Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
 71/107 anonim válasza:
78%

Eddig én sem értettem, hogy a kérdező, miért akadt fenn, pedig (most már) én is értem, hogy nem feltétlen egyértelmű a mondat.


Egyrészről (ahogy a kérdező érti azt hiszem), kötelezővé tesszük a hittant, vagy kötelezővé tesszük az erkölcstant, még nem tudjuk melyiket, de az egyiket (és csak az egyiket) kötelezővé tesszük.

Másrészről (ahogy én is értettem, meg szerintem mások is értik), kötelezővé tesszük, hogy legyen hittan, erkölcstan, ami közül szabadon választhat a szülő/gyerek, hogy melyikre akar járni.


Mivel a mondat nem egyértelmű, ezért azt hiszem érdemes lenne megkérdezni az illetékes(eke)t, hogy ezen a részen mit értettek pontosan, és annak megfelelően folytatni a továbbiakban.

2010. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 A kérdező kommentje:

Jól beszél.

Pedig szegénykém 0%-ban ad hasznos válaszokat.

2010. jan. 23. 15:54
 73/107 anonim ***** válasza:
81%
szerintem senki nem hal bele heti egy óra erkölcs vagy hittanba
2010. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen nem is értem, az ilyen válaszokat, hogy "nem fognak belehalni", stb. Igaz, nem halnak bele. De egy zsidó, mohamedán, buddhista, stb. ember épp annyira nem örülne annak, ha a gyerekének kötelező keresztény hittanra kéne járnia, mint ahogy egy keresztény szülő nem örülne, ha a gyereknének kötelező lenne a zsidó, mohamedán, buddhista hittan.


Manapság Európában nincs olyan ország, ahol ez felmerül. A Jobbiknak Iránba kéne menni politizálni, úgyis úgy szimpatizálnak velük. A "VAGY"-ról meg csak annyit, hogy olvastam már "ÉS"-sel is (egy Jobbikos hírlevélben), majd kikeresem...

2010. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
20%
politika, vallás biztos pénz ! aki jól akar élni annak ezek valók.
2010. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok Jobbikos, de ebben egyet tudok érteni velük. Aki nem akarna hittant tanulni az helyette etikát is választhatná. Amúgy meg egy kis keresztény műveltség vallási meggyőződésétől függetlenül mindenkire rá férne. A pl. a Legyen ön is milliomos, meg hasonló játékokban a legprimitívebb kereszténységről szóló kérdéseknél szokott elvérezni a delikvens.

Szóval nem kell mindenkinek matematikusnak lennie, sőt még a matekot szeretnie sem, ahhoz hogy megtanulja mondjuk Pitagorasz tételét.

2010. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 anonim ***** válasza:
75%

"Egyszerűen nem is értem, az ilyen válaszokat, hogy "nem fognak belehalni", stb. Igaz, nem halnak bele. De egy zsidó, mohamedán, buddhista, stb. ember épp annyira nem örülne annak, ha a gyerekének kötelező keresztény hittanra kéne járnia, mint ahogy egy keresztény szülő nem örülne, ha a gyereknének kötelező lenne a zsidó, mohamedán, buddhista hittan."


ne gyere már állandóan a mohamedánokkal zsidókkal buddhistákkal

nem lehet mindenkinek a lelki világával foglalkozni

meg amúgy is hazánkban a keresztényeken kívül van pár 100 száz zsidó azt jó napot, nem hiszem hogy olyan sok mohamedán rohangálna errefelé vagy buddhista


de nehogy azzal gyere hogy a szomszédod feleségének a volt férjének az élettársának a fiának az osztálytársának a dédnagyanyjának a második unokatestvérének az unokájának a vejének a szembe szomszádjának a húga mohamedán


mert megörülök

2010. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim ***** válasza:
63%

és igenis egy zsidó fia is kibír 45 perc hit vagy erkölcstant

ugyanis nem kötelező istentiszteletről van szó

hanem hit vagy erkölcstanról

és ha már ideköltöztek itt akarnak élni akkor beintegrálódnak a keresztény közösségbe

és nem fényezik magukat a fundamentalista nézeteikkel


kibírják azt a 45 percet és kész nincs vita

2010. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
79%

sőt a mohamedán a hindu az anglikán a muzulmán a Jehova a hitgyülis a vidámvasárnapos mag az összes többi


mindegyik beintegrálja magát ebbe a .... keresztény országba


és 45 percig csöndbe végighallgatja az az órát mint minden más gyerek


nekünk is volt hon és népismeret óránk és túléltem jól elvoltunk 3 Magyar 4 Matek kötött felüdülés volt

2010. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
14%
és különben is rosszat biztos nem tanítanának ott
2010. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!