Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
80%

A kötelező hitoktatással az a baj, hogy alapvetően korszerűtlen világszemléletet oktat. Lehet, hogy szebb, de egy abszolút vallásos ember a mai világban életképtelen.


A mai világ úgy működik, hogy szabadság van és egyenlőség, ahol minden tekintély megkérdőjelezhető. Nem az a lényeg, hogy ez jó vagy rossz, az a lényeg, hogy ez van. A vallás ezzel szemben tekintélyelvű, és az oktatásakor a diákok majd feltesznek bizonyos kérdéseket (Káin és Ábel zsidó nevek, akkor végülis a földön mindenki zsidó? Ha eleinte csak Ádám és Éva volt akkor az egész emberiség egy nagy vérfertőzés?) amikre nem lesz felelet. A gyerekek azt tanulják majd, hogy bizonyos kérdéseket nem szabad/nem illik feltenni. Ez pedig szerintem rossz.


Másrészt: korunk másik jellemzője a tudományok eszméletlen fejlődése, ami a kérdések függvénye. A keresztény hittan ezzel szemben gyakran azt tanítja, hogy ne keresd a saját válaszaidat, hisz a legtöbb kérdésre úgyis Isten a válasz. Fölöslege a világ eredetén tűnődni (teremtés), vagy az ember eredetén (evolúció), esetleg az élet értelmén (Isten valóságshowja), vagy a morális dilemmákon (bűn, azt kész). Ne gondolkozz, higgy.


Ne értsetek félre: szép dolog a kereszténység, és ad egyfajta erkölcsi tartást, de nem csak a vallásos ember lehet erkölcsös. Aki akarja, az most is hittanra járatja a gyerekét.

Miért kéne ennek kötelezőnek lennie?

Miért akarja valaki megmondani nekem, mit higgyek, mit gondoljak? Ez az én dolgom, nem az államé.

És mi az, hogy papíron keresztény ország vagyunk? Papíron olyan demokrácia is vagyunk, ahol minden vallás egyforma támogatottságot élvez...

2010. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:
100%

19:14-es

Fanatikus vagy!

Ilyenekkel mint amilyen te vagy nem lehet normálisan vitatkozni! Nem látod csak a saját oldaladat, nem érted a másikét, sőt neked el is férne egy erkölcstan óra az életedbe, mondjuk heti 1-2 alkalommal minimum.



És ha már ennyire nagy-magyar vagy tanulj meg helyesen írni!

2010. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 A kérdező kommentje:

De a 10.38-as pont ahhoz hasonlította? Nem látod?

Ez a válasza 19.14-nek ment.

2010. jan. 24. 22:28
 94/107 anonim ***** válasza:
0%

na kifogytál látom az ötletekből 22:19


most már fanatikus vagyok, és szerinted nem tudok helyesen írni

(egyrészt nem írok hanem gépelek de ne zavarjon)

ez annyira gyerekes nem?

következőnek felrakod a fasiszta lemezt vagy mi lesz?


amúgy honnan veszitek hogy azt fogják tanítani hogy Ádám és Éva az első ember

és ezek gyerekei vagyunk mi ergó degenerált az emberiség?


és csak jelzem ez a bibliába van a teremtés résznél az ószövetségbe amit igen ZSIDÓK firkáltak

na most mi lesz? mész tüntetni zsidóékhoz?

ők írták hogy minden mögött isten áll...


látod agyrém az egész

nem fognak a jobbikosok vidám vasárnapot csinálni az iskolákból


egyszerűen kell valami ami tartást ad a gyerekeknek és ne a Mounuka shown nőjenek fel

legalábbis szerintem


de ti egyenlőre csak a néven vagytok fenn akadva

ha az lett volna a neve hogy:

Hon és népismeret akkor mi lenne a kifogás?

2010. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
100%

22:35-es

bakker, honnan tudod h nem éppen Jobbikos vagyok? vagy csak simán Fideszes?

Attól még, hogy nem értek veled egyet az még nem jelenti azt, hogy baloldali vagyok és zsidó!


"amúgy honnan veszitek hogy azt fogják tanítani hogy Ádám és Éva az első ember

és ezek gyerekei vagyunk mi ergó degenerált az emberiség?"

Leírtam, onnan veszem hogy engem tanítottak hittanra és erkölcstanra.

Szerintem te gyakorló keresztény vagy, amivel nincs baj, de hadd ne kelljen törvénybe foglalni azt amiben te hiszel.


Nem azért tartom rossz ötletnek mert a Jobbik mondja, hanem maga az ötlet nem tetszik. Érted már?

2010. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:
81%

22.43-al vagyok.

Aki ezt akarja a gyerekének taníttatni, mielőtt még ő maga kritikusan tudna gondolkodni, annak szíve joga, de nehogy már egyes politikusok mondják meg, hogyan gondolkodjon az egész társadalom.


