Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 anonim ***** válasza:
64%
Mellesleg 20 éve teljes vallásszabadság van. Azelőtt is lehetett járni templomba, de '90 óta nyugodt lélekkel mehet bárki, bármikor. Azóta felnőtt egy generáció. Ha összehasonlítjuk mondjuk a 70-es évek tizenéveseit és a mai fiatalokat, vajon melyik korosztály (volt) fegyelmezettebb, tisztelettudóbb? Melyik becsüli/becsülte meg jobban az értékeket, és embertársait? Kik buliznak, drogoznak többet?
2010. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/107 anonim ***** válasza:
57%
Persze hogy élhetnek, de kötelességük tisztába lenni a kereszténység erkölccsel, ne a magyarok alkalmazkodjanak már a többi vallás értékrendjéhez, erkölcséhez. Felőlem egy zsidó is úgy gyakorolja a vallását ahogy akarja, de ne okozzon kárt a többi embernek.
2010. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 anonim ***** válasza:
67%
elméletet tamíthatnak,de a vallásgyakorlásra nem kényszueríthetnek.amúgy meg ha te más vallású vagy,abból az órákon általában vita lenne...(nem veszekedés!!)ami nem biztos h.jó..De úgyse lenne soha megegyezés,hiszen ha az alaptanításai mások 2 vallásnak,felesleges győzködni a másikat a saját igazadról..szóval az elmélet-tanításának se lenne sok értelme.
2010. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/107 anonim ***** válasza:
31%

*taníthatnak

*kényszeríthetnek

2010. jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/107 anonim ***** válasza:
61%

Igazából a keresztény vallás megismertetése történik hittanon, az meg senkinek sem árt.


Tény, hogy kicsi hazánk a kereszténységre épül, még ha ma nagyon kevesen is hisznek benne. Az, hogy a 13éves lányt megd*gják a dizsibe és azt mondja: jajj apám meg ne tudja, vagy szégyen, hogy valakit lekurv*znak, pedig ezek a liberalizmusban már nem jelentenek semmit.


Ha te nem hiszel a gravitációban, akkor is kell fizikát tanulnod, kötelező jelleggel. Akkor nincs is szabadság?


De szerintem aki igazolja, hogy más vallású annak nem kell hittanra járni, illetve valószínűbb, hogy az erkölcstant vezetik be.

2010. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 anonim ***** válasza:
41%

de miért tanuld meg a 10 parancsolatot ha te pl. a Koránban hiszel..nem sok értelme van---


Erkölcstan OK.

2010. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/107 anonim ***** válasza:
85%
A vallásszabadság, más kifejezéssel szabad vallásgyakorlás azon alapvető emberi jogot jelenti, mely szerint az embereknek megengedett a hitük szerinti vallásos tevékenységek gyakorlása illetve ezek hirdetése.
2010. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 A kérdező kommentje:

Most nekem miért kellene kötelező jelleggel Bibliát olvasnom ha egyszer a Koránt szeretném?

Miért mondják meg hogy mit olvassak, ha nem akarom a Bibliát olvasni?

2010. jan. 17. 17:30
 19/107 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nemcsak a mohamedánok, hanem a magyarok többsége sem szeretne kötelező hittant.


Lehetne hittan szakkör, és akkor oda elmegy, akit érdekel.

2010. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, mi a tervük pontosan, de az is rossz, hogy el kell titkolnom lassan, hogy hívő vagyok, mert ez is hátrány, pedig nem lenne szabad annak lennie, de lenézik a hívőket.
2010. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!