Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem kéne békén...

Csak szerintem kéne békén hagyni a devizahiteleket?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva felháborító, ami történik. Ahelyett, hogy próbálnánk ösztökélni az embereket arra, hogy egy kapitalista gazdaságú államban kapitalista észjárással gondolkozzanak, megint jön a "hülye voltam de az állam majd segít" kezdetű szólam.


Senkinek nem volt kötelező felvennie azokat a hiteleket. Aki meg felvette, utánanézhetett volna annyira a dolgoknak, hogy megtudja, mégis mi történik, hogyha annak a devizának, amiben a hitelt felvette (pl. svájci frank) és annak, amiben törleszt (forint) elkezd ingadozni a "viszonya".


Nem azt mondom, hogy mindenki bűnös. Ahol a bankok szemetek voltak, ahol a lakhatás került veszélybe, ott persze, hogy menjen a segítség, de talán kicsit másféle módon.


Számomra azért felháborító, mert az adózók pénzéből (tehát az én pénzemből is) fizetik ki azt, hogy XY-nak kellett az új kocsi, meg az a 2 szoba még a házhoz, és nyilván aláírta a papírt anélkül, hogy egy kicsit is utánagondolt volna.


Ha most hagynák az egészet, legalább mindenki megtanulná jó hosszú ideig, hogy meggondolatlanul és tájékozatlanul nem szabad ezekbe beleugrani. Én is sajnálom azokat, akik ilyen helyzetbe kerültek, van is olyan ismerősöm, de ettől függetlenül ezt gondolom.


Nem lenne szabad azt tudatosítani az emberekben, hogy ha van egy kis gond, akkor mindjárt nyújtsák a kezüket segítségért állambácsihoz. Kíváncsi vagyok, ők életük eddigi részében hányszor csaltak adót, hányszor "oldották meg okosba'", hányszor találták meg a módot arra, hogy ezt vagy azt ne kelljen leadózni. De amikor kell a pénz, akkor ez már nem számít.



2014. júl. 2. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
74%

Ezzel részben egyetértek, de ez nem ilyen egyszerű.


Emberek százezrei vannak a devizacsapdába és ez már nem egyszerű hülye voltál majd megtanulod, ez már társadalmi probléma amit már kormányszinten kell kezelni.


A másik meg ez se olyan hatalmas segítség, mert pl aki 2009 ben 7 milliót vett fel devizahitelben az most kb 900 ezret kap vissza. A gond így se lesz megoldva, de legalább segít a pillanatnyi helyzeten.

2014. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
68%

Te meg utána nézhettél volna a dolgoknak, mielőtt hülyeséget írsz.

Az a probléma, hogy a bankok a szerződés megkötése UTÁN módosítottak egyoldalúan szerződést, módosítottak indokolatlanul kamatot, játszottak az árfolyamokkal. (eladási, vételi, miközben valuta sehol nem volt az egyenletben, forintot kapott, azt fizetett)


Erre mondták ki, hogy törvényellenes, ezt kell visszafizetni.


Mondjuk akinek emiatt lett oda a háza, azon ez már nem segít.

2014. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
68%
Nem békén hagyni kellene, hanem vissza kellene fizetni.
2014. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
66%
Én hagytam volna éhen halni őket mert azt érdemelték volna. A deviza hitel nem arra lett kitalálva hogy elköltsék házra autóra utazásra vagy simán csak feléljék. Aki meg volt olyan hülye hogy erre használta az megérdemli a sorsát.
2014. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
57%

Tipikusan az a hülye vagy, aki hallotta valahol azt amit idehánytál és most okosnak érzi magát.

Több tízezer ember nem a boltban költi el a fizetését, hanem viszi a bankba.

Ha lenne agyad felfognád mekkora kiesés ez a gazdaságnak, arról nem is beszélve, h évekig még ez lesz, ha nem csinálnak valamit.

2014. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
84%

"Nem békén hagyni kellene, hanem vissza kellene fizetni."


De ne a devizahitel nélküli többség adójából!

2014. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
89%

Ezt így elég nehéz megítélni, mert minden eset más.

Nekem is volt, de szerencsére csak kis összeg, így annyira nem érintett az árfolyamváltozás, mert nagyon kicsi volt a törlesztő részletem, aztán ki is fizettem egyben. Emlékszem, hogy a hitel felvételkor legalább 3x elmondták, hogy ez milyen kockázattal jár. A szerződésben is benne volt. Külön nyilatkozatot is volt, hogy megértettem a kockázatát. Azt is elmondták, hogy most nagyon alacsony az árfolyam, ezért biztosan emelkedni fog.

Nem tudom, hogy minden bank így járt-e el.


Azokat én sem tudom sajnálni, akik felvettek 10 milliót egy 30 milliós házhoz. Mert volt 20 milliójuk! Amiből már vígan vehettek volna normális házat.

Én sem azért vettem fel keveset, mert annyi pénzem volt, hanem azért meg tudtam, hogy mi az amit ki tudok fizetni, majd még magasabb árfolyamon is, és ezért olcsóbb lakást kerestem.


Meg kéne tanulniuk az embereknek, hogy mindenki csak addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Nem pedig bedőlni minden reklámnak és hitelre vásárolgatni minden felesleges dolgot.

2014. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
66%
Én nagyjából egyetértek a kérdezővel.
2014. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
18%

"ez már társadalmi probléma amit már kormányszinten kell kezelni"

És pl a nyugdíjt mint társadlmi problémát miért nem kezelik kormányszinten. A mai 30as éveiben járó, kb 35 év múlva nyugdíjba vounló, és 250ezer nettót (ami elég jó fizu) kereső fiatal 35 év múlva 100ezer forint nyugdíjat fog kapni. 100ezer ft mit fog érni 35 év múlva?


"Az a probléma, hogy a bankok a szerződés megkötése UTÁN módosítottak egyoldalúan szerződést, módosítottak indokolatlanul kamatot, játszottak az árfolyamokkal. (eladási, vételi, miközben valuta sehol nem volt az egyenletben, forintot kapott, azt fizetett)"

Szinte minden szolgáltató egyoldalúen módosítja a feltéteit. Kábeltévé, net, mobil, stb stb. Azt lehet?

2014. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
63%

#6: szerinted a devizahiteles nem fizet adót?


Szerintem csak a háza után, amit a hitelből épített több adót fizetett, mint amennyit Te az elkövetkező 10 évben fogsz...

2014. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!