Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem kéne békén...

Csak szerintem kéne békén hagyni a devizahiteleket?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva felháborító, ami történik. Ahelyett, hogy próbálnánk ösztökélni az embereket arra, hogy egy kapitalista gazdaságú államban kapitalista észjárással gondolkozzanak, megint jön a "hülye voltam de az állam majd segít" kezdetű szólam.


Senkinek nem volt kötelező felvennie azokat a hiteleket. Aki meg felvette, utánanézhetett volna annyira a dolgoknak, hogy megtudja, mégis mi történik, hogyha annak a devizának, amiben a hitelt felvette (pl. svájci frank) és annak, amiben törleszt (forint) elkezd ingadozni a "viszonya".


Nem azt mondom, hogy mindenki bűnös. Ahol a bankok szemetek voltak, ahol a lakhatás került veszélybe, ott persze, hogy menjen a segítség, de talán kicsit másféle módon.


Számomra azért felháborító, mert az adózók pénzéből (tehát az én pénzemből is) fizetik ki azt, hogy XY-nak kellett az új kocsi, meg az a 2 szoba még a házhoz, és nyilván aláírta a papírt anélkül, hogy egy kicsit is utánagondolt volna.


Ha most hagynák az egészet, legalább mindenki megtanulná jó hosszú ideig, hogy meggondolatlanul és tájékozatlanul nem szabad ezekbe beleugrani. Én is sajnálom azokat, akik ilyen helyzetbe kerültek, van is olyan ismerősöm, de ettől függetlenül ezt gondolom.


Nem lenne szabad azt tudatosítani az emberekben, hogy ha van egy kis gond, akkor mindjárt nyújtsák a kezüket segítségért állambácsihoz. Kíváncsi vagyok, ők életük eddigi részében hányszor csaltak adót, hányszor "oldották meg okosba'", hányszor találták meg a módot arra, hogy ezt vagy azt ne kelljen leadózni. De amikor kell a pénz, akkor ez már nem számít.



2014. júl. 2. 12:16
 21/100 anonim ***** válasza:
32%

"Ott voltál velem? Nem! Akkor honnan tudod, hogy mit mondott? :)"


Onnan, h jártas vagyok a területen és ilyet nem fog neked mondani az ügyintéző.

Másrészt épp az, h a forint erősödését várták.

De legyen igazad, a bank tudta nagyon jól, h emelkedni fog.

Akkor minek adta ki a hitelt?

H legyen kintlévősége, amit nem tud behajtani?

Látod-látod, sehogy nem klappol, amit hazudsz...

2014. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
71%

":DDD Hát ez marha jó!


Felvett egy hitelt, ami nem az ő pénze volt. Majd ebből a pénzből házat építet és az építkezés közben az általa felvett pénzből (ami nem az ővé) adót is fizetett."


Hagyd a fenébe, úgyse fogja fel. A devizahitelesek szentélető übermench-ek, akik jobbak a többi embernél, mert annyi eszük se volt, hogy értelmezzenek egy gazdasági szerződést (amit a kutya nem múdosított, nem volt ilyen "egyoldalú banki szerződésmódosítás", meg a többi hazugság, amit Káslerék oly fennhangon hirdetnek, egyszerűen csak a valutaárfolyam függvényében változó forintvisszafizetés, ami valutahitelnél teljesen természetes) . Pont.

2014. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
38%

Áruld már el akkor nekem 52%, h ha te már ennyire átlátod a gazdasági összefüggéseket, h miért jó az neked h még 20 év múlva is szarban lesz a gazdaság?

H miért kellett engedni egy ilyen konstrukciót?

Pont Magyarországon?

2014. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
91%

Hja, és ez már csak magánvélemény: Kásler Árpád egy ostoba, műveletlen, bolond-butykos nagy butaparaszt.


http://www.youtube.com/watch?v=wiTIFJe17Ws


Ez az ember hol tudná már megoldani a devizaproblémát? Ugyan már....

2014. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
68%

"Áruld már el akkor nekem 52%, h ha te már ennyire átlátod a gazdasági összefüggéseket, h miért jó az neked h még 20 év múlva is szarban lesz a gazdaság?

H miért kellett engedni egy ilyen konstrukciót?