Ennek semmi köze a Jobbikhoz, és a válaszaid elég paranoidok (itt 22.43 vitapartnerére célzok). Ez nem pártpolitikai kérdés. Alapvető, hogy ne erőltessenek egy vallást alternatíva nélkül, csak mert szerintük a többségnek ez tenne jót. Nem az ő tisztük/joguk/lehetőségük eldönteni, ki mibe higgyen, hogyan gondolkodjon.

2010. jan. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:
0%

"Attól még, hogy nem értek veled egyet az még nem jelenti azt, hogy baloldali vagyok és zsidó!


"amúgy honnan veszitek hogy azt fogják tanítani hogy Ádám és Éva az első ember

és ezek gyerekei vagyunk mi ergó degenerált az emberiség?"

Leírtam, onnan veszem hogy engem tanítottak hittanra és erkölcstanra.

Szerintem te gyakorló keresztény vagy, amivel nincs baj, de hadd ne kelljen törvénybe foglalni azt amiben te hiszel. "


szóval nem mondtam hogy zsidó vagy azt se hogy fideszes azt se hogy jobbikos tudtommal -.-


hogy neked ezt tanították az egy dolog

ebből nem következik hogy itt is ezt fogják...


"Szerintem te gyakorló keresztény vagy, amivel nincs baj,"

keresztény vagyok de nem járogatok templomba (attól senki nem lesz jobb ember hogy oda jár igaz rosszabb se)


nem velem kell egyetérteni csak ne mondjatok hülyeséget tényként

pl hogy majd azt tanítják Éva Ádám volt az első ember és pont, vagy hogy nincs evolúció

nem írtak ilyet hogy ezt akarják tanítani

de ti váltig azt hajtogatjátok


bibliát meg így vagy úgy de mindenképpen veszitek magyarból


és hogy Erdélybe ez volt ezzel nem tudok mit kezdeni ezt nem a Jobbik akarta...


de valami olyan óra ami erősíti a hazaszeretetet tartást ad és valahogy összefogja az embereket

gondolom szerinted se rossz ötlet vagy igen?

2010. jan. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:

"de ti egyenlőre csak a néven vagytok fenn akadva

ha az lett volna a neve hogy:

Hon és népismeret akkor mi lenne a kifogás?"


"de valami olyan óra ami erősíti a hazaszeretetet tartást ad és valahogy összefogja az embereket

gondolom szerinted se rossz ötlet vagy igen?"


Szerintem sem rossz ötlet, ezt mint látod le sem hurrogtam (itt halkan megjegyzem h te anélkül h értetted volna a mondanivalómat lebolondoztál), sőt támogatom, "Hon és népismeret" kifejezetten jó ötlet lenne, de mint hangsúlyoztam szerintem nem a hittan erre a megoldás.


Ha pedig ezzel a kisebbséget akarják féken tartani az egy másik tészta. Az iskolákban taníthatnak attól még hittant külön és ijesztgethetik a gyerekeket hogy a pokolba fognak kerülni ha lopnak, csalnak, hazudnak, de ne tegyék kötelezővé!!!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


Már elnézést, de nem szeretném, hogy a gyerekemnek ilyen gondjai legyenek. És ez nem Ádám és Éváról szól hanem a tíz parancsolat egyikéről.

Vannak felvilágosult vallásos oktatók, elfogadom, de ők is simán beletudnak nevelni az emberbe egy fölösleges istenfélelmet. És honnan vagy olyan biztos, hogy egy tisztességes oktatót fogsz ki?

2010. jan. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim ***** válasza:
52%

na látom se tudsz aludni :D


hogy honnan vagyok biztos hogy jó tanárt kapnánk?

sehonnan

lehet egy szenilis idegbeteg idiótát kapnánk ez benne van mint minden tantárgynál


hehe a linkeden jót nevettem és tudod mit igazad van

ez már beteges... remélem csak hülyéskedett a kérdező


de a lényeg hogy egyetértünk abban hogy jó lenne olyan óra ami adna egy kis hazaszeretetet ahol beszélnek Trianonról (nem csak 3 mondatban) a magyar kultúráról vagy valamiről

szóval ha megkérdezik minek az ünnepe van márc 15 én ne azt mondják hogy a felszabadulás napja

mer az ugye április 4 :D



szerintem ezt a hitten dolgot még pontosítják a jobbiknál, legalábbis ha már a jobbikosokat is megosztja a dolog


bár azért azt is hozzá kell tenni hogy a gyerekeknek így is nagyon sok órájuk van

legalábbis mikor én jártam állt. suliba 4 nap 7 1 nap 6

óra

szóval +még 1 vagy 2 az már túl sok lenne


szóval vannak még dolgok amit tisztázni kell az ügyben

szóval nem kell ebből akkora ügyet csinálni

nem hiszem hogy megvalósul ez a közel jövőben



de viszont én mást csinálnék

és lehet hogy ez sokaknak nem tetszene

de én újból bevezetném a sorkatonaságot

ott aztán mindenki tanul haza szeretetet erkölcsöt és önvédelmet is

és mivel én is abba a korba vagyok ez rám is vonatkozik

szóval a jobbik helyébe én ezt csinálnám

2010. jan. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:

"hitten"

jav: hittan

2010. jan. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!