Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/107 anonim ***** válasza:
66%
a vallás is csak a pénzről szól mint a politika, le az álszentekkel.
2010. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/107 anonim ***** válasza:
64%
Én ateista vagyok és nem akkarok azért külön fizetni az egyháznak hogy hittanórát tartson. Mert ugye nem ingyen menne a dolog. Ahelyet hogy ül a teremben és biblát olcasgat vegyen a suli egy focilabdát és építsen tornatermet ahol délután is ellehet a gyerek. Az erkölcstan meg leginkább filozofia menyit értene abból egy gyerek.
2010. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/107 A kérdező kommentje:

Saját magadat cáfolod meg de nem számít:) 2-3mal előttem szólónak mondom

"egyébként körülbelül ugyanazt tanítják itt is. "

Akkor miről is beszélünk?

2010. jan. 17. 20:06
 34/107 anonim ***** válasza:
37%

Ellenzem a hittant és az erkölcstant is.

Az erkölcstan bonyolult és ha egy elvakult ember ilyesmivel tömi gyerekek fejét kifejezeten veszélyes. aki meg azt írja hogy az ország nagyrésze katolikus meg hívő még életében nem volt templomban. Én jártam vallásos suliba és nyaranta sok kis faluban táboroztunk vasárnap a templomok konganak az üreségtől.

2010. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/107 anonim ***** válasza:
69%

1. Nem mohamedán, hanem muszlim.

2. Tudom nehezen megy a szövegértés, várjatok segítek. hittem VAGY erkölcstan. Tudod mit jelent az, hogy: VAGY?

2010. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/107 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg lehet, hogy nem is a gyerekek szorulnának erkölcstanra, hanem a szülők, hogy neveljék már meg a pofátlan gyerekeiket, és ha az alsós gyerekük rajzszöggel meg vastag, hegyes tűvel dobálja az osztálytársait, vagy veri meg őket úgy, hogy kórházba kerülnek, és a tanár rá mer szólni, a szülő ne a tanárt meg a sulit jelentgesse fel, hanem a gyerekét lesz szíves megnevelni. Valóban, nem a suli dolga nevelni, de a szülők nem nevelnek, a tanár nem szólhat a gyerekre, mer "sérül a személyiségi joga a kicsi elkényeztetettnek", és egyre elkeserítőbb a helyzet, amit saját szememmel látok és fülemmel hallok, mivel van a családban pedagógus...

Jó, ha nem kell hittan vagy erkölcstan, akkor tessenek már megnevelni azokat a gyerekeket, hogy viselkedjenek, és ne legyenek veszélyesek a társaikra, és ne lehessen lefizetni a sulikat holmi adománnyal, hogy az ilyen közveszélyes gyerekeket ne kelljen orvoshoz vinni, hanem maradhasson csak a társai között, akik már félnek tőle... (és nem kisebbségi gyerekekről van szó)

2010. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/107 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok vallásos de az erkölcstan tanítását el tudom fogadni. Vannak olyan értékek amelyek vallástól függetlenül az egész világon elfogadottak.

Ne ölj, ne lopj, tiszteld a másik embert... Biztosan tudnátok folytatni a sort.

Sajnos vannak olyan emberek nem is kevesen, akiknek ezeket a fogalmakat el kell magyarázni.

Szóval vallástól függetlenül ráfér a fiatalokra az oktatás. Mi ezzel a baj ?

2010. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/107 A kérdező kommentje:

"egyébként körülbelül ugyanazt tanítják itt is. "

Ha ugyanazt tanítják akkor mindegy hogy ott van a VAGY szó nem?

2010. jan. 17. 21:05
 39/107 anonim ***** válasza:
39%

Ha bevezetik a kötelező hittant, akkor az ország visszasüllyed a középkorba. A kétezer éves Mesekönyvben pl. a következők vannak:


az asszonyok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincs megengedve nekik, hogy szóljanak, hanem legyenek alárendeltségben, ahogy a Törvény is mondja. Ha aztán tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon a saját férjüket, mert csúf dolog asszonynak szólnia a gyülekezetben. (1Kor14:34-35)


A feleségek rendeljék alá magukat férjüknek, mint az Úrnak, mert a férj feje a feleségének, mint ahogy a Krisztus is feje a gyülekezetnek, megmentője lévén e testnek. Igen, ahogy a gyülekezet alárendeli magát a Krisztusnak, úgy a feleségek is rendeljék alá magukat férjüknek, mindenben. (Ef5:22-24)


Mikor asszony lesz magfolyóssá és véressé lesz az magfolyása a testén, hét napig legyen az ő havi bajában, és valaki illeti azt, tisztátalan legyen estvéig. Mindaz is, a min hál az ő havi bajában, tisztátalan legyen és mindaz is, a min ül, tisztátalan legyen. És mindaz, a ki illeti az ő ágyát, mossa meg ruháit, és mosódjék meg vízben, és tisztátalan legyen estvéig. És mindaz is, a ki illet bármely holmit, a melyen ült, mossa meg ruháit, és mosódjék meg vízben, és tisztátalan legyen estvéig. Sőt ha valaki az ő ágyán, vagy a holmikon illet is valamit, a melyeken ő ült, tisztátalan legyen estvéig. Ha pedig vele hál valaki, és reá ragad arra az ő havi baja: tisztátalan legyen hét napig, és minden ágy is, a melyen fekszik, tisztátalan legyen. És hogyha sok napig tart az asszonynak az ő vérfolyása a havi bajának idején kivül, vagy ha a folyás a havi bajon túl tart: valameddig az ő tisztátalanságának folyása tart, úgy legyen, mint havi bajának idején, tisztátalan az. Minden ágy, a melyen fekszik az ő folyásának egész ideje alatt, olyan legyen, mint a havi baja idejében lévő ágya, és minden holmi is, a melyre ráül, tisztátalan legyen, mint az ő havi bajának tisztátalansága miatt. És mindaz is, a ki illeti azokat, tisztátalan lesz, mossa meg azért a ruháit, és mosódjék meg vízben, és tisztátalan legyen estvéig. Ha pedig megtisztul az ő folyásából: számláljon hét napot, és azután tiszta legyen. (3Móz:15:19-)


Ez egy borzalom. Ezt akarják tanítani? Szánalmas!

Azon csodálkozom legjobban, hogy a Jobbiknak a zsidók istene kell. Ebbő is létszik, hogy nem normálisak. Lefogadom, hogy Vona sokat olvasgatja a Bibliát. Szeintem az agyára ment. Azért arra kíváncsi lennék, hogy a Jobbik mit oktatna a biológiaórán. A teremtést vagy az evolúciót? Van olyan ország, ahol most ezen vitatkoznak(USA). Nem szeretném, ha a kreacoinizmus itt is felütné a fejét.

2010. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/107 anonim ***** válasza:
31%
Még annyit, hogy most már Spanyolországban sem kötelező a hittan. Ne visszafelé fejlődjünk. Van elég sok olyan európai ország, ahol az ateisték számaránya igen jelentős. Csehország, Dánia, Svédország, stb. A nemzet erejét nem a mesefigurákba vetett hit fogja növelni, az csak elgyengíti. A Jobbik ostoba a hiszékeny embereket akar. Erre a vallás nagyon is jó. Rögtön lehet is mondani, hogy aki nem fogadja el Jézust megváltónak, az erkölcstelen. Náluk az erkölcs és az igazság, mert hisznek Istenben. Hát nem!
2010. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!