Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes elemző tanulmányt lehetne írni belőletek, kíváncsi vagyok honnan ez a vehemencia és intolerancia a vallással szemben, miközben egyértelmű hogy az ismeretetek róla szűkös/sarkított-egyoldalú/teljességgel hiányos.

Mégis, akinek fogalma sincs róla, elvetemültem támadja. Furcsa törvényszerűség, hogy ha egy gyökered elveszted utána messzebb kerülsz tőle mint akármi mástól, és dühödten támadod.


Egyébként a kérdéssel kapcsolatosan: nem tartom magam szűklátókörűnek, sok vallás tanítását ismerem és becsülöm, mégis kultúránk alapja a keresztyény hagyomány. A célja ezeknek az óráknak inkább egyfajta alapműveltséget és a kultúránkban elfogadott értékeket nyújtani, és nem fanatikusokat nevelni. Így én támogatom ezt a programpontot.


(akik pedig valami olyasmit írtak, hogy a vallás neveli ki a tudattalan báb és befolyásolható embereket.. hiszen ti vagytok a ráncigált bábok, vedd már észre. nem gyakorlok semmiféle vallást de nagyon sok embert ismerek, vehemens ateistát és hívőt és higyjétek el, utóbbira rábíznám magam és a családom életét, de előbbiekre semmi esetre sem.)

2010. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/107 anonim ***** válasza:
52%

Előző!


Mielőtt szobrot emelsz a vallásnak előtte tájékozódj! Esetleg tanulmányozd a Bibliát! Kire érdemes bízni a gyerekeket?


http://www.youtube.com/watch?v=ppQhleVuWPM&feature=related

2010. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 anonim ***** válasza:
33%
Te meg arról, hogy miről linkeltél be videót. Azért hisztiztek, mert ma nem menő a vallásosság. Menjetek és töltessétek fel a szátokat inkább, vagy gruppend szexeljetek mert az olyan kúl. Fajjjjj. Undorodom.
2010. jan. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/107 anonim ***** válasza:
63%
de a lényeg továbbra is elsikkad aki nem akar hittant tanulni az erkölcstanra fog járni tehát ha otthon szabad idejében kedve van nyugodtan gyakorolhatja a vallását. sztem ez belefér a vallásszabadságba. az h pedig azért van vmi alap egyeteme erkölcs amit lehet tanítani az pár vadliberálist leszámítva sztem mindenki elismeri
2010. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/107 anonim ***** válasza:
70%

- Melyik óra helyén lesz? Vagy ez még plusz egy óra a gyerekeknek?

- Ki tartaná az erkölcstant? A magyartanár?

- Mi motiválná a gyerekeket, hogy megtanulják ezt? Mármint lenne belőle dolgozat, vagy csak olyan lenne, mint egy osztályfőnöki óra?

- Hány éven keresztül lenne? Hanyadiktól hanyadikig?


Jó persze gondolom még ennyire alaposan nincs kidolgozva a javaslat, de azért ezeket jó lenne tudni, nem lényegtelen kérdések ezek.

2010. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/107 anonim ***** válasza:
25%

"Előző!


Mielőtt szobrot emelsz a vallásnak előtte tájékozódj! Esetleg tanulmányozd a Bibliát! Kire érdemes bízni a gyerekeket? "


Amit belinkeltél, egy new age-es keresztény irányzat videója. Ha alapvető dolgokkal tisztában lennél, tudnád, hogy nem róluk beszéltem, és óriási a különbség a hazánkban meghatározó több száz, akár ezer éves hagyománnyal rendelkező történelmi egyházak és ezek között az újkeresztyén szekták között. (utóbbira példa hazánkban a hit gyülekezete, no de nem ilyen hittanra gondolt a jobbik, és ezt mindenki tudja.)

2010. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 anonim ***** válasza:
70%
Butaság, ha valaki vallásos vigye a gyerekét templomba. Állami intézményben nincs helye az egyháznak semmilyen formában. Ha kötelezni akkarunk valamit esetleg etiket órákat tarsunk.
2010. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/107 anonim ***** válasza:
66%

""Inkább tanulok hittant mint zsidót vagy muszlimot köcsögök...ha annyira szeretitek őket akkor menjetek és szopkodjátok le őket..."

"


A muszlimokat hagyd, ők "szövetségesek". A Jobbik is erősítteni akarja velük a kapcsolatot (arabokkal), benne van a programjukban is. Nagyon helyesen.

2010. jan. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 anonim ***** válasza:
64%
A nagy keresztény Jobbik mért szövetkezik olyan vallásokkal, amelynek követői (például a "szövetséges" Iránban) hitetlennek tartják, és üldözik a keresztényeket?
2010. jan. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/107 anonim ***** válasza:
100%
13:44 - Melyik óra helyén... Ez vicces, amit írsz, mert így is olyan drasztikus mértékben csökkentik az óraszámokat, hogy a tanítók is csodálkoznak, hogy ennek semmi értelme (anyu sulijában pl. 4. osztály, alsó, 2. félév, környezetismeret heti 1 óra lett...).
2010. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!