Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem kéne békén...

Csak szerintem kéne békén hagyni a devizahiteleket?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva felháborító, ami történik. Ahelyett, hogy próbálnánk ösztökélni az embereket arra, hogy egy kapitalista gazdaságú államban kapitalista észjárással gondolkozzanak, megint jön a "hülye voltam de az állam majd segít" kezdetű szólam.


Senkinek nem volt kötelező felvennie azokat a hiteleket. Aki meg felvette, utánanézhetett volna annyira a dolgoknak, hogy megtudja, mégis mi történik, hogyha annak a devizának, amiben a hitelt felvette (pl. svájci frank) és annak, amiben törleszt (forint) elkezd ingadozni a "viszonya".


Nem azt mondom, hogy mindenki bűnös. Ahol a bankok szemetek voltak, ahol a lakhatás került veszélybe, ott persze, hogy menjen a segítség, de talán kicsit másféle módon.


Számomra azért felháborító, mert az adózók pénzéből (tehát az én pénzemből is) fizetik ki azt, hogy XY-nak kellett az új kocsi, meg az a 2 szoba még a házhoz, és nyilván aláírta a papírt anélkül, hogy egy kicsit is utánagondolt volna.


Ha most hagynák az egészet, legalább mindenki megtanulná jó hosszú ideig, hogy meggondolatlanul és tájékozatlanul nem szabad ezekbe beleugrani. Én is sajnálom azokat, akik ilyen helyzetbe kerültek, van is olyan ismerősöm, de ettől függetlenül ezt gondolom.


Nem lenne szabad azt tudatosítani az emberekben, hogy ha van egy kis gond, akkor mindjárt nyújtsák a kezüket segítségért állambácsihoz. Kíváncsi vagyok, ők életük eddigi részében hányszor csaltak adót, hányszor "oldották meg okosba'", hányszor találták meg a módot arra, hogy ezt vagy azt ne kelljen leadózni. De amikor kell a pénz, akkor ez már nem számít.



2014. júl. 2. 12:16
 61/100 anonim ***** válasza:
3%

"Áruld már el akkor nekem 52%, h ha te már ennyire átlátod a gazdasági összefüggéseket, h miért jó az neked h még 20 év múlva is szarban lesz a gazdaság?

H miért kellett engedni egy ilyen konstrukciót?

Pont Magyarországon?"


Mert másként a magyar paraszt sohasem tanulja meg, hogy hitelt felvenni nem szabad. Én mindnek megdupláznám az adósságát és az adósok börtönében kellene ledolgoznia a családnak ha kell az ükunokákig elmenően.

2014. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
20%

"A megszüntetésével nincs gond mivel a magyar népesség értelmileg nincs olyan szinten hogy ezeket meg lehessen hagyni"


Ha megszünteted soha nem is fog felnőni. Hadd hulljon csak a férgese!

2014. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
23%

"Ezt az értelmi szintet pedig hagyjuk, egyértelműen a termékkel volt gond és a pénz piacfelügyelettel."


Nem volt ott a termékkel semmi baj. Ha a paraszt nem tudja, hogy a tolvajt nem szabad beengedni akkor nem a tolvaj a hibás.


"Ez egyszerű szerencsejáték volt, amibe sok embert belekényszerítettek, mert nem volt más helyette és, mert szakértők ajánlották. "


Mutass egyetlen devizahitelest, akinek P9-est szegeztek a koponyájára, hogy írja alá!

2014. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
18%

"Csak szólok a nagy megmondóembereknek, h az osztrákok is benyelték:) "


Ott is hadd hulljon a férgese. Osztrákból sem kell ennyi.

2014. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
17%

"nem az árfolyam miatt ugrott meg sokak hitel. pl az enyém sem. majdnem 170 forinton vettem fel. A frank felment 190 (később persze tovább is ment) körülre. Ez kb 10% emelkedés. A törlesztőm viszont jóval több volt, mert a bank a kamatot drasztikusan emelte!!! "


Nem emelt az semmit. A kamatláb fix volt.

2014. júl. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
4%

"10 évvel ez előtt szerettem volna egy lakást vásárolni. 2 milla önerővel,"


Annyiért még ma is tudsz. Ha van két millió készpénzed minek hitel?

2014. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aki véleményt mondott. Ha jól látom, sokan vannak azok, akik, ha segíteni is akarnak, a módszert megkérdőjelezik. Ennek örülök.


Két sztorit olvastam, ami felkeltette a figyelmemet.


#46

Annak a cégnek az volt a dolga, hogy (csúnyán fogalmazva) rád sózzon valamit. Én sosem szoktam ilyeneket megbízni, és nem is bízom meg bennük.

Az, hogy ők nem mondták el, hogy milyen kockázatai vannak a hitelnek, sajnálom, de neked nem ad felmentést. El lehet olvasni a hitelszerződést, be lehet karikázni a részeket, amiket nem értesz, vagy aggályosnak találsz, és meg lehet kérni, hogy magyarázzák el, mit jelent. Elvégre milliókról van szó, az ember ilyenkor szvsz nem lehet elég alapos.

A másik: forint alapú hitel. Eszedbe sem jutott, hogy azt vegyetek fel? Sokkal biztonságosabb.

A szüleim is forint hitelt vettek fel a házra, tízmilliót (!) ami nagyon nagy összeg. De most is ugyanannyit törlesztenek, mint hét éve.


#57

Ha jól látom, előttem már sokan kivesézték a történetet. Meg kell mondjam, egyetértek velük.

"5 millió ft svájci frank alapú devizahitelt vettek fel autóra"

Milyen autó volt az? Ha hitelre veszek valamit, akkor alapból igyekszem valami olcsóbbat kiválasztani, több kompromisszumot kötök. A hitel nem azt jelenti, hogy "de jó, most van pénz dögivel, aztán meg csak lesz valahogy".

2014. júl. 2. 17:14
 68/100 anonim ***** válasza:
7%
Minden devizahitelest agyhejen kell vágni.
2014. júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
74%
68, Fix kamatláb??? Hát nekem biztos nem! 3%-ról 5,5-6%-ra nőt.
2014. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:
30%
Azért látom le lettem pontozva, na nembaj, vegyünk csak 5 milliós hitelre autót, 10 milliós hitelre házat, aztán "majd lesz valahogy".
2014. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!