Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem kéne békén...

Csak szerintem kéne békén hagyni a devizahiteleket?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva felháborító, ami történik. Ahelyett, hogy próbálnánk ösztökélni az embereket arra, hogy egy kapitalista gazdaságú államban kapitalista észjárással gondolkozzanak, megint jön a "hülye voltam de az állam majd segít" kezdetű szólam.


Senkinek nem volt kötelező felvennie azokat a hiteleket. Aki meg felvette, utánanézhetett volna annyira a dolgoknak, hogy megtudja, mégis mi történik, hogyha annak a devizának, amiben a hitelt felvette (pl. svájci frank) és annak, amiben törleszt (forint) elkezd ingadozni a "viszonya".


Nem azt mondom, hogy mindenki bűnös. Ahol a bankok szemetek voltak, ahol a lakhatás került veszélybe, ott persze, hogy menjen a segítség, de talán kicsit másféle módon.


Számomra azért felháborító, mert az adózók pénzéből (tehát az én pénzemből is) fizetik ki azt, hogy XY-nak kellett az új kocsi, meg az a 2 szoba még a házhoz, és nyilván aláírta a papírt anélkül, hogy egy kicsit is utánagondolt volna.


Ha most hagynák az egészet, legalább mindenki megtanulná jó hosszú ideig, hogy meggondolatlanul és tájékozatlanul nem szabad ezekbe beleugrani. Én is sajnálom azokat, akik ilyen helyzetbe kerültek, van is olyan ismerősöm, de ettől függetlenül ezt gondolom.


Nem lenne szabad azt tudatosítani az emberekben, hogy ha van egy kis gond, akkor mindjárt nyújtsák a kezüket segítségért állambácsihoz. Kíváncsi vagyok, ők életük eddigi részében hányszor csaltak adót, hányszor "oldották meg okosba'", hányszor találták meg a módot arra, hogy ezt vagy azt ne kelljen leadózni. De amikor kell a pénz, akkor ez már nem számít.



2014. júl. 2. 12:16
 41/100 anonim ***** válasza:
63%

Na úgy látszik, mindkét oldal kifogyott a "patronokból" :)

Ha érdemben még hozzá lehet tenni valamit a kérdéshez, az talán az, hogy valóban! át kell alakítani a jelenlegi hitelrendszert, mert tízmillió emberből tízmilliótól nem követelhetjük, hogy gondolkodni tudjon. Enyhén szólva is volna értelme bolondbiztossá tenni a hitelszerződéseket. Talán meg is lépik most már.

2014. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
32%

" Enyhén szólva is volna értelme

bolondbiztossá tenni a hitelszerződéseket."

Ez nagyon jó ötlet. Sajnos a "bolondok" másokat is rántanak magukkal, nem csak megdöglenek csendesen. Így màr a normál ember pénzére is szükség van, nem elég a szeretetszolgálat.

2014. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos.
2014. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim ***** válasza:
81%

" # 38

A megszüntetésével nincs gond mivel a magyar népesség értelmileg nincs olyan szinten hogy ezeket meg lehessen hagyni, de akkor az álljon annyiból hogy holnaptól nem lehet felvenni ne pedig abból hogy kifizetik azok helyett akiknek épp nincs kedve fizetni."


A megszüntetés természetesen visszamenőleg értendő, mivel jelenleg nem lehet felvenni. Ezt az értelmi szintet pedig hagyjuk, egyértelműen a termékkel volt gond és a pénz piacfelügyelettel. Ez egyszerű szerencsejáték volt, amibe sok embert belekényszerítettek, mert nem volt más helyette és, mert szakértők ajánlották.

Nekem nincs devizahitelem, de érdekes módon semmilyen ellenszenvet nem érzek azzal, hogy kisegítik a honfitársaimat. Csak a piti emberek gondolkoznak úgy, hogy ha más kap akkor azt tőle veszik el, más kárából előnyt szerezve tudják csak elképzelni az életüket. Szánalmas. Ahelyett, hogy örülnének végre megkapják a magukét a gusztustalan bankárok.

