Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez lenne a valláss...

Szerintetek ez lenne a vallásszabadság?

Figyelt kérdés

"Kötelezővé tesszük a hittant vagy erkölcstant, melynek célja hazánk keresztény alapokon nyugvó gyökereinek

erősítése, a követendő normák elsajátítása, megértése."

Idézet a jobbik 2010-es választási programjából, 49.o lap teteje.


Kérdezem én hogyha pl mohamedán vallású vagyok akkor miért kellene kötelező jelleggel keresztény hittant tanulnom? Ismétlem kötelező jelleggel.

EZ a vallásszabadság?


2010. jan. 17. 16:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
65%
nem ez az egyetlen agyatlan progampontjuk...
2010. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:
56%
én képtelen voltam végigolvasni azt a sok hülyeséget..50x oldalt..:O
2010. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
67%
A modern, demokratikus államot többek között éppen az különbözteti meg az avitt, feudális berendezkedéstől, hogy az állam nem szól bele az emberek magánéletébe és világnézetébe. Keresztény vagyok, de nem járok templomba, mert nem érdekel a papok politizálása, és a világi mohóságuk is ellenszenves. A Jobbik amúgy is le van maradva egy-két évszázaddal, úgyhogy ennél többet nem várok én sem tőlük.
2010. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
61%

"A Jobbik amúgy is le van maradva egy-két évszázaddal..."


tökéletesen egyetértek..:9

2010. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
78%

Az erkölcstannal egyetértek, a hittannal nem. Bár a kettő majdnem ugyanaz, a kereszténység is csak egy népbe nevelt erkölcsöt jelent, hogy a bűn bizony nem marad megtorlatlanul. Gondolom ezért írták oda a "vagy" szócskát..

Az erkölcstan igazán ráférne a mai emberekre, mivel a bűnözés és erkölcstelenség tetőfokon van az országban. Ezt bele kell fojtani az emberekbe, a fiatal generációkba, hogy ők is így neveljék az utódaikat, jobb legyen az ország.


(lehet hülyén fogalmaztam de szerintem értitek.)

2010. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 anonim ***** válasza:
36%
Magyarország alapjában véve egy keresztény ország és a Jobbik arra akarja ösztönözni a népet, hogy többet foglalkozzon a vallásával. Ha vki mohamedán, vagy zsidó, vagy bármi más, nem lesz attól még sem lelőve az utcán, nem kényszerítik semmire, gyakorolja ő is a saját kis vallását, nem kell ebből akkora ügyet csinálni és a Jobbik sem fog. Ez a pont leginkább a keresztényekre vonatkozik, mivel egyre kevesebb keresztény gyerek jár hittanra és a hite alapvető dolgaival sincs tisztában. Szerintem heti 1 hittanóra minden gyereknek belefér az idejébe, én is jártam 8 évig és nem bántam meg. És ismétlem, a más vallásúak ettől még gyakorolhatják a saját vallásukat, nem lesznek kirekesztve!
2010. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 anonim ***** válasza:
35%

Az ország meg az eddigi vezetés miatt vagy 50 évvel!

Akkor hogy is van ez?


A kérdésre válaszolva.


Ha te mohamedán vagy, akkor gyakorold azt a vallást, de ha itt akarsz élni akkor ismerd meg a keresztény erkölcs fogalmát, mert talán nem a magyaroknak kellene alkalmazkodni hozzád. A magyaroknak egy kultúrális háttere a keresztény erkölcs és nem valami humbuk, ami hozzátartozik az alap műveltséghez.

2010. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
29%

még jó, hogy a dicső MSZP-MDF nincs lemaradva


az a menő manapság, hogy fedezet nélküli pénzt hozunk létre elektronikusan és kamatozik is a semmi

2010. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 anonim ***** válasza:
28%

mit keresne itt egy mohamadán?

európában?

nehogy már!


nem kötelező itt lakni

itt ezek a feltételek (lesznek)


ezervalahány évig jó volt keresztény alapokon élni

most is jó lesz

2010. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 anonim ***** válasza:
68%

mennyi intoleráns vadbarom van!..igenis élhetnek itt buddhisták vagy bármely vallásúak is.


nem tehetik kötelezővé-

2010. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!