehet mondani azt nekünk, hogy jó utat és ne is jöjjünk vissza; de ez a pénz, amit a magunkfajták befizetnének a közösbe nagyon fog hiányozni egy 10-15 év múlva. A vicc meg az, hogy öregapám, aki 56-ban harcolt ezért az országért és végül elmenekült a felelősségre vonás előtt, már borzasztóan megbánta, hogy 94-ben visszajött Németországból; utalnék ezzel arra, hogy az őseink forognak a sírjukban amikor látják, hogy ezért haltak meg.. (Neki egyébként kettős állampolgársága van, viszont tudtommal ezt már nem könnyű megszerezni: [link]

2014. szept. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleim adójából evekig jarhatnek"


NEM jarhatnak. A szuleid adójából az orszagot es az infrastrukturat tartjak fent.

2014. szept. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
Meg az adónkból van több milliárd felhalmozódott vagyonuk a politikusoknak.
2014. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!