Pont Magyarországon?"


Áruld már el te nekem, hogy miért voltál olyan ostoba, hogy nem konzultáltál egy közgazdásszal, mielőtt felvettél egy sz.ar hitelt? Van munkanélküli közgázos épp elég ebben az országban, keríthettél volna egyet, aki képben volt akkoriban a banki hitelekkel, és mondjuk 5 ropiért szépen kiválasztotta volna neked a céljaidnak legmegfelelőbb -nem bukó- hitelformát.

Nehogy már még nektek álljon feljebb.

2014. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
83%

Annyiban egyébként a bank felelőssége és egyáltalán nem az embereké, akik felvették, hogy az eleve hibás hitel konstrukció, ahol az ingatlan (ha pl. lakáshitel volt) nem fedezi a hitel összegét.

Mert az még oké, hogy valaki elszámolta magát és ezért el kell adnia a házát, és utána mondjuk albérletbe költözik. Attól nem fog éhen halni meg tönkremenni.

De hogy eladják a házát és utána még x millió forintot továbbra is törlesszen 10-20 évig vagy a haláláig, mert nem is ért annyit a háza. Na az durva.

Szerintem a kapitalista államokra való hivatkozás ezért bukik meg. Mert ez nem a normális kapitalista szemlélet. Én vállalom a költségeket, következményeket, de akkor normális szolgálgatást kapjak, ez lenne a normális. Ne pedig olyat, amiről pár év múlva kiderül, hogy egy egész életre nyomorulttá tesz.

2014. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként -és ezt fáj még leírni is, mert számomra, meg az összes többi NEM devizahiteles számára rendkívül előnytelen a dolog- teljesen nyilvánvalóan egy megoldása lehet ennek az egésznek, a Fidesz leküzdi törvénnyel, egyezkedéssel a lehető legalacsonyabbra a polgári devizaalapú hiteltartozást a bankoknál, és kifizeti az elfogyottpénzű derék magyar emberek?? helyett. Ennyi. Más megoldás nem nagyon létezik.
2014. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
60%

Egy dolog derül ki számomra a hozzászólásokból: a kormány ezzel a devizahiteles mentőcsomaggal elérte amit akar. Egymásnak ugrasztotta az embereket, a buta emberek meg harapnak is erre. Mindig ez megy: Nyugdíjas, nem nyugdíjas, devizahiteles, nem devizahiteles, vállalkozó, alkalmazott.

A 2. oldalon már itt is idiótáznak, meg gerinctelennek nevezik egymást.


Gratulálok.

2014. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
33%

"De hogy eladják a házát és utána még x millió forintot továbbra is törlesszen 10-20 évig vagy a haláláig, mert nem is ért annyit a háza. Na az durva. "


Ez nem indok semmire. A mai napig fel lehet venni ilyen hitelt, gyakorlatilag ez a törvényes uzsora, és a bankok köszönik szépen, csinálják továbbra is. Egész egyszerűen az a helyzet, hogy felnőtt, felelős emberként tudni kell számolni, és bizony a bank nem szeretetszolgálat -soha nem is volt az-, hanem kőkeményen arra megy ki a bankjáték, hogy minél nagyobb szeletet megszerezzen a vagyonodból. Ezért kell okosan hitelezni/befektetni. Hülyék mindig lesznek, normális országban föl sem merülne, hogy a kevés hülye miatt a sok józan fizesse a terheket, amiket magukra vállaltak.

2014. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
26%

"Nekem van néme szociális érzékem, ezért sajnálom azokat, akik önhibájukon kívül otthontalanok lettel. VISZONT sokan úgy állnak hozzá, hogy amit hitelből megvett az a övé, és nem fizeti a hitelét, pedig ha nagyon akarná, megtehetné. Ilyen pl. mikor egyszer azért álltam a dugóban, mert devizahitelesek AUTÓS felvonulást tartottak... Az én adóim ne a "viszont" után jellemzett embereket segítse, és a bankbetéteimre se azért kapjak alacsonyabb kamatot, mert az állam a bankok szívatásával kampányol!"


Pedig ez bizony rád, meg a többi devizahitel nélkülire üt vissza. Köszönd meg szépen a devizásoknak.

2014. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!