Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 A kérdező kommentje:
Amúgy a mohamedán példa volt mondhatnám a buddhizmust vagy a hinduizmust is.
2010. jan. 17. 17:38
 22/107 A kérdező kommentje:
Vagy bármi egyebet.
2010. jan. 17. 17:39
 23/107 anonim ***** válasza:
63%

És ha a hívők köteleznek mindenkit hittanra, akkor mi lesz?

Még jobban fogják utálni a hívőket és a kereszténységet!


Erőszakkal nem lehet valakibe belenevelni egy hitet, főleg hogy vajon miért is érdekelné ez a tantárgy, a nem vallásos gyerekeket? Számítana valahova, felvételinél?

Annyira vennék komolyan, mint a rajzot és az éneket.

Az egészet végig szórakoznák!

Most ennek mi értelme lenne?

2010. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 anonim ***** válasza:
67%

Tudom, hogy nem teljesen van párhuzam köztük, de hasonló lenne, mint régen a kötelező orosz tanulás.


Bár ez csak egy elméleti vita, mert a Jobbik soha az életbe nem fog hatalomra jutni, amíg ilyen megosztó javaslatai vannak a programjában.

Szerintem rengetegen pont ezért nem fognak rájuk szavazni!

2010. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/107 anonim ***** válasza:
76%

ugye, h hittanról VAGY erkölcstanről van szó...


itt meg mindenki azzal jön, hogy kötelező hittant akarnak

a 2 pedig nagyon nem ugyanaz

2010. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/107 anonim ***** válasza:
62%
Figyeljetek, én még az erkölcstannal sem vok kibékülve, olyan képmutató színe van. Inkább legyen pszichológia ra a gyerekeknek, az ő szintjükön, hogy tudják kezelni a konfliktusokat egymás között, meg megtanitsák nekik a jó kommunkikációt, a pozitív gondolkodást. A másság elfogadását, az értékek tisztelését, megbecsülését, a munkához való hozzáállást.
2010. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
63%

előbb-utóbb az erkölcstanból is vallási kérdést csinálnának-

utolsóval értek egyet

2010. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 anonim ***** válasza:
62%
Tényleg az a megoldás kulcsa, amit a 17.46 írt. Hittan lenne azoknak, akik ezt választják valamelyik Magyarországon bejegyzett valószínűleg történelmi egyház keretében, akik meg nem vallásosak vagy ilyen egyházhoz nem tartoznak, azoknak lenne az erkölcstan. Így ez alkotmányjogilag is rendben van. más kérdés, hogy szükség van-e rá. Ez a pszichológia is megfontolandó, amit az előző írt.
2010. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/107 anonim ***** válasza:
23%
Azért az se vallásszabadság, hogy álláskeresésnél a hitem miatt hátrányosan megkülönböztetnek (ha már rákérdeznek interjún, az erre enged következtetni, és ilyen előfordult).
2010. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:
83%

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."


Neked ha erkölcstanra nem is, de egy alsós olvasásóra-korrepetációra biztosan szükséged lenne, hogy megértsd a "vagy" szócska használatát. Sejtésem szerint mégis a merő rosszindulat vezetett a kérdés feltevésénél, mert ekkora csúsztatás szándék nélkül nem születhet. Hittan VAGY erkölcstan. Egy évig jártam református általánosba, egyébként számtalan egyházi suli működik magyarországon, és senkit sem kényszerítenek rá semmire. Volt a református mellett katolikus hittan is (ref suliban, tehát még felxibilisek is voltak) és erkölcstan. Lehetett választani. Senkinek nem harapták le a fejét, ha erkölcstanra jelentkezett, egyébként körülbelül ugyanazt tanítják itt is. Nem űzték belőlem erőszakkal meg máglyával az ördögöt, és az a sok ezer diák, aki ilyen sulikból kerül ki, szintén nem lett elvakult inkvizítor, sőt legtöbbjük nem is hívő. És mégis, nemsokára gyermekem születik, én örülnék, ha alapvető dolgokkal tisztában lenne a keresztény erkölcs terén.

Nem értem, mitől féltek? Néhány bibliai történetet elolvasnak, kiszínezik a képeket és megbeszélik a tanulságokat.

2010. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!