2014. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
85%

"magyar népesség értelmileg nincs olyan

szinten hogy ezeket meg lehessen hagyni,"


Csak szólok a nagy megmondóembereknek, h az osztrákok is benyelték:)

Örülök, h sikerült azt is megértetni(nagy nehezen), h a devizahiteleseket nem lehet szarban hagyni, mert mindenki issza a levét.

Reméljük legközelebb a bankoknak és gyurcsanynak nem sikerül csőbe húznia az országot:)

2014. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:
80%

Én 3,2 milliót vettem fel és 8,7 millióra jön ki a mai állás szerint.24 évesen vettem fel hogy meginduljunk a menyasszonyommal az életben,volt saját megtakaított pénzem is.Szabad felhasználású hitelt vettem fel,a Credit Hiller-en keresztül,szóval ok találtak egy bankot aki odaadja a pénzt,ők intézték mindent 100000 Ft ért.Ők egy szóval nem említették,hogy mennyit kell majd visszafizetnem,vagy hogy milyen kockázatai vannak.

Egyébként mi házat vettünk belőle.

Nem azt mondom,hogy fizesse ki helyettem akár ki is,fizetem én magam.De ne már hogy 3 millió forintra 5,5 millió forint legyen a kamat.Kérjenek rá 1 millió kamatot ne 5,5 milliót.

És akik szidják a devizásokat,azoknak részben van csak igazuk,mert voltak a Bmw-t hitelre típusok,és voltak a valahol lakni kellene típusok.

Most melyik az a pályakezdő aki önerejéből az iskola után 10 éven belül tud saját lakást vagy házat venni?Albérlet?Azt a pénzt inkább a lakás törlesztésre fordítom.

Abban segítsen az állam,hogy ne kelljen ekkora kamatot fizetnem,és nem abban hogy a ti adóforintjaitokból kifizetése a hitelemet.

Már vagy 3 éve akarunk gyereket,de a magas hitel miatt nem merünk vállalni.

Egyébként mind a ketten a közalkalmazottak vagyunk.És tanult emberek.


f/28

2014. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 anonim ***** válasza:
92%
Én együtt érzek a devizahitelesekkel. Hiszen ki ne akarna jobb életet például lakhatás formájában. Aki nem esett ebbe a csapdába az örüljön neki. Mondjuk az is igaz, hogy új autót meg mixert, kávéfőzőt nem volt a legötletesebb hitelből venni. Az biztos, hogy ez a téma indulatokat vált ki az emberekből, de azért aki okos embernek tartja magát, nem a legjobb tőle, ha azt bunkósággal és arroganciával próbálja meg bemutatni...
2014. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
92%

Bocsi nem olvastam el a kommenteket.

Szerintem nem fekete-fehér dolog ez.

Biztos sokan felelőtlenül vettek fel hitelt. Ez oké.

Abban viszont nem hibáztak hogy dvizahitelt vettek fel, mert sajnos a baloldal magasan tartotta jegybanki kamatot így forintban nem érte meg felvenni a hitelt. Én is devizás hitelt vettem ezért fel.

Nem várom el hogy adóforintokból fizessenek nekem! Ezt nem tudom honnan szedted, mert most sem erről van szó.

Most csak végre kimondták hogy az árfolyamtrükközések törvénytelenek és az egyoldalú kamatemelések is. Ez egyértelműen a bank sara.

2014. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 anonim ***** válasza:
21%

"Én 3,2 milliót vettem fel és 8,7 millióra jön ki a mai állás szerint.24 évesen vettem fel hogy meginduljunk a menyasszonyommal az életben,volt saját megtakaított pénzem is.Szabad felhasználású hitelt vettem fel,a Credit Hiller-en keresztül,szóval ok találtak egy bankot aki odaadja a pénzt,ők intézték mindent 100000 Ft ért.Ők egy szóval nem említették,hogy mennyit kell majd visszafizetnem,vagy hogy milyen kockázatai vannak.

