Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
 51/107 anonim ***** válasza:
68%
az erkölcsre valóban szükség van, de a vallás az már elavúlt dolog szerintem viszont remekül meg lehet élni belőle egyeseknek.
2010. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/107 anonim ***** válasza:
68%
nahát csak nem megsértettem néhány a nép nyakán élősködőt?
2010. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 anonim ***** válasza:
60%

"Vagy mint most, nem tanulsz se keresztény, se muszlim, se zsidó hittant."


De képzeld tanultam. általános iskola 6-7-8 osztályban. Hétvégén volt plusz egy óra na bumm..nem haltunk bele.és nem lettem mélyen hívő.Ez akkor is több száz éve hozzátartozik a magyar kultúrához, tetszik vagy sem, az alapműveltség része, mint hogy számolni tanulsz, énekelni stbstb.


"Ezért szeretjük mi a jobbikosokat. Olyan jámbor keresztények :)"

Mellé.Duplán.Ha nem tudnád a kereszténységnek nem arról hogy némán tűrjük a mocskolásokat és a gyalázást...

"Tartsd oda a másik orcád" baromság...

2010. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/107 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: Nem ártana egy "Állampolgári ismeretek" órát is szervezni legalább heti egyszer, ugyanis itt mindenki nagyon tisztában van a jogaival, de a kötelességeivel nem...
2010. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 anonim ***** válasza:
23%
Előzőnek (gondolom te írtad azt is, amire reagáltam): újfent nem vetted észre magadat. Én arra céloztam, hogy egy jámbor keresztény szereti a felebarátait és nem beszél kocsist megszégyenítő trágársággal.
2010. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 anonim ***** válasza:
11%

Én egyes vallású embereket nem engedné be az országba, pl. mohamedán, zsidó.


Evangélikus/katolikus/protestáns/ortodox szerintem tök ugyanaz... ezeket meghagynám + ha valaki nem hívő akkor nem az és kész.


Ebből amúgy nem hiszem hogy lenne akármi is, hogy mindenki ilyen egyszerűen nincs. Ez diktatúra lenne, nem is lehet megcsinálni fizikailag.


Azért hajrá Jobbik!

2010. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/107 anonim ***** válasza:
66%

Én speciel sz*rok a vallásszabadságra.

És kb. az "emberi jogokra" is.


Ezek liberális zsidódemokrata szabadkőmves szlogenek.

Nem akarok megfelelni az ellenségeimnek, hanem le akarom őket győzni.

Zsidók haza!

2010. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/107 Zenon ***** válasza:
77%

Igen,ez még mindig vallásszabadság,mert nem tiltja vagy korlátozza a szabad vallásgyakorlást,csak előír(na)egy általános keresztényi tájékozódást és erkölcsoktatást,ami a mai emberekre nagyon-nagyon ráfér.Mivel a keresztény vallás az általános hazánkban,mint tradíció,mint a hívők száma szerint,elfogadható lépés a többségnek.

Senki sem halna bele,és ettől függetlenül megőrizhetné vallási meggyőződését.Nagyon helyes célkitűzésnek tartom.

És nem kellene gúnyolódni sem a választási program terjedelmén,sem egy olyan párton,amelyik még nem tett semmit ellenünk,és bizonyítani akar.Aki elég intelligens,az megérti,hogy ők tényleg segíteni akarnak rajtunk.Egy esélyt bőven megérdemel a Jobbik.

2010. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 anonim ***** válasza:
65%

igen mert nem ártana egy kis erkölcsöt is tanulni tanítani


aztán mehetsz csókold meg gordon csillagos seggét

2010. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/107 anonim ***** válasza:
26%

keresztény országba keresztény tanítás és kész

ezer évig nem volt vele baj ezután se lesz


Izraelbe vagy Indiába bömbölhetnek a siratófal alatt vagy kereshetik hol van Mekka


de itt ez lesz és kész

2010. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!