Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
 81/107 anonim ***** válasza:
92%

És hogyha az ember csak simán ateista ?

A Bibliából nem csak erkölcsöt lehet tanulni hanem azt is h 6000 éves a Föld és hogy nincs evolúció mert egy szakállas, fehér köpönyeges bácsi egy ujjcsettintéssel megteremtette az Univerzumot a semmiből.

Nem hinném h a tanítók megmaradnának a "Ne ölj! " parancsolatnál, annál jóval fanatikusabbak.


Nem a magyarsággal van baj, hanem a fanatizmussal !

2010. jan. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim ***** válasza:
13%

mér hol olvastad hogy ilyeneket tanítanának?


én még nem olvastam tantervet és te?

2010. jan. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 anonim ***** válasza:
87%

Én tanultam hittant annak idején Erdélyben 8. osztályos koromig, egy ideig "erkölcstan" néven futott, papok tanították.

Szóval van egy elképzelésem a dolgokról.


Én attól tartok h simán ki akarnák mosni az fiatalok agyát, aztán majd csodálkozni fogunk h miért olyan buták és szűklátókörűek az egyetemi hallgatók, ez ugye főleg reál szakokon jelentene nagy gondot.

de hát nem én vagyok a többség...

2010. jan. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 anonim ***** válasza:
13%

ne már most mivel mosnák ki az agyukat?

hogy ne öljön és ne lopjon?

ez aztán tényleg agymosás


ha lenne is kétlem hogy papok tartanák mer annyi pap nincs is az országban


hittanom nekem is volt bár nem volt kötelező talán egy fél évig vagy néhány hónapig lehetett a suliban


szegény atyát egy kicsit kikészítettük mindig xP

mindig el akart menni persze nem hagytuk :)

gyerekek voltunk az atya egy végtelen jó ember volt szeretett minket

szóval jó volt az a pár hónap, néha már sírtam a röhögéstől x)

persze legtöbbet beszélgettünk elég interaktív hittan óra volt

jó visszaemlékezni


és egyáltalán nem agymosás zajlott ott

szóval nem tudom honnan veszed

2010. jan. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 A kérdező kommentje:

"de hát nem én vagyok a többség..."

De hidd el mi vagyunk a többség. Attól hogy ide 70%-ban jobbikosok járnak attól még mi vagyunk. Nem kell félni.

2010. jan. 24. 08:47
 86/107 anonim ***** válasza:
80%

De most ezzel nem értem mi a baj ? Egy papíron keresztény országban keresztény vallásról akarnak tanítani heti egy napon az iskolában.Ez egy tantárgy lenne...olyan mint a matek vagy az irodalom...alapműveltség része...

Szerinted milyen vallásszabadság lehet pl. egy iszlám országban ?

2010. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/107 anonim ***** válasza:
0%

"De hidd el mi vagyunk a többség. Attól hogy ide 70%-ban jobbikosok járnak attól még mi vagyunk. Nem kell félni."


miről beszélsz te?:) csak hiszed

2010. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 anonim ***** válasza:
86%

"ne már most mivel mosnák ki az agyukat?

hogy ne öljön és ne lopjon? "

NEM EZZEL LENNE BAJOM


ezt írtam :

"A Bibliából nem csak erkölcsöt lehet tanulni hanem azt is h 6000 éves a Föld és hogy nincs evolúció mert egy szakállas, fehér köpönyeges bácsi egy ujjcsettintéssel megteremtette az Univerzumot a semmiből. "


Szóval ha a tanítók - legyenek azok papok vagy nem papok, teljesen mindegy - túlzásba viszik a Biblia tanítását akkor olyasmiket tanulhatnak a diákok, hogy :

- nincs evolúció, helyette teremtés van (Romániában például pont ilyen okok miatt nem tanítják már az evolúciót az iskolákban, kivették a tananyagból, a feldühödött szaktanárok ennek ellenére is tanítják szerencsére, már ahol tanítják..)

- a fosszilis leleteket meghamisították, azaz a tudósok sarlatán csalók, nem szabad hinni nekik

- a tudományos módszerek nem működnek (pl a radioaktív kormeghatározás - Nobel díj ide vagy oda)

- az ősrobbanás maga hülyeség, a kozmológia is

- a Föld lapos vagy gömbölyded, tanítót válogatva különbözne az álláspont

- Noé bárkájába - bár a bárka méretei le vannak írva a Bibliába - befért az összes állatfajból egy-egy pár, azaz az analógia, hogy egy gyufásdobozba akár egy élő orrszarvú is befér ha ügyesek vagyunk

stb stb.


"és egyáltalán nem agymosás zajlott ott

szóval nem tudom honnan veszed"

nah nekem 5 évig volt hittanom és erkölcsöm. Jót szórakoztunk, interaktív órák voltak. A kérdéseinkre feleltek, mi mindent elhittünk. 16-17 évesen volt legelőször problémám a dologból mikor komolyabban elkezdtem tudományokkal foglalkozni. Káosz volt a fejemben és csak szép lassan tudtam rendezni s sorokat.


Úgy gondolom, hogy ezt ki kéne spórolni a diákok életéből. A kereszténység történetét és kultúráját meg tudja tanítani egy képzett történelem tanár is, erkölcsre és jólneveltségre meg tudja tanítani a gyereket a két szülő is otthon, csak foglalkozni kell vele.


ha pedig valaki keresztény és szeretné h a gyermeke hittant tanuljon az meg tudja oldani azzal h szombatonként reggel elmegy a templomhoz.

2010. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 anonim ***** válasza:
100%

16:03 -os

első dolog : én nem személyeskedtem ! ha bolondnak nevezel engem akkor kérlek menj át a "vallás" témakörbe és nézd meg h felnőtt emberek mit kezelnek tényként. Pont ez ellen beszélek most!


"én már óvodás koromba tudtam hogy a föld nem lapos hogy van evolúció hogy nem a föld forog a napkörül tudtam a 9 bolygót

és tudtam a tudományos és egyházi verziót az életről "


Hát te akkor nagyon okos lehetsz, gratula ! valószínűleg értetted is az egészet már akkor óvodás korodban ugyebár, hallani én is hallottam róla, de nem nagyon értettem h mit jelent az evolúció és pl az ősrobbanás. Az pedig egy szóval sem mondtam h azt hittem h pl. a Föld lapos, hanem azt h akár vannak emberek akiknek a Biblia olvasatukban úgy jön le h a Föld lapos. nem hiába van a Lapos Föld Társaság.


"ha neked káosz uralkodik a fejedben az a te bajod" káosz uralkodott a fejemben 16-17 éves koromban, ezt írtam. Úgy érzem h bármennyire okos voltál óvodás korodban, ma komoly szövegértelmezési problémáid vannak.


"nem a föld forog a napkörül tudtam a 9 bolygót" nagyszerű .. és értetted is? mert szerintem ez a Földről nézve nem annyira egyértelmű. Meg kell bíznod a tudományban ahhoz h ezt tudd, a hittan óra pedig pont ezt a bizalmat fenyegeti. És amúgy már csak 8 bolygó van hivatalosan, mert találtak egy Plútónál nagyobb égitestet a Plútó után.


Az nem tesz senkit nagy-magyarrá ha mindent elfogadunk amit a Jobbik mond. A hittanórát meg hülyeségnek tartom. Lenne inkább etikett óra, hogy tanuljanak néhány alap dolgot és ne lássak felnőtt embereket ahogy túrják az orrukat a villamoson...

2010. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 A kérdező kommentje:

"Szerinted milyen vallásszabadság lehet pl. egy iszlám országban ?"


Szóval akkor pl. Iránhoz hasonlítod magunkat? Ez szép dolog:) ott aztán dúl a demokrácia!

2010. jan. 24. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!