Egyébként mi házat vettünk belőle.

Nem azt mondom,hogy fizesse ki helyettem akár ki is,fizetem én magam.De ne már hogy 3 millió forintra 5,5 millió forint legyen a kamat.Kérjenek rá 1 millió kamatot ne 5,5 milliót.

És akik szidják a devizásokat,azoknak részben van csak igazuk,mert voltak a Bmw-t hitelre típusok,és voltak a valahol lakni kellene típusok.

Most melyik az a pályakezdő aki önerejéből az iskola után 10 éven belül tud saját lakást vagy házat venni?Albérlet?Azt a pénzt inkább a lakás törlesztésre fordítom.

Abban segítsen az állam,hogy ne kelljen ekkora kamatot fizetnem,és nem abban hogy a ti adóforintjaitokból kifizetése a hitelemet.

Már vagy 3 éve akarunk gyereket,de a magas hitel miatt nem merünk vállalni.

Egyébként mind a ketten a közalkalmazottak vagyunk.És tanult emberek.


f/28"



Ez egy teljesen irreális és sarkított példa egy mutyibankról, ami devizahitelezés vagy világválság ide vagy oda, mindenképp megbukott volna. Nem írja le talán még 10 "devizahiteles" helyzetét sem. Ergo te tényleg nagyon hülye voltál, hogy így vettél fel hitelt, és különösebben nem is sajnállak. A szitud elég egyedülálló.


A devizahiteles átlagsztori a következő: aláírtak a deviza forinthoz viszonyított értéke függvényében változó ÖSSZértékű hitelre egy szerződést, és amikor beütött a gebasz, és megzuhant a forint, eltátották ólajtó nagyra a szájukat, hogy a hitelük is megugrott. (nem a 3x-osára, mint a te példád.) Majd elkezdték verni az asztalt (ezt a "nézőpontot", MUHAHA, ha lehet egyáltalán annak nevezni, képviseli Kásler "kásásagyú" Árpád is, akiről már leírtam a véleményem) hogy bizony ők arra szerződtek, hogy MEGVÁSÁROLJÁK a hitelszerződésben foglalt pénzmennyiséget devizában, de vissza ugyanúgy forintban fizetik, és a ban jogellenesen követel devizaértékben hiteltörlesztést. Balszerencséjükre egyetlen olyan szerződést nem tudnak produkálni, ahol a bank nem írja le világosan, vagy kevésbé világosan, de akkor is érthetően, ott szereplően a szerződésben, hogy ő nem valutát adott el, hanem valutahitelt folyósított. Hát ennyi. Az igazság nyilván a bankok oldalán van (már amelyik még pluszban valami extra sz.arrágóságot nem csinált, csak devizahitelt folyósított), csak éppen annyi ember becumizta a saját hülyeségét, hogy tényleg komolyan elgondolkodik rajta most az állam, hogy valami módon kifizesse-e a bankokat.

2014. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
92%
49, nem az árfolyam miatt ugrott meg sokak hitel. pl az enyém sem. majdnem 170 forinton vettem fel. A frank felment 190 (később persze tovább is ment) körülre. Ez kb 10% emelkedés. A törlesztőm viszont jóval több volt, mert a bank a kamatot drasztikusan emelte!!! Egyoldaluan! Pedig a svájci jegyben csökkentette a kamtlábat. Felhívtam a bankok, de normális indoklást nem tudtak adni miért emeltek. Az árfolyam miatt nem reklamáltam mert arról a világpiac dönt, de a kamatot ők emelték önkényesen. Az árfolyammal csak trükköztek picit (vételi-eladási) ami persze hozott nekik némi pénzt, de a kamat az nagyobb szemétség volt.
2014